INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


darko09, 06.02.2007. u 09:47
Ako rafinerija postoje dugi niz godina zašto o tom problemu i njezinom rješenju nisu mogli i prije pričati nego baš sada.

Zato što izbori nisu dugi niz godina,nego baš sada
[/quote]

Sanader je na sjednici vlede u Sisku primitivno ušutkao gradonačelnika Pintarića , koji je iz HDZ-a. Sada ga više ne može ušutkati. Nije nikada smrdilo kao sada ,a glavni uzrok je loša nafta koju kupuje MOl.
Citiram Šanteka, koji priznaje da je stanje loše: Naprotiv, ja kao građanin i predsjednik Županijskog HDZ-a podržavam bilo kakav oblik borbe protiv zagađenja jer je očito da je u Sisku to velik problemi i da građani moraju biti na prvom mjestu, prije profita. Podržavam i današnju tužbu Grada Siska protiv INA-e jer ne smije nitko nekažnjeno činiti ovo što do sada čini rafinerija sa zdravljem Siščana.”- rekao je Šantek za sisak.info dodavši da je tek Sanaderova Vlada otpočela pravi program obnove sisačke rafinerije.


Ivanre, zar smatraš da si duhovit ? U toj svojoj blesavoj glavi vidiš samo svoju 1 kunu. Ljudi umiru zbog tuđeg profita. Umiru i oni koji bi se mogli spasiti. Budaletino jedna bahata. Kupi uređaj i pomozi ljudima. Pročitaj kako to vlada riješava :

Darko09, evo kako stvari stoje.

Prvo, ja sam mali dioničar Ine i nemam nikakve veze s njihovim poslovanjem. Tako da ja mogu utjecati na rješavanje problema u Sisku isto kao i ti. Da mogu, sigurno bi nastojao pogurati modernizaciju rafinerije što prije.

Drugo, ovo je financijski forum, a ne forum o ekologiji. Meni je smiješno kako se ova tužba koja “košta” 1 kunu po dionici ovdje prenaglašava kao nešto što bi trebalo srušiti cijenu Inine dionice.

Treće, pogledaj što sam gore boldao. S onakvim izjavama taj zamjenik gradonačelnika može samo ispasti smiješan, a ne nešto postići.

Četvrto, ovaj problem nije od jučer. Moje mišljenje je da se pomoću njega želi srušiti cijena Inine dionice. Vidim da si napisao kako nije nikada smrdilo kao sad, a glavni uzrok je loša nafta koju kupuje Mol. Onda je jasno što se dešava i zašto se dešava.

Još jednom da ponovim, ovo je financijski forum a ne ekološki forum.

Nikad manje na prodaji INI-nih dionica, a cijena pada ili stagnira.

Omjer K/P

21.500/1.800

Danas u Londonu zadnja na 485$ ili cca. 2.760 kuna, kod na zadnja 2.680 kn.

Zaboravio sam još napisati i ovo.

Građani Siska imaju moju potporu u svojoj borbi za smanjenje onečišćenja u njihovom gradu.
Svugdje osim na financijskom forumu.


Zaboravio sam još napisati i ovo. Građani Siska imaju moju potporu u svojoj borbi za smanjenje onečišćenja u njihovom gradu. Svugdje osim na financijskom forumu.

Pa najbolju potporu bi im dao kada bi preselio u Sisak – stanovi su ti jeftiniji negdje blizu rafinerije….
Svaka čast građanima Siska – imaju moju potporu – a INA – i ona ima moju potporu – modernizirajte se – i učinite nešto….
Manje reklama – više pročiščivaća…

Neznam zašto bi tužba Siska za odštetu u iznosu od 11 mil. kuna trebala rušit cijenu Ine. Postupak je na sudu
i INA če izgubiti taj spor /predizborni trik HDZ-a/, ali štoje 11 mil kuna za tvrtku koja vrijedi više od 8 milijardi
neznam više kuna ili dolara.
Siščani zaslužuju da im zagađivači to kompenziraju na neki način, isplatom odštete, kupnjom med. aparata
ili nešto slično.


Pa najbolju potporu bi im dao kada bi preselio u Sisak – stanovi su ti jeftiniji negdje blizu rafinerije….

Tamo bi trebalo preseliti ove što su došli iz Mol-a.
Da vide što su sve spremni učiniti ne bi li kupovali dionice Ine jeftinije.


Neznam zašto bi tužba Siska za odštetu u iznosu od 11 mil. kuna trebala rušit cijenu Ine. Postupak je na sudu
i INA če izgubiti taj spor /predizborni trik HDZ-a/, ali štoje 11 mil kuna za tvrtku koja vrijedi više od 8 milijardi
neznam više kuna ili dolara.
Siščani zaslužuju da im zagađivači to kompenziraju na neki način, isplatom odštete, kupnjom med. aparata
ili nešto slično.

Moj dojam je da se zagađenje koristi za rušenje cijene.
Zašto se o tome piše već 2 tjedna svakodnevno po novinama bez ikakvih novih informacija?
Taj problem nije od jučer, a piše se o njemu tek sad kad cijena dionice skače.

Da ne ispada da navlačim, ali moram komentirati da nikad manje dionica, 1.500 ukupno, na strani prodaje. Zadnja 2.730 kuna. Pa si ti sad misli.

Omjer k/p

21.700/1.500


Da ne ispada da navlačim, ali moram komentirati da nikad manje dionica, 1.500 ukupno, na strani prodaje. Zadnja 2.730 kuna. Pa si ti sad misli.

Omjer k/p

21.700/1.500


Mislim da će fondovi morati podignuti letvicu na viši nivo.


Moj dojam je da se zagađenje koristi za rušenje cijene. Zašto se o tome piše već 2 tjedna svakodnevno po novinama bez ikakvih novih informacija? Taj problem nije od jučer, a piše se o njemu tek sad kad cijena dionice skače.

Ivane, ti se nepotrebno opterećuješ članicima, vijestima. Pusti priče, one nemaju nikakav utjecaj na cijenu. Što ti vrijedi sve te vijesti kada nikog nema na prodaji, a ponuda i potražnja su najbitniji i oni određuju cijenu iako mi mislimo da to rade P/E ili P/B na primjer.

New Report

Close