INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

fondovi se ne igraju več brine za budučnost svog posla, zaposlenika ine i penzionera rh pa i vas u daljnjoj budučnosti, ina vredi puno, ali da se neko ne brine o njenoj stabilnoj vrednosti neko bi puno zaradio u krače vrijeme a ostali bi trebali čekati nekoliko godina…… a u svakom slučaju ima prilike za zaradu i na krači rok.


2 sata nitko nije htio prodati dionice po 1271 kn a sad netko prodaje po 1266! Je li to netko lud ili su fondovi počeli igrati igrice kako bi navukli male dioničare?

Mislio sam 2271 i 2266.


a ne mislite li da bi bilo logično da cijena dosta padne kad se dionice ponude zaposlenicima po posebnim, povlaštenim uvjetima (radni staž, …) nadam se da će pad biti samo privremen, ali ja ga očekujem…

Neće biti pada,njima će biti zabranjena prodaja možda i do 2 godine…možda malo padne psihološki

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


-filip-: ” a ne mislite li da bi bilo logično da cijena dosta padne kad se dionice ponude zaposlenicima po posebnim, povlaštenim uvjetima (radni staž, …) nadam se da će pad biti samo privremen, ali ja ga očekujem… ” Neće biti pada,njima će biti zabranjena prodaja možda i do 2 godine…možda malo padne psihološki

Šteta, ja sam mislio malo dokupit ako radnici budu prodavali.
Ali za 2 godine tko živ ko mrtav

Predsjednik Uprave Ine Tomislav Dragičević izvijestio je Zagrebačku burzu da je u razdoblju od 1. do 6. prosinca prošle godine kupnjom na burzi stekao 200 dionica Ine, što čini 0,002 posto temeljnog kapitala i daje 200 glasačkih prava na Glavnoj skupštini Ine.


Predsjednik Uprave Ine Tomislav Dragičević izvijestio je Zagrebačku burzu da je u razdoblju od 1. do 6. prosinca prošle godine kupnjom na burzi stekao 200 dionica Ine, što čini 0,002 posto temeljnog kapitala i daje 200 glasačkih prava na Glavnoj skupštini Ine.

Ako kupuje uprava, kupujmo i mi.[smiley2]

Pozdrav

Zanimljiva je ova igra malih i velikih. Mali se žure, a veliki drže ključeve igre u rukama.
A tako bi lako situacija mogla biti obrnuta. Jer mali imaju ono što velikima treba. [smiley11]

La vita e bella!

A tako bi lako situacija mogla biti obrnuta. Jer mali imaju ono što velikima treba.

kolega posejdon, vi ste nazalost totalno u krivu… veliki imaju ono sto malima treba, LOVA, jarane lova…

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...

I ja pozorno pratim borbu koju vode veliki protiv malih a vezano za dionicu INE.
Ima se ovde šta i naučit te me baš zanima kako će se situacija razvijat.
U svakom slučaju na strani sam malih i nadam se de će veliki što manje dionica kupit po trenutnim cijenama.
Ova današnja situacija me veseli – veliki su po cijenama ispod 2270 kn uspili do sada kupiti samo 211 dionica.
Veliki – vrijeme je da idete bar na 2320 kn.

Jedna interesantna anketa na temi INA.
– veliki dio investitora ju uopće nije kupovao 43.9%
– dobar dio kupio i odmah prodao.
– samo 9.15 % investitora ju namjerava zadržati godinu dana i čekati one nagradne dionice (siguran prinos skoro 10%), vjerojatno malo, izgleda su veće kta. na bankama, ali pretpostavljam da su to oni koji zarađuju godišnje preko 100% na burzi, ja nisam u toj kategoriji.
– negdje sam pročitala da najviše zarađuju na burzi oni koji rade suprotno od većine, mislim da je ovo najbolji primjer, a možda i krivo razmišlljam.
– molim komentare.
Pozdrav !

Ivana7,vi ste bili jako kritični prema ovoj dionici prije IPO-a.
Nadam se da ste i vi iz ovog case study nešto naučili.
Početna cijena je bila 1690 kn , danas je 2270 kn – to je zarada 34%.
Mislim da će se to vrlo brzo popeti preko 40%.
Mali dioničari koji budu držali dionicu dugoročno ( 2-4 godine) će zaraditi ( po mom mišljenju) minimalni 120%.
Posejdon će u istom razdoblju zaraditi i puno više ali on i ulaže puno više vremena u praćenje i proučavanje situacije nego što to radi netko kome je dionica INE prvi dodir sa burzom.

Gospodine Ford.
– potpuno se slažem s Vašim mišljenjem.
– ne vjerujem da sam kritično pisala prema ovoj dionici, a i rijetko pišem na ovoj temi.
– pa više puta sam napisala da mi je INA 50% portfelja, da sam dosta kupila IPO, a i kasnije sam je dosta nadokupljivala, gdje tu vidite kritiku neznam.

New Report

Close