INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.vecernji.hr/vijesti/liniceva-najteza-bitka-do-2015-naplatu-stize-76-milijardi-kuna-clanak-461199

I kakve veze ima INA sa tim dugovanjima ?

To nas naša vladajuća elita priprema za prodaju svega : INE , Croatia Osiguranja , HPB , Autocesta i t. d.


'Hrvatska mora prestati plaćati inozemne dugove, a onima koji su nas zadužili trebali bi suditi!'

'Ni Hrvatski sabor ni narod na referendumu nisu Vladi odobrili zaduživanje u inozemstvu,
što znači da je naš dug apsolutno nelegitiman.
No, s odlukom o prestanku otplaćivanja kredita moramo požuriti,
jer nam je još malo vremena ostalo do ulaska u EU'
– ističe dr. Slavko Kulić.

.



http://www.vecernji.hr/vijesti/liniceva-najteza-bitka-do-2015-naplatu-stize-76-milijardi-kuna-clanak-461199

I kakve veze ima INA sa tim dugovanjima ?

To nas naša vladajuća elita priprema za prodaju svega : INE , Croatia Osiguranja , HPB , Autocesta i t. d.


'Hrvatska mora prestati plaćati inozemne dugove, a onima koji su nas zadužili trebali bi suditi!'

'Ni Hrvatski sabor ni narod na referendumu nisu Vladi odobrili zaduživanje u inozemstvu,
što znači da je naš dug apsolutno nelegitiman.
No, s odlukom o prestanku otplaćivanja kredita moramo požuriti,
jer nam je još malo vremena ostalo do ulaska u EU'
– ističe dr. Slavko Kulić.

[/quote]

Zašto je ovo još iznad 3.000 kn. Zar se čeka izvještaj?

Što mislite koliko će sposobna uprava povećati profit u odnosu na prošlu godinu?

5,10 ili 20 %.

Ja bi bio sretan i s pet posto.

A onda je hrvatski svizac zamotao švicarsku čokoladu.

[emo_zloban]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Vidim da su Mađari stigli na bid.

Neće Vam pomoći, ide Vam ovo na 2.000 kn.

Možete doći i na 60 %, uzalud Vam trud svirači.

Bitku za Hrvatsku ste izgubili, a za vikend ide završni proboj prema Dravi.

Kao biće kvartalno izvješće jako dobro s obzirom na prošlu godinu.

Aha. Bolje da ste crpili i prodavali vodu iz Kraških dubina tzk. JAMINU.

kIĆENJE JE POŽELJNO.

[emo_smijeh][emo_palacd]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Jedno od izvješća o booku INE tj vrijednostima na koje koncesijski polaže pravo. Obzirom da je vrijednost barela nafte podložna promjenama, molim da uvrstite današnju cijenu barela.

Procjene količine i vrijednosti ugljikovodika u Hrvatskoj:
Bilančne rezerve nafte u Hrvatskoj prema službenim podacima danas iznose 21,87 milijuna m3 ili 137 milijuna barela što po cijenama nafte na svjetskom tržištu od oko 50 USD/bbl iznosi oko 6,8 milijardi USD. Vrijednost domaćih rezervi nafte preradom u domaćim rafinerijama u derivate na benzinskim postajama najmanje je tri puta veća te iznosi više od 20 milijardi USD. Dakako da bi dio tog iznosa ostao državi u vidu poreza i kada bude u vlasništvu stranaca, ukoliko tada novi vlasnici ne kažu da ih naši zakoni ne zanimaju, što se već događalo

Bilančne rezerve plina u Hrvatskoj prema službenim podacima iznose 41 milijardu m3, a po cijeni plina od 0,35 USD/m3 što je plaćaju kućanstva to je vrijednost od 14,3 milijarde USD.Dakle samo bilančne rezerve imaju vrijednost veću od 34 milijarde USD. Dakako da od toga treba odbiti troškove proizvodnje, koji najvjerojatnije ne prelaze 10-15 % tog iznosa.

Istovremeno, INA-in Odjel za razvoj i istraživanje mađarski šefovi iz Zagreba žele prebacili u Budimpeštu.

Udio Hayan polja u INI i njenoj dobiti vidi se iz financijskog izvješata it 2011 godine. Tada je započela eksploatacija Hayan polja i trajala je samo 9 mjeeci, jer je započeo rat u Siriji.
INA je ugovor o istraživanju i eksploataciji polja u Siriji potpisala 1999. godine, a u posao je ušla sa sirijskom državnom naftnom kompanijom s kojom profit dijeli popola. Do danas je u ta polja uložila oko milijardu dolara. MOL u nafta polja nije uložio nikakva sredstva. Procjenjuje se da su naftna polja u Siriji vrijedna 20 milijardi dolara.

E pa sada, čini se meni da INA vrijedi iz 2 razloga :
1. zato što je vrijednost imovine na koju INA polaže pravo znatno veća od današnje vrijednosti na burzi.

2. ušla je u istraživanje naftnih polja u IRAKU – Hrvatska naftna kompanija Ina ostvarila je uspjeh na pretkvalifikacijskom natječaju za dobivanje koncesija na energetska istraživanja u Iraku, te je uvrštena među 47 svjetskih naftnih kompanija koje su stekle pravo sudjelovanja na aukciji za dodjelu istražnih koncesija u toj zemlji, potvrđeno je potkraj prošloga tjedna iz iračkog ministarstva za naftu.- To je bilo mislim u travnju 2012.

3. onima kojima vrijedi i više su oni kojima fali manje od 100 000 dionica da je preuzmu: fondovi + banke + ( RH ) i MOL s druge strane
dao bi MOL i 20000 kuna po dionici kada bi znao da će preuzeti INU i zauvijek završiti s tom dosadnom muhom Hrvatskom i Hrvatima

Status Quo: Roll Over Lay Down

sorry 🙂 vrijedi iz 3 razloga 🙂
mislim da MOL pokušava preuzeti i diže cijenu kupnjom i tako održava trgovinu

Status Quo: Roll Over Lay Down

ovim tempom trgovine do kraja “krize” u Siriji možda i uspije skupiti koliko ima treba
a glede ” krize ” u Siriji, taj je MOLu došao kao naručen,većina Hrvata i dalje neće znati koliko vrijede Hayan polja i koncesije na istraživanja u Iraku

dok rat bude gotov, MOL će sam, a što s unutrašnjim neprijateljima pokušati završiti posao

Status Quo: Roll Over Lay Down

POANTA je NE PRODAJTE INU MOLu, čini mi se da ovo on kupuje

Status Quo: Roll Over Lay Down

A što ako bivšeg Premijera “slučajno” osude za mito!? Ako se ne varam presuda je 16.11.2012. U tom bi se slučaju potpisan ugovor o upravljačkim pravima iz 2009 smatrao ništavnim.

Renči

– lijepa analiza

– samo u zalihe INE trebala si dodati još zalihe pitke vode i zalihe tople vode (geotermalni izvori)

– vodu ne moram posebno objašnjavati(pitaj Todu, ako INA UĐE ode Jamnica na 10.000 kn)

– geotermalni izvori- Hrvatska a i Zagreb obiluje toplom vodom
To su jako zanimljive rezerve za turizam, kao i obnovljive izvore energije.

Bilo bi dobro pitati genijalce iz Zagrebačkog HEP toplinarstva što se čeka s realizacijom grijanja s toplom vodom iz zagrebačkog podzemlja.

To je projekt koji su trebali realizirati s INOM.
To naročito postaje zanimljivo HEP-u zbog emisija CO2 koje se počinje plaćati s 01.01.2013. (katastrofa, ni to nisu odgodili bar do 01.07.2013.).

Lakše je povećati cijenu 40 % nego otkriti toplu vodu.

Anonimno, 28.10.2012. u 03:12
POANTA je NE PRODAJTE INU MOLu, čini mi se da ovo on kupuje

Za sada je poanta uvaliti dionice Mađarima što skuplje, jer dobivamo natrag 25+1 dionicu Hrvatske naftne firme, najvažniju stratešku firmu u Hrvata.

lp od budućeg malog dioničara INE (jedva čekam da se vratim)[emo_smijesak]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Tko smo mi koji mislimo ?
Onako kako smo mislili ZERP ili kako smo mislili sa promjenom upravljačkih prava u INI ?
Što je to 25 +1 ?

To znači da će država prodavati ? I po kojoj cijeni ?
A iz te ” lijepe analize ” vidi se da INA vrijedi više od 4000 kuna na burzi, stoga ne znam kako bi to onda trebalo prodavati po toj cijeni.
A tko će to dobiti 25 + 1, tko bi nam to terbao vratiti ?

Tko smo mi koji mislimo ?
Onako kako smo mislili ZERP ili kako smo mislili sa promjenom upravljačkih prava u INI ?
Što je to 25 +1 ?

To znači da će država prodavati ? I po kojoj cijeni ?
A iz te ” lijepe analize ” vidi se da INA vrijedi više od 4000 kuna na burzi, stoga ne znam kako bi to onda trebalo prodavati po toj cijeni.
Ako ova vlada zaista vrati upravljanje nad INOm Hrvatskoj e tada će SDP biti na vlasti opravdano duuugo.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Sorry, ali ovo da ne možeš poprvatiti post je krajnje frustrirajuće.
Razumijete svi i gulaš od zeca kaj sam napisala i mislila.

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close