INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Naravno da zbog tih stvari – Sisak, poskupljenje derivata…, neće doći do rušenja cijene dionice…
Ovo je ipak onaj grubi, sirovi kapitalizam gdje je bitna samo zarada na dionicama…, a cijenu dionice mogu rušiti samo prodavatelji zadovoljni trenutnom zaradom…
Ipak je INA – INA….
[smiley11]

Ivane, ti se nepotrebno opterećuješ članicima, vijestima. Pusti priče, one nemaju nikakav utjecaj na cijenu. Što ti vrijedi sve te vijesti kada nikog nema na prodaji, a ponuda i potražnja su najbitniji i oni određuju cijenu iako mi mislimo da to rade P/E ili P/B na primjer.


Ne opterećujem se ja.
Samo mi se sve ovo čini kao manipulacija prema početnicima u dionicama, pa zato ponekad reagiram burnije nego što zapravo mislim.


Neznam zašto bi tužba Siska za odštetu u iznosu od 11 mil. kuna trebala rušit cijenu Ine. Postupak je na sudu
i INA če izgubiti taj spor /predizborni trik HDZ-a/, ali štoje 11 mil kuna za tvrtku koja vrijedi više od 8 milijardi
neznam više kuna ili dolara.
Siščani zaslužuju da im zagađivači to kompenziraju na neki način, isplatom odštete, kupnjom med. aparata
ili nešto slično.

Seniore tko je rekao da bi tužba protiv INE trebala srušiti cijenu ? Niti jedan moj post nije bio u svrhu rušenja cijene INE , jer to je jednostavno nemoguće. Pisanje na ovom forumu može utjecati na Pounje na INU ne . I ja imam dionice i drago mi je da raste i još će jer je jeftino prodana. Ulagači koji mogu pročitati postove tipa : ide to sutra na 3000, a do kraja godine na 5 – 6 000 , a sve drugo im je napad , bolje da se bave nekim drugim poslom. Najveći dio forumaša koji se pojavljuju na temi INA nije nikad doživio pad tržišta , a dovoljno je da pročitaju nešto što im se ne dopada pa da budu u komi. Kojekakva prozivanja , uplitanje politike itd. su neumjesna. Nikada u Sisku nije bilo ovako gadno . Ljudi iz obitelji , ulice , prijatelji oboljevaju i umiru , a može im se pomoći. Nakon osnivanja eko inicijative u roku 7 dana došli su novi filteri. Zašto bolnica nema suvremene uređaje za dijagnostiku ?

Novoosnovana ekološka udruga Sisačka eko akcija uputila je na adrese ministrice okoliša Marine Matulović Dropulić i ministra zdrastva Nevena Ljubičića pisma kojima ih poziva da se kao građani 10. veljače u 10 sati pridruže prvom prosvjedu koji ova udruga pod nazivom «Sisački gasmaskenbal» u Sisku kod Velikog kaptola organizira protiv zagađenja.Sisačka eko akcija pozvala je ministra Ljubičića i da se ispriča građanima zbog izjave kako Sisak po broju oboljelih od karcinoma ne odstupa od prosjeka Hrvatske, iako podaci o slici zdravlja Sisačko-moslavačke županije, objavljeni na web stranicama Projekta zdravih gradova i zdravih županija, pokazuju da je broj oboljelih od 1996. do 2001. u porastu.Ako isprika građanima Siska izostane, Sisačka eko akcija najavljuje da će zatražiti ostavku ministra Ljubičića.

Pozdrav svima od novaka!

Zar niste primjetili u svemu malo politike i političke promiđže. A ovo je samo forum trgovine dionicama i ništa više.
Molim bez političke promiđžbe koja se primjeti.

dan je pametniji od noći


Seniore tko je rekao da bi tužba protiv INE trebala srušiti cijenu ? Niti jedan moj post nije bio u svrhu rušenja cijene INE , jer to je jednostavno nemoguće.

Imaš onda podforum razno, a ne Tržišta kapitala.

Nakon osnivanja eko inicijative u roku 7 dana došli su novi filteri.

Što se čekalo s osnivanjem te inicijative svih ovih godina? Mogli su ti filteri biti tamo već odavno.

Zašto bolnica nema suvremene uređaje za dijagnostiku ?

Ovo je pitanje za ministra Ljubičića. On bi se morao time pozabaviti, a ne okretati glavu na probleme svih naših bolnica i prebacivati ih na lokalnu samoupravu.

130 udruga u gradu sisku je registrirano prije ekoudruge grada siska ????
sramota!!

inače u mome malom sunčanom gradiću dalmatinske zagore (nema teške ind.),od zadnjih 8 pogreba 6 je uzrok karcinom.
ministre ljubičiću i mi smo građani HR.

Ste vidli INU, još samo 1.200 komada na prodaji, kad to prođe, nema više prodaje [smiley2]

Da vidite kako je netko sablasno pokupio nekoliko stotina komada:


Ste vidli INU, još samo 1.200 komada na prodaji, kad to prođe, nema više prodaje [smiley2]

Znači da li bi onda INA značajnije mogla skočiti


Ste vidli INU, još samo 1.200 komada na prodaji, kad to prođe, nema više prodaje [smiley2]

Znači da li bi onda INA značajnije mogla skočiti

RBA analitičari o Ini…..

Vaš link

Ajme meni koji volumen na LSE… 8,906

As at 06-Feb-2007 16:04:18
483.250 +3.00 +0.62%

Bid Offer Volume High Low Last Close
480.00 484.00 8,906 485.00 475.00 483.25 on 06-Feb-2007

Last 5 trades

Time/Date Price Volume Trade value Type
15:47:11 06-Feb-2007 480.00 1,950 936,000.00 Ordinary Trade
15:28:14 06-Feb-2007 483.25 100 48,325.00 Automatic Trade
14:37:25 06-Feb-2007 484.25 81 39,224.25 Automatic Trade
14:37:25 06-Feb-2007 484.25 200 96,850.00 Automatic Trade
14:36:55 06-Feb-2007 484.25 80 38,740.00 Ordinary Trade

New Report

Close