INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

INA radi , MOL se gradi !

MOL se iz INE želi rješiti 2.700 ljudi i sto benzinskih crpki:

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/273672/INA-se-zeli-rijesiti-2700-ljudi-i-sto-benzinskih-crpki.html

“Ina radi, MOL se gradi” A što su mislili “oni” kad su prodavali INU?!

S obzirom na poslovanje i sve oko INE, mislim da trenutno svaka vrijednost iznad 2xnominala je previše!

Ja bi rekao da je AZ FOND drži tu gdje je, prosjek i ako bude išla prodaja paketa..a ako se Sirija kroz godinu dvije ne pokrene nebi me čudilo da gledamo ININE rezultate i u minusu!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Večernji list (naslovi i podnaslovi),citiram :

Tajna prodaje INE

Zaposlenici INE prijavili DORHu malverzacije

USKOK istražuje

Istražitelji USKOKa nastoje doći do orginalnog elaborata o vrijednosti nalazišta u Siriji

Jesu li Mađari 2003.imali povlaštene informacije o domaćoj naftnoj kompaniji

Mjerenja provodila mađarska tvrtka

Mol se grčevito borio za INU i dao ponudu od 505 miliona eura za 25% kompanije jer je znao da samo naftna polja u Siriji vrijede 20 miliardi dolara

MOL je znao tajnu o sirijskim poljima kad je ulazio u INU

Ljubo Jurčić: Nisam bio upoznat s otkričem u Siriji, sve sam podatke dobio iz INE

20 miliardi dolara vrijednost naftnih i plinskih polja u Siriji2003.

U vrijeme privatizacije INE predsjednik uprave INE bio je Tomislav Dragičević

Predsjednik Nadzornog odbora INE bio je Slavko Linić

MOL: Znali smo da Sirija skriva potencijal jer smo ondje radili

To je bilo 2003. kada je ININA nafta i plin u Siriji vredila 20 miliardi
dolara .

Danas ta nafta i plin vrijede 110 miliardi dolara .

.

Niko ne komentira kako bi rat, vojna intervencija u Siriji od strane SAD I EU.. mogla utjecat na INU!

Poznavajući SAD oni u rat ulaze uglavnom iz interesnih sfera, e sad mogu li neka naftna i plinska polja bit jedna od tih, možda!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Imamo i drugu stranu medalje, ako dođe do svrgavanja Asada i njegovih pristaša, moglo bi se ustrojit novo vodstvo, a time otvoriti i put za kompanije koje su imale svoja plinska-naftna polj….i konačno nakon nekoliko godina krenut sa vađenjem i distribucijom…[emo_smijesak][emo_smijesak]
Zna se da INA ima jake pregovarače i “lobiste” Sirijce koji na tome rade već neko vrijeme

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Vidim da INU više niko ne komentira!

Neki dan na 4.050 kn mogo si kupit kolko hoćeš bid se spustio na 3800, a sad bi odjednom svi kupili na 4150-4200, e krdo krdo

Kažu da bi nafta u slučaju napada SAD na Siriju mogla na 150 $

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

http://www.dalmacijanews.com/Hrvatska/View/tabid/77/ID/127779/Bloomberg-Ruski-Rosneft-kupuje-Inu.aspx

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

vidim novi val kadroviranja u ini prvo coca cola sad uhljebi iz pive samo jos fale likovi iz holdinga 🙂

mi smo ipak zemlja slučaj

Poštovane kolege – koliko će vrijediti Ina sada kada MOL prodaje svoj udio?

“Mađarska vlada dala je nalog upravi MOL-a da napravi reviziju portfelja te kompanije i ako je potrebno, pripremi nužne korake za prodaju Ininih dionica, priopćio je ured mađarske vlade za informiranje agenciji MTI…”

Mađarska vlada prijeti prodajom Ine, Martonyi otkazao Dubrovnik

New Report

Close