INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovako treba izgledati trend rasta.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Funkcija rasta je skoro linearna. Ovakvom dinamikom smo na 3000 za otprilike 2 tjedna.

[color=blue]Come to Quark's, Quark's is fun, come right now, don't walk, run![/color] Quark je trejder, špekulant i investitor. U svojim komentarima prenosi informacije iz medija ili iznosi svoje osobno mišljnje. [u]Quarkovi komentari nisu savjeti za kupnju ili prodaju dionica[/u]. U večini slučajeva Quark posjeduje ili je posjedovao dionice o kojima piše.

Možda je to malo prebrzo ( za dva tjedna ) ali mi se čini da rast nije upitan. šteta što su moji frendovi spušili, tvrdeći da je ina na 1.690 kunića precijenjena. naravno, sad kad ih piknem oni kažu – ima i drugih prilika
NR

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]

Za sada ima puno više onih koji bi je kupili od onih koji je žele prodati. Dok se taj odnos ne izjednaći cijena će iči kao u gornjem grafu. Za sada je potražnja 20 puta veća, još uvijek.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

jedino ako si zbrojio london i zagreb? jer na zagrebu je odnos 22.054 kom K / 4.733 kom P
NR

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]

Nisam stručna i rijetko tu pišem ali ću ipak reći svoje mišljenje.
– INA je najveći dio moga portfelja.
– gorivo INE nije dobro, više puta tu pisano.
– INA uvozi gorivo, jer kvalitetna goriva ne mogu proizvoditi.
– ali na prodaji opet lijepo zarađuje, i nije istina da su goriva INE nekvalitetna, jer nisu u ini ni proizvedena.

– svo tržište je dosta visoko.
– ako i dođe do korekcije mišljenja sam kako će se na INI to najmanje osjetiti.
– a cijena 3.000kn nije uopće upitna samo okrugle brojke, tu zna i zastati, ali i ne mora jer je potražnja velika, a još nije ni odradila duplu cijenu.
– ja ju svaki tjedan po malo nadokupim, kad je bila jeftina više sam ju i kupovala.
Pozdrav !

Mislim da je i ovo dobra vijest, kako za inu tako i za uposlenike koji se odluče napustiti Inu uz otpremnine:

INAotpremninama smanjuje broj zaposlenih

Želeci smanjiti broj zaposlenih INA i ove godine zaposlenima nudi poticajne mjere za prestanak radnog odnosa

Tim mjerama INA je u protekle dvije godine uspjela broj zaposlenih smanjiti za 795 jer je u 2005. godini poticajne otpremnine prihvatilo 599 radnika, a lani njih 196, tako da sada ima oko 9600 zaposlenih.

Radnici sami odlucuju hoce li prihvatiti ponudene poticajne mjere

I ove godine dosta zaposlenih dobrovoljno ce prihvatiti ponudene poticajne otpremnine i druge mjere za prestanak radnog odnosa, jer su ponudeni prilicno primamljivi uvjeti, podijeljeni u tri skupine s brojnim razlicitim opcijama. U INI isticu da radnici sami odlucuju hoce li dobrovoljno prihvatiti ponudene poticajne mjere te da je cijela akcija koordinirana sa sindikatima koji zastupaju zaposlene. Svi zainteresirani moraju se prijaviti do 28. veljace, piše Vjesnik.

OnLine izvor:Vaš link


jedino ako si zbrojio london i zagreb? jer na zagrebu je odnos 22.054 kom K / 4.733 kom P NR

Za ZSE je ovaj omjer odličan ( 1:4,6).
Baš me zanima ima li tko podatak kakav je omjer zadnjih nekoliko dana za recimo ADRS,DLKV i još 5-6 najlikvidnijih dionica?
I dalje sam optimist glede dionice INE.
Ne bi me previše iznenadilo da već sutra ( ponedjeljak) dotaknemo 2800


nightrider: ” jedino ako si zbrojio london i zagreb? jer na zagrebu je odnos 22.054 kom K / 4.733 kom P NR ” Za ZSE je ovaj omjer odličan ( 1:4,6). Baš me zanima ima li tko podatak kakav je omjer zadnjih nekoliko dana za recimo ADRS,DLKV i još 5-6 najlikvidnijih dionica? I dalje sam optimist glede dionice INE. Ne bi me previše iznenadilo da već sutra ( ponedjeljak) dotaknemo 2800

ne treba tako kratkoročno gledati,ne može svaki dan rasti 1-3% ,ali dugoročno(za godinu) cijena INE će biti uduplana ,ne povlaštena cijena već cijena prvog dana trgovanja na burzi..

Nisam znao gdje postati, pa sam ovdje jer je direktno vezano za INU, a ni riječ o Petrokemiji, čudno [smiley2]:

U plinofikaciju deset gradova u Istri uložit će se 30 milijuna eura

U prvoj fazi gradit će se 250 kilometara distributivne plinovodne mreže

Nakon što je Plinacro istovremeno doveo plin iz podmorja na pulsko kopno, izgradio terminal za njegov prihvat, te izgradio magistralni plinovod Pula-Karlovac, krenule su i pripreme za potezanje magistralnog plinovoda od terminala Pula do Umaga. Time su se Istarskoj županiji otvorila vrata za realizaciju dvadesetogodišnjeg plana plinofikacije poluotoka, za koji pripreme traju već desetak godina. Istarska županija dodijelila je koncesiju za taj obiman posao Plinari iz Pule, koja je bila u vlasništvu Ine i grada Pule. Da bi već započeta plinofikacija južnog dijela poluotoka dobila i svoju potpunu pravnu platformu, prošlog tjedna održana je osnivačka skupština nove Plinare d.o.o. na kojoj su suvlasnici, Ina, Istarska županija i grada Pula, dogovorili povećanje temeljnog kapitala društva sa 20.000 na 36,000.000 kuna. Time Plinara može krenuti u posao na jugu Istre, a može se javiti i na skorašnji javni natječaj za plinofikaciju ostalog dijela Istre, koja će se napajati iz budućeg plinovoda Pula-Umag. Utvrđeno je da ubuduće Ina nosi 49 posto vlasničkog udjela u pulskoj Plinari, grad Pula 41 posto i Istarska županija 10 posto. U prvoj fazi plinofikacije predviđena je izgradnja 250 kilometara distributivne plinovodne mreže u deset gradova s pripadajućim postrojenjima i 26.000 priključaka, te potrošnja 73 milijuna prostornih metara plina godišnje, a sve to uz ulaganje tridesetak milijuna eura. Drugom fazom namjerava se plin dovesti do gotovo svih potencijalnih potrošača u Istri i domaćinstava i poduzeća.

Vaš link

Prije više od pola sata u Londonu je bid bio 475$. Aska nema. To do sada nije bilo. Koliko bu danas kod nas?

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Last 5 trades

Time/Date Price Volume Trade value Type
12:36:06 05-Feb-2007 480.00 200 96,000.00 Automatic Trade
09:20:05 05-Feb-2007 485.00 50 24,250.00 Automatic Trade
14:24:59 02-Feb-2007 480.00 100 48,000.00 Automatic Trade
13:15:59 02-Feb-2007 475.00 50 23,750.00 Ordinary Trade
11:17:33 02-Feb-2007 480.00 50 24,000.00 Automatic Trade

LSE jači od ZSE.

New Report

Close