INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ode INA na bubanj!

[emo_novac]


Je i što misliš kolika će biti cijena??
Ja za ovo nebi dao više od 1800 kn

A BALVANA!!! :) :) :)

Ako gledamo ponderiranu cijenu to je oko 4100 kn!
Ako gledamo realnu vrijednost to bi moglo bit oko 2800 kn!

Sad je barem jasno zašto je napucana na 4.400 kn, i držana na tim razinama, e sad interes HR je da cijena bude što niža obzirom da država ima pravo prvokupa.

Al mislim da su Mađari sve dogovorili i sa Rusima..

Kad prođe transakcija, koja će trajat mjesecima, cijena INE na 2.000 kn.
Ukoliko Sirija ne proradi!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

HR nema pravo prvokupa, izgubili su to pravo jer nisu izdvojili plinski biznis…

Mislim da je ovo odlično za INA-u kao kompaniju, ali za dioničare i ne toliko, jer ovo jednostavno ne vrijedi ni približno 4000kn…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

rodeo na zse u ponedjeljak?

who dares, wins

rodeo?????
[emo_zacudjen]

A BALVANA!!! :) :) :)

ajde malo života unesito na zse, 10 posto gore dole par dana zaredom, meni za ljubav.

vlada već fata po vinskim podrumima fond menadžerčiće koji su se ukopali za doček martinja [emo_smijeh]

who dares, wins


vlada već fata po vinskim podrumima fond menadžerčiće koji su se ukopali za doček martinja [emo_smijeh]

Nema od toga ništa – tko kupi od MOL-a dionice uzeti će kroz ponudu i ostalo za preko 50% pa će i upravljački model postati usklađen s vlasničkim pozicijama.
Vlada će riješiti i pitanje plinskog businessa jer onaj tko bude uzimao od MOL-a imati će i jaki plinski portfelj.
Realno to može biti SOCAR ili OMV.
Ali mogu biti i Ameri jer im je ovo područje od strateškog interesa.


…Ali mogu biti i Ameri jer im je ovo područje od strateškog interesa.

Po meni Ameri sigurno i onda sinergija sa DIOKijem. Pod imenom DIOKINA postaje najjaca kompanija u regiji,ali i sire.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

stvarno frenkie razmišljaš globalno još ako ameri kupe petrokemiju skupa s diokinon ,stvorit će se jaka globalna kompanija koja će drmati kontinentom

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

@Frankie

Pa solucija u kojoj bi američki ili ini eu ili arapski ili norveški fondovi otkupili udio MOL-a je svakako interesantna solucija koja za posljedicu ima integriranje i petrokemijskog sektora.
HR bi ostala većinski vlasnik s upravljačkim pravima ali pod strogom kontrolom stranih fondova.

To je najbolje rješenje za RH ali i za INA-u pa ako hoćeš i za Dioki, Dinu, Kutinu…

Sava udruži se sa Zmajkijem…možda osnujete nekakav holding koji bi mogao prijeći u koncern za priodaju magle i obmane…[emo_smijesak]

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close