INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo nešto što će izazvati podosta kontroverzi kod nas.
Vermilion je u svom kvartalnom izvješću objavio plinsko nalazište na njihovoj do sada jedinoj istražnoj bušotini u Hrvatskoj. Prema objavi testiranja su pokazala 425000 m3/d. Za usporedbu Ina je prijavila 52000 m3/d na lokaciji u Podravini. Prema dosadašnjim medijskim objavama njihova jedina istražna bušotina je Cerić-1. Do sada nikakvih reakcija u hrvatskoj javnosti nije bilo. Novinari ne znaju, političari se prave da ne znaju osim što je Ćorić izišao s novom pričom o novom konzultantu.

https://www.vermilionenergy.com/news/news.cfm?newsReleaseAction=view&releaseId=230

In CEE, we drilled three (2.3 net) exploration wells in Hungary and one (1.0 net) exploration well in Croatia during Q2 2019. Subsequent to the end of the quarter, we drilled and completed a fourth (1.0 net) exploration well in Hungary. Three of the Hungarian wells and the Croatian well resulted in gas discoveries. The Hungarian wells tested at rates of 1.7 mmcfe/d(3) (81% gas), 2.0 mmcf/d(4) and 3.4 mmcf/d(5) respectively. The Croatian well tested at a rate of 15.0 mmcf/d(6).

(6) Ceric-01 well (100% working interest) tested at a final flow rate of 15.0 mmcf/d at a stabilized flowing wellhead pressure of 851 psi on a 0.86 inch diameter choke during a one hour flow period following perforating. An additional 18 hour flow test was later conducted at reduced rates to limit flaring. During this test, the well flowed at a rate of 6.2 mmcf/d at a stabilized flowing pressure of 1,376 psi on a 0.37 inch choke. No formation water was produced during the tests. The well encountered 32 feet of net pay in two Upper Miocene Pannonian sandstones from 3,346-3,353 and 3,828-3,861 feet. Only the lower zone was tested. Test results are not necessarily indicative of long-term performance or ultimate recovery.


Izgleda da neki drugi mediji prate njihov forum više nego oni sami. Nacional je brzo reagirao.

Kanađani otkrivanjem bogatih nalazišta plina spašavaju istočnu Slavoniju

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

Posljedice Vermilionovih otkrića mogle bi biti teške za Inin segment istraživanja. Prve smjene već se obavljaju u hodu, danak plaća niža razina menadžmenta. Prema starom hrvatskom običaju ovo sve skupa je povod da se napravi još jedan dobar korak unatrag. To što kompanija već duže vremena u cjelini ima lošu kadrovsku politiku maskiranu stalnim rotacijama istih ljudi na menadžerskim pozicijama uz blagoslov politike i sugestije agencije za ugljikovodike, očito nije važno. Ta paralelna umreženost kojoj je cilj kontrolirati sve, a u biti ne kontrolira ništa jer ne znaju da ne znaju. Tehnološki razvoj drugih ne mogu kontrolirati samo efikasno mogu ugušiti vlastiti.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

Neslužbeno se procjenjuje da Ina vrijedi sedam milijardi eura, pri čemu bi MOL-u onda trebale biti ponuđene tri milijarde.

Pročitajte više na: https://www.express.hr/top-news/odluka-o-ini-je-odgo-ena-koliko-ce-to-narod-platiti-22480http://www.express.hr

To bi značilo po dionici preko 5000 HRK. Tko bi toliko bio spreman platiti osim hrvatskog poreznog obveznika?

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.


Neslužbeno se procjenjuje da Ina vrijedi sedam milijardi eura, pri čemu bi MOL-u onda trebale biti ponuđene tri milijarde.

Pročitajte više na: https://www.express.hr/top-news/odluka-o-ini-je-odgo-ena-koliko-ce-to-narod-platiti-22480http://www.express.hr

To bi značilo po dionici preko 5000 HRK. Tko bi toliko bio spreman platiti osim hrvatskog poreznog obveznika?


Ma to su bedastoce… ina je i ovako na burzi precjenjena… a mogla bi opet na pocetne pozicije… kohe su to ono bile😜🤣

@RadHat
–To bi značilo po dionici preko 5000 HRK. Tko bi toliko bio spreman platiti osim hrvatskog poreznog obveznika?
Izgleda da će Ina u preuzimanje, i meni se čini da postoji mogućnost dobre premije na uloženo.
Jedino mi nije jasno… zašto smo je prodali, i zašto je želimo nazad. Valjda.
Ne sjećam se ničeg od te priče


@RadHat
–To bi značilo po dionici preko 5000 HRK. Tko bi toliko bio spreman platiti osim hrvatskog poreznog obveznika?
Izgleda da će Ina u preuzimanje, i meni se čini da postoji mogućnost dobre premije na uloženo.
Jedino mi nije jasno… zašto smo je prodali, i zašto je želimo nazad. Valjda.
Ne sjećam se ničeg od te priče

Mislim kolega zlocko da ovdje vise od 4500kn necete ubrati!👏😘

Postoji važeće pravilo stvoreno iz prakse, a opisano u literaturi, koje kaže da ako cijena dionice dugo vremena ne opada postoji veća vjerojatnost da će cijena prije rasti, nego pasti.
Ružičaste linije su fibbo.
U svjetlu jučerašnje objave na ZSE držim opravdanim vjerovati da će cijena rasti.
Imam inu.

Bacio sam pogled na tri srednjoeuropske kompanije: OMV AG, MOL i PKN Orlen…. njihovi EV to Ebitda se kreću od 3,61 do 4,77.

Za trgovinu derivatima možemo za usporedbu uzeti slovenski Petrol, njegov EV to Ebitda je cca 5,9-6.

Inin EV to Ebitda je trenutno preko 12.

Za zamisliti se….

@one
Vaše mišljenje iznimno cijenim na svim temama.
Meni zvoni krašev poučak. Svaka roba vrijedi onoliko koliko ju je netko spreman platiti.
Vidjeti ćemo. Nije bez potencijala, rizika baš i ne vidim. Dividendna dionica koja ima svoga kupca.

Skupo je. Kras je neka potpuno druga priča. Nafta je nafta… brend tu igra slabu ulogu. INA izvan hrvatskih i BiH okvira gotovo nema nikakav znacaj. Ne vidim razlog da se skupo plati.


Bacio sam pogled na tri srednjoeuropske kompanije: OMV AG, MOL i PKN Orlen…. njihovi EV to Ebitda se kreću od 3,61 do 4,77.

Za trgovinu derivatima možemo za usporedbu uzeti slovenski Petrol, njegov EV to Ebitda je cca 5,9-6.

Inin EV to Ebitda je trenutno preko 12.

Za zamisliti se….


Ja sa svojom sicom nemam problema… jedino mi se vrti po glavi kada prodajemo mi ne prodajemo nego poklanjamo, a kada kupujemo “masno” placamo, zasto je tome tako..🤔🤔😳

Ukoliko se isposluje povratak u Siriju ovo je kikiriki cijena. Inace je debelo precijenjena. Kratko i jasno. Oboje.
A to ovisi kak bumo si odigrali s Vladekom.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

New Report

Close