INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tko slučajno čita onaj foruma neka ne nasjeda na provokacije glede INE, jučer je zadnja trgovana bila na 461$, a majmum (tako mu se zove nick) je jedan od onih koji je vikao: ne kupujte INU pa na kraju postao isti kao i svoj nick

Last 5 trades

Time/Date Price Volume Trade value Type
13:28:28 23-Jan-2007 461.00 500 230,500.00 Automatic Trade
12:11:07 23-Jan-2007 465.00 500 232,500.00 Ordinary Trade
12:08:31 23-Jan-2007 465.00 500 232,500.00 Automatic Trade
11:46:37 23-Jan-2007 465.00 50 23,250.00 Automatic Trade
11:23:54 23-Jan-2007 473.00 50 23,650.00 Automatic Trade

Cijenjeni kolege, molim Vas za pomoć, da mi pastea, ako netko ima link na kome mogu pogledati kretanje cijene nafte unazad 3-4 godine…neki grafikon ili slićno.

puno hvala!

Evo ti cijene nafte od ’98. do danas

Vaš link

A na tim stranicama imaš i različitih analiza, predviđanja i pregleda u vezi energije, znači na

Vaš link

Vesna Balenović o sukobu interesa: Supruga direktora INA-e je direktorica državne Agencije za zaštitu okoliša

Demokratski centar i ovoga je tjedna održao tiskovnu konferenciju vezanu uz aktualnu temu onečišćenja zraka u gradu Sisku. Na njoj su sudjelovali glavni tajnik Demokratskog centra Vladimir Novotny, predsjednica Županijskog ogranka Gordana Krznarić te nezavisni ekonomski stručnjak i bivša djelatnica INE Vesna Balenović. Ona je upozorila na očiti sukob interesa u državnoj Agenciji za zaštitu okoliša na čijem se čelu nalazi Savka Kučar Dragičević, inače supruga direktora INA-e Tomislava Dragičevića. Naime, upravo državna Agencija za zaštitu okoliša ima zadatak prikupljanje podataka o okolišu i izrađivati stručne podloge za Vladu i Sabor. “Treba tražiti smjenu ili predsjednika Uprave INE Tomislava Dragičevića ili njegove supruge jer je ovdje očiti sukob interesa u pitanju. Direktor najvećeg zagađivača u Sisku je suprug predsjednice Agencije za zaštitu okoliša te tu nema objektivnosti u radu. Tu se očito primjenjuje ona stara poslovica “kadija te tuži, kadija ti sudi”.”- rekla je danas Balenović napomenuvši, da ukoliko do nečije smjene ne dođe, da će onda i Vlada snositi odgovornost za sve štetne i neželjene posljedice po zdravlje Siščana, koje se dešavaju godinama.

“Ovo je ekocid, ovo je terorizam. Zamislite situaciju da neki strani agresori ili teroristi puštaju plin u grad Sisak. Tada bi se svi ustali na noge u obranu, a zamislite ovdje u Sisku kad to radi INA jednostavno dođeš u situaciju da se nemaš kome obratiti.”- rekla je Balenović dodavši kako je nužna snažna reakcija građana Siska u bilo kojem obliku, ali i podrška izvršne i sudske vlasti.

Bivša zaposlenica INA-e koju Dragičević, kako kaže, “već godinama goni po sudovima”, smatra kako bi MOL danas najradije zatvorio sisačku rafineriju, no da bi time “prekršio dana obećanja i izazvao socijalni nemir”, te da se iz tog razloga povodi mišlju “da je bolje da građani Siska s vremenom sami shvate da će živjeti zdravije, ako se rafinerija zatvori”. Zato se u rafineriju, smatra Balenović, ne ulaže niti približno od potrebnog.

Balenović nadalje smatra kako “sisačke zagađivače” treba “hitno zatvoriti, dok ne iznađu način rada kojim neće štetiti zdravlju 50.000 stanovnika te da protiv kompletne Uprave INA-e, zbog dosadašnjeg trovanja građana Siska i dovođenja njihovih života u opasnost, treba podnijeti kaznene prijave uz traženje višemilijunskih globa i odšteta”.


Evo ti cijene nafte od ’98. do danas Vaš link A na tim stranicama imaš i različitih analiza, predviđanja i pregleda u vezi energije, znači na Vaš link

puno hvala kolega


Vesna Balenović o sukobu interesa: …Ovo je ekocid, ovo je terorizam….Balenović nadalje smatra kako “sisačke zagađivače” treba “hitno zatvoriti, …

To samo dokazuje da je Balenovićka je potpuno izgubila osjećaj za stvarnost. Ona vodi svoj privatni rat s Ininim vodstvom i svugdje vidi neprijatelje.

INA gubi kontrolu…

Doista potezi INA-e ukazuju na činjenicu da su jako nervozni. Danas prije početka javljanja u Život uživo dolazi patrola policijska i od mlade novinarke uzima podatke i upozorava ih kako se postrojenja ne smiju snimati jer su od državnog interesa. A tehnika za javljanje nalazila se dobranih 100-injak metara van INA-inog zemljišta. Kažu ” zvali su nas iz Rafinerije i mi Vam moramo prenijeti i podsjetiti Vas da je to područje od državnog interesa i da se ne smije snimati. Drugo je ako Vas oni zovu u obilazak INA-e i tada smijete snimati.” Novinarka im kaže da nisu u krugu postrojenja i da ih ne zanima postrojenje no policajac još jednom kaže da se ne smije snimati ništa od postrojenja ni izdaleka jer je to područje od državnog interesa.

E sada, to je područje dakle kao neka državna tajna! Jest šipak, zašto onda kad nas INA zove u obilazak smijemo sve posnimiti i prikazivati gdje god želimo. Mislim to su isti pogoni od državnog interesa koje mogu svi vidjeti. Nevjerojatno, policijska patrola je cijelo vrijeme snimanja bila ispred porte na KP-6 dok je javljanje trajalo i nakon toga netragom nestala…

To je totalno kontraproduktivno ponašanje, jer se smije snimati kad nas zovu, a ne smije kad njima ne paše.

ag,

To samo dokazuje da je Balenovićka je potpuno izgubila osjećaj za stvarnost. Ona vodi svoj privatni rat s Ininim vodstvom i svugdje vidi neprijatelje.

Ja je razumijem u potpunosti i podržavam, ali ima jedan problem, borba protiv INE je kao borba protiv države, pa je logično zaključiti kako će tu borbu teško dobiti.
Jedino po čemu će biti zapamćena je neodustajanje od te borbe, a njome si je stvorila odličan publicitet. Ne znam koliko je vas upućenih u to kakvu ona to borbu uopće vodi.
Koliko se sjećam INA, tj. njeno vodstvo davali su drugim prijevoznicima da prevoze naftu, a ININE cisterne su stajale u garaži. Potpuno nelogično, a netko je lijepo brao lovu. Barem je to bio jedan od razloga.


INA gubi kontrolu… Doista potezi INA-e ukazuju na činjenicu da su jako nervozni. Danas prije početka javljanja u Život uživo dolazi patrola policijska i od mlade novinarke uzima podatke i upozorava ih kako se postrojenja ne smiju snimati jer su od državnog interesa. A tehnika za javljanje nalazila se dobranih 100-injak metara van INA-inog zemljišta. Kažu ” zvali su nas iz Rafinerije i mi Vam moramo prenijeti i podsjetiti Vas da je to područje od državnog interesa i da se ne smije snimati. Drugo je ako Vas oni zovu u obilazak INA-e i tada smijete snimati.” Novinarka im kaže da nisu u krugu postrojenja i da ih ne zanima postrojenje no policajac još jednom kaže da se ne smije snimati ništa od postrojenja ni izdaleka jer je to područje od državnog interesa. E sada, to je područje dakle kao neka državna tajna! Jest šipak, zašto onda kad nas INA zove u obilazak smijemo sve posnimiti i prikazivati gdje god želimo. Mislim to su isti pogoni od državnog interesa koje mogu svi vidjeti. Nevjerojatno, policijska patrola je cijelo vrijeme snimanja bila ispred porte na KP-6 dok je javljanje trajalo i nakon toga netragom nestala… To je totalno kontraproduktivno ponašanje, jer se smije snimati kad nas zovu, a ne smije kad njima ne paše.

Ne ulazim u to da li je ponašanje produktivno ili neproduktivno, ali je potpuno u skladu s zakoniskim i internim propisima te bi drugačije postupanje bili kršenje istih. Zaštita u INI dobro obavlja svoj posao i poznaje zakonske propise i zna što joj je činiti dok ti komentiraš nešto u što se očigledno ne razumiješ.

Rafinerija Sisak je odlukom Ministarstva obrane proglašena Objektom od posebnog interesa za sigurnost države. Ona i još stotine drugih poduzeća. Zakonska obveza ovakovih objekata je donošenje procjena ugroženosti te, na temelju takovih procjena, planove obrane i zaštite. zbog statusa takovih objekata i mjere zaštite na njima su strože i sveobuhvatnije u odnosu na druge objekte.

Planovima zaštite određuje se, prema naputcima iz metodoligija za izradu planova obrane koje donosi Ministarstvo obrane, zabranu snimanja takovih objekata sa zemlje i iz zraka. Prema tome, uopče nije bitno gdje se predmetna ekipa nalazila. Bitno je da su imali opremu za snimanje i da je služba zaštite posumnjala da bi mogli neovlašteno snimati objekat.

Prema tome, i policija i zaštitarske služba profesionalno su obavili svoju zadaću, a do nesporazuma je došlo isključivo iz razloga nepoznavanja zakonskih propisa od strane ekipe novinara.

Nisam glasnogovornik Rafinerije Sisak, ali mi je ova tematika jako dobro poznata. Prema tome, prije davanja bilo kakovih izjava, molim da se dobro raspitate i upoznate s problemom.

Pozdrav

Vidim da ne znate zašto pada cijena dionice Ine? Evo mogućeg odgovora:
Jedan radni dan Zalana Bacsa:
8.30 dolazak u Inu iz Budimpešte
8.35 ispijanje dvostruke kave sa šlagom, pregled mailova
11.00 sastanak sa presjednikom uprave TD
12.00 sastanak sa užim timom
14.00 sastanak s poslovnim partnerima
16.00 analiza Inina tromjesečnog FI
18.00 odlazak kući
[smiley1][smiley1][smiley1]

Kad vidim s kim se sastaje, sve mi je jasno

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

vorda,

ako je tako svi mi koji volio točnost i zakonsko ponašanje, potpisujemo…

ima samo jedan problem a to je da vlada određene države može možda neki objekt i takve mjere proglasiti Objektom posebnog interesa samo zato što je to samoj vladi u interesu ali ne i državi u kojoj njeni građani žive [smiley3]

nema mi druge nego se zae..ti

Vorda ! To nije moj komentar , nisam ja snimatelj, ja sam samo prenio članak.

New Report

Close