INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Slabo se piše. Nije valjda da se radi strategija izlaska? Stvarno se čudim nekima sa foruma da nisu uvalili Inu po 4+ kile. Ajde ljudi koji se ne razumiju u dionice pa čekaju okruglo 10.000, njih shvaćam. Ali ako netko prati burzu barem godinu dana, trebao se riješiti dionica Ine, bilo je vremena ohoho. U ponedjeljak će biti neviđena bježanija, vjerojatno najveća ikad viđena na ZSE. Nešto kao kod IPO-a Ht-a ali u suprotnom smjeru. Ovo je moje viđenje ali možda sam u krivu. Svima želim sve najbolje i kupcima i prodavačima. Osim državi ako će za Inu trošiti moju penziju ako će cijena biti preko 1500 kn.

HA,HA ,MI kaj smo kupili u IPO- u ,po 1690-10% nemamo kam bježati ,već smo duplo zaradili ,a sve drugo bu [emo_smijesak]

Najbolje bi bilo da država nađe svog strateškog partnera (kao što ZABA radi za HT u OPTIMI), pa da ide (brzo!) najprije na dokup dionica da dobije više od 50 posto dionica, a onda su strateškom partneru otvorena širom vrata …


Opast će imovina fondova ko zrela kruška…a dotada će podgrijavati sve
informacije u krasnom smjeru….

Bit će ovdje paklen tjedan u minusu -krenuvši odmah u jutro.

@0102030405
ajbolje bi bilo da država nađe svog strateškog partnera (kao što ZABA radi za HT u OPTIMI), pa da ide (brzo!) najprije na dokup dionica da dobije više od 50 posto dionica, a onda su strateškom partneru otvorena širom vrata …

—————————————————————-

Ali ti strateški partneri žele i DIOKI-DINU i LNG,
Za DINU i DIOKI nude 100 milijuna eura ,i izgradnju LNG od 600 milijuna eura.

U utorak su u Rijeci..





…Ali mogu biti i Ameri jer im je ovo područje od strateškog interesa.


Po meni Ameri sigurno i onda sinergija sa DIOKijem. Pod imenom DIOKINA postaje najjaca kompanija u regiji,ali i sire.
[/quote]
a taman sam počeo smišljat šta odgovorit savi. [emo_zloban]
[/quote]

Nije mi jasno zašto su dvije prekapacitirane i zastarjele rafinerije strateški interes RH a LNG terminal to kao nije.
Izmeđuostalog 15 milijardi m3 plina je ekvivalent od 13,5 milijuna tona nafte, dakle 2x Sisak i Rijeka zajedno!
A cijena takvog terminala je 5x manja od cijene modernizacije rafinerija.
Usput – zemljištem još upravlja Dioki. I Dioki je u Adria LNG projektu putem opcija s E.ON Ruhrgasom pa se ti misli.
[/quote]
nisam ja tu da mislim.
kupili smo DIOK-R-A kad je bila objava o LNG Adriji po 525kn i otad samo dokupljujemo, a ostali nek si misle kako izgubit 99% kapitala.

Ja ne znam o čemu vi pričate. Što će Vladi Molov paket kad joj fali samo 1,2% dionica da sa mirovincima ima većinu i onda lijepo na skupštini provede sve odluke koje želi.
A mađari neka sa svojih 49% rade što žele.
A možda su mirovinci već osigurali tih 1,2% koliko državi fali.
Poznato je da je Sanader mađarima pogodovao i mađarima je najbolje prodati svoj udio jer će inače imati velikih problema.

Žalosno da nitko ne zna vlasničku strukturu Ine.

Imate sve na SKDD.
http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:10

ako bolje zbrajas Vlada plus mirovinski fondovi imaju preko 49 posto

točnije 49,15 pct

samo i po to jvlasnickoj strukturi niko nece do 50pct plus jedna dionica jer po meni minimum izgubljenih dionica cini 0.75 pct ili 75 000kom to su ljudi koji su pomrli ,zaboravili da ih imaju ,neobracaju paznju jer im netrebaju pare, ostavili u nasljedstvo ,tako da bi ovo mogao biti opet spin ali da Ina ide dole sutra to vec vrapci znaju






…Ali mogu biti i Ameri jer im je ovo područje od strateškog interesa.


Po meni Ameri sigurno i onda sinergija sa DIOKijem. Pod imenom DIOKINA postaje najjaca kompanija u regiji,ali i sire.
[/quote]
a taman sam počeo smišljat šta odgovorit savi. [emo_zloban]
[/quote]

Nije mi jasno zašto su dvije prekapacitirane i zastarjele rafinerije strateški interes RH a LNG terminal to kao nije.
Izmeđuostalog 15 milijardi m3 plina je ekvivalent od 13,5 milijuna tona nafte, dakle 2x Sisak i Rijeka zajedno!
A cijena takvog terminala je 5x manja od cijene modernizacije rafinerija.
Usput – zemljištem još upravlja Dioki. I Dioki je u Adria LNG projektu putem opcija s E.ON Ruhrgasom pa se ti misli.
[/quote]
nisam ja tu da mislim.
kupili smo DIOK-R-A kad je bila objava o LNG Adriji po 525kn i otad samo dokupljujemo, a ostali nek si misle kako izgubit 99% kapitala.
[/quote]

MOL O OPTUŽBAMA VLADE ‘Rafineriju Sisak nismo modernizirali jer je premala’
Vaš link …[/url]

Ina je umjetno održavana na previsokim domaćim cijenama nafte i plina i niskim
Royalties!
A to je užasno puno plaćeno iz gospodarstva.
Tak to više ne ide i zbog toga se Mađari povlače.
A i taj nesretni plin koji će pokopati rafinerije zbog nižih cijena i ekologije – i da ne zaboravim to ti je tak slijedećih 100 godina!

Niste shvatili kuhinju.
Radi se o dogovoru MOLa i Hrvatske Vlade o zajedničkoj prodaji trećima.
Hrvatska Vlada namjerava prodati 19 % INE .
I kada bi oni to objavili svi bi ih napali jer prodaju INU da bi lovu pojeli kao i 2003. godine .
Pa su se dogovorili da će prodati ukupno 68 % INE .
[emo_palacd]

.

New Report

Close