INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kao sto sam vec nekoliko puta pisao: da vlada ne bi djelovala populisticki sa IPO sada bi moglo biti dovoljno novaca za sanacije i investicije. Jucer su rekli da treba oko 400 mln kuna. Mislim da gubitak od prodaje dionica po 1690 kuna namesto po 1900 kuna, je tu negdje. Da bi vlada djelovala po zakonima trznisnog gospodarstva i dobrog vlasnika bi morala prodati po maximalnoj cijeni, prihvacenoj od svih nas, sudionika u IPO, odnosno po 1900 kuna. U tom slucaju taj “populisticki” iznos ot 210 kuna/dionici koji su nam poklonili, bi mogao ici u modernizaciji i na kraju krajeva bi bilo bolje svima, ukljucno sa sudionicima u IPO, jer cijena dionice bi jako brzo nadaknadila ovih 210 kuna. Ali tu je razlika izmedu politicara i drzavnika. Kod su vecina onih prvih.

Da nije Vlada (ona bivša) potpisala socijalnu klauzulu sa MOL-om već bi to odavno bilo riješeno. Ja uopće ne vidim smisao imati dvije rafinerije. Ako je Adris mogao ponuditi onakve otpremnine radnicima TDZ (sigurno se sada lupaju po glavi oni koji su se išli tužiti sa trovačima). MOL u bi sigurno bilo interesantnije namiriti zaposlenike. Ove godine su izbori i timing je više nego odličan, ali bojim se da sve nije u cilju boljitka građana siska nego skupljanja pol. bodova. Plin je budućnost hr. ne nafta (skromno mišljenje).

A ako Lukoil kupi Tifon, mozda ce Mol dati ponudu za Inu, i eto para za dionicare.


Da je stanje u Sisku alarmantno – jest, da je INA odgovorna za dio zagađenja – jest, da to treba u najkraćem roku sanirati – to stoji. Međutim nije stanje takvo od jučer, ono se vuče više godina ako ne i desetaka godina, pa me zanima na kojim se to razlozima temelji ovaj timing. Je li ovo možda najava MOLa za preuzimanje ili je informacija potekla od same INAe (radnici – čitaj uprava – trebaju dobiti svoj dio – što manja cijena to bolje), stoji i to da su se možda siščani prestrašili privatizacije i nekog ugovora ispod pulta kao sa HTom? Kako bilo ova informacija je utjecala na zaustavljanje rasta. Možda i bolje.

….ma gospodo jučer su ako ste gledali Otvoreno iznesene neke neistine prvenstveno od strane dožupanice koja je lupala gluposti oko incidencije karcinoma dojke kojeg kao najviše ima u Sisku…. slučajno sam stručnjak na tome području pa s te strane odgovorno tvrdim da pojavnost karcinoma dojke nema nikakve veze s onečišćenjem zraka već s organizacijom zdravstvene službe i projektom skrining mamografije koja je na razini cijele hrvatske drastično podbacila jer je odaziv žena u nekim županijama ispod 20% dok se u EU smatra optimalnim odaziv od 75% i više… Na sudu takve nebuloze nemaju nikakve temeljne podloge..
A što se tiće isfrustriranog gradonačelnika Siska mislim da Ivo mora organizirati još jednu sjednicu vlade u Sisku…
[smiley1][smiley2]

Scio me nihil scire

@Sonniboy
Nisam gledao Otvoreno tako da se moj post nije niti referirao na tamo iznesene tvrdnje. Mada sumnjam da bi se izlazilo u javnost sa lažnim mjerenjima prisutnosti štetnih tvari u zraku. No živimo u interesantnom području tako da apriori ne isključujem niti jednu mogućnost.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

zna li netko slučajno, kada i po kojim uvjetima će bivšim i sadašnjim radnicima biti ponudjene dionice INE?

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

hvala unaprijed[smiley2]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Sve ovo što ste naveli nema trenutno apsolutno nikakve veze sa padom INE u ova zadnja dva dana
kako London trguje sa INOM tako se preslikava na našu burzu i to je sve što treba pratiti


Plin je budućnost hr. ne nafta (skromno mišljenje).

Voziš li auto na plin ili još uvjek živiš u prošlosti?


Sve ovo što ste naveli nema trenutno apsolutno nikakve veze sa padom INE u ova zadnja dva dana kako London trguje sa INOM tako se preslikava na našu burzu i to je sve što treba pratiti

Može link na londonsku burzu…


Može link na londonsku burzu…

Vaš link

ovaj gore link nije dobar, ovo je pravi link:

Vaš link

New Report

Close