INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Čemu je služio stabilizacijski period od 30 dana za dionice INE? Broj malih dioničara koji su kupili dionice INE na IPO-u je u tom razdoblju pao sa 44500 na manje od 44000. Naravno sve su uglavnom pokupovali razni fondovi. Ima li još koja ” korist” od stabilizaciskog razdoblja?

Da nije bilo stabilizacijskog perioda vjerovatno bi INA vjerovatno bi INA onih prvih par dana otišla preko 3000,što bi možda nove ulagače povuklo da kupe još dionica,neki bi možda u tom ludilu i prodali kuću ili auto,a kako znamo da sve raste i pada,tako bi INA možda pala sa 3000 na 2200 i vjerovatno bi nastala panika i lupalo bi se po kupnji…a tko zna gdje bi to završilo…dosta bi njih i u podstanare otišlo.Da nije bilo to bi nama i odgovaralo koji trgujemo,kupiš po 1690,prodaš po 3000 i tko zna koliko i kupiš na 1200 ili 1500….ali treba misliti i na male,tj. totalno neiskusne.Mislim da je to fer

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

NIje lošo kume,nije lošo
11.604.794,52 kn

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Moj savjet svima : Ne gledajte Zagreb,London……..skinite INU sa registracije kod brokera ako ste ih kupili naknadno i za 5-6 godina možete ići u prodaju..[smiley2]

Šta želiš reći sa ovom porukom?


Ford: ” Čemu je služio stabilizacijski period od 30 dana za dionice INE? Broj malih dioničara koji su kupili dionice INE na IPO-u je u tom razdoblju pao sa 44500 na manje od 44000. Naravno sve su uglavnom pokupovali razni fondovi. Ima li još koja ” korist” od stabilizaciskog razdoblja? ” Da nije bilo stabilizacijskog perioda vjerovatno bi INA vjerovatno bi INA onih prvih par dana otišla preko 3000,što bi možda nove ulagače povuklo da kupe još dionica,neki bi možda u tom ludilu i prodali kuću ili auto,a kako znamo da sve raste i pada,tako bi INA možda pala sa 3000 na 2200 i vjerovatno bi nastala panika i lupalo bi se po kupnji…a tko zna gdje bi to završilo…dosta bi njih i u podstanare otišlo.Da nije bilo to bi nama i odgovaralo koji trgujemo,kupiš po 1690,prodaš po 3000 i tko zna koliko i kupiš na 1200 ili 1500….ali treba misliti i na male,tj. totalno neiskusne.Mislim da je to fer

U svojoj gornjoj poruci sam krivo napisao – broj malih dioničara je pao ispod 40000 a ne ispod 44000.
Kolega stanić, vjerojatno ste u pravu.
Slažem se da nije bilo stabilizatora da bi cijena drugi ili treći dan trgovanja bila na 3500-4000 kn/dionica.
Svejedno stabilizatori su fondovima omogučili da kupe još 100.000 dionica od malih dionićara a male dioničare su zaštitli same od sebe.
Izgleda da je istinita ona izreka – tko ima love imat će još više, ko nema love imat će još manje.

Sa obzirom da je istekao stabilizacijski period šta predviđate za sljedeći tjedan:
– iste cijene kao i ovaj tjedan ( plus minus 3%)
– nagli rast cijena
-nagli pad cijena
– nastavak rada stabilizatora
– nešto treće?

Ja mislim da neće biti prevelikih oscilacija u cijeni s tim da će trend biti lagano pozitivan. Bar bi to trebalo vrijediti za prvi kvartal.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Što se tiće gratis dodatne dionice na svakih 10 dionica ine – da li se to odnosi samo na fizičke osobe ili i na fondove?


Što se tiće gratis dodatne dionice na svakih 10 dionica ine – da li se to odnosi samo na fizičke osobe ili i na fondove?

Koje crne fondove. Samo na fizičke osobe i to samo za inicijalni paket

[b]PEACE BROTHERS!!![/b]

quote=Ford]
Sa obzirom da je istekao stabilizacijski period šta predviđate za sljedeći tjedan: – iste cijene kao i ovaj tjedan ( plus minus 3%) – nagli rast cijena -nagli pad cijena – nastavak rada stabilizatora – nešto treće?
[/quote]

Zadnja dva dana netko je pokušao dizati cijenu, ali interes za prodaju na ovim nivoima je izuzetno velik. Nije mi jasno zašto je taj “netko” skupljao na 2300 kada je ( s obzirom na kupnju iznad 2200) situacija zrela na povratak na razine od 2200 pa i niže.
Možda su to ipak bili stabilizatori pokušavajući prije izlaska postići što veću cijenu. Ako je tako, vjerujem da nam iza nove godine slijedi pad.

Pozdrav

Vorda, nadam se a i mislim da nisi u pravu.
Količina ponuđenih dionica na burzi je puno niža od količine dionica koje se traže ( mislim da je omjer oko 1:8) .
I ovo što se nudi radi se uglavnom o paketićima od 22 dionice koje prodaju mali dioničari.
Institucionalni ulagaći ne daju dionice INE na prodaju već samo dokupljuju? Da li to nešto govori?
Također jučer sam promjetio da kod situacije:
– kupnja 2295
-prodaja 2300
– netko kupuje po 2294
što je to nego stabilizacija ali ne kako ti kažeš na više nego stabilizacija na niže.


quote=Ford] Sa obzirom da je istekao stabilizacijski period šta predviđate za sljedeći tjedan: – iste cijene kao i ovaj tjedan ( plus minus 3%) – nagli rast cijena -nagli pad cijena – nastavak rada stabilizatora – nešto treće?
Zadnja dva dana netko je pokušao dizati cijenu, ali interes za prodaju na ovim nivoima je izuzetno velik. Nije mi jasno zašto je taj “netko” skupljao na 2300 kada je ( s obzirom na kupnju iznad 2200) situacija zrela na povratak na razine od 2200 pa i niže. Možda su to ipak bili stabilizatori pokušavajući prije izlaska postići što veću cijenu. Ako je tako, vjerujem da nam iza nove godine slijedi pad. Pozdrav
[/quote]

I ja sam sličnog razmišljanja. Očekujem lagani pad (do negdje oko cca. 2200 ) [smiley2], ali sve te oscilacije za dugotrajne igraće ne bi trebale pretstavlajti brige. A tek kad MOL navali…….[smiley1]

La vita e bella!

Dobro a da li ste vi uočili da je ta zadnja dva dana broj dionica na kupnji po cijeni iznad 2200 konstatntno bio veći od 4000 komada i nije se smanjivao. Osim toga prodaja u Londonu je presušila. Žao mi je ako se pojedinci nisu ukrcali po željenoj cijeni.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Dobro a da li ste vi uočili da je ta zadnja dva dana broj dionica na kupnji po cijeni iznad 2200 konstatntno bio veći od 4000 komada i nije se smanjivao. Osim toga prodaja u Londonu je presušila. Žao mi je ako se pojedinci nisu ukrcali po željenoj cijeni.

Da li tu računaš i onih 2500 komada na 2200. Ne znam jesu li još uvijek tamo, ali sam siguran ako i jesu da ih u utorak više neće biti.
Onih par naloga po stotinjak komada tamo su samo kao strašilo. Čim mali počnu lupati po bidu, pobjeći će ko zečevi.

Pozdrav

New Report

Close