INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znam da sam prodo na 4450 kn, bila je nešto malo iznad!

[proud]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Od utorka cijene goriva rastu za 30 lipa

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/209964/Od-utorka-cijene-goriva-rastu-za-30-lipa.html



Postoji Zakon o INI koji je izglasao Sabor 2002.dok su bili na vlasti SDP i HNS kojim je određeno da će Hrvatska prodati još 19 % INE prije ulaska u EU .

Taj dio zakona je konzumiran. Zbroji koliko iznosi 25% + 1 dionica i 19%!
Kakve je dogovore imao Polančec & co, to još nismo saznali.
[/quote]

Ne , u zabludi si .

Nije konzumirano .

Zakonom iz 2002. oni će prodati INU tako da će Hrvatskoj ostati 25%+1dionica .

19% INE će Kukuriku Vlada prodati pojesti ,popiti i posrati kao što su napravili 2003. kada su prodali 25% INE MOLU za siće od 505 miliona (za 10 % vrjednosti !).
(Jel tko dobio mazalicu za popust od 90% ?)
(Ispast će da je Sanader mala beba prema njima .)

A dionice INE rastu zbog toga što sada svi znaju da INA samo u Siriji ima nafte i plina vrijedne 20 miliardi dolara , i da će se ina uskoro vratiti u Siriju (nadam se i ja ).

.

Pero7 ponavljas ono sto ne mozes mijenjati, a to je povijest. Usredotoči se na ono bitno, usredotoči se na budućnost. Ako si prodao dionice sretno ti bilo, ako nisi uživaj u onome lijepome sto slijedi.

Ne kvari atmosferu političkim pamfletima, nego okreni novo poglavlje u životu! [thumbsup]

matrix90,

INU sam prodao po 4100 pravovremeno .
A kada sam doznao za Siriju opet sam ju kupio .
Ne pišem o politici već o gospodarstvu .
Bio bi zadovoljan da Vlada ne proda INU , već da ju dokupljuje kao što sam i ja napravio .
Bio bi veseli da je Hrvatska većinski vlasnik INE , pa makar ja izgubio .

.

Pravovremeno su prodali na 4400kn.
Kada si doznao za Siriju, bilo je prekasno. Igrači su znali za Siriju još početkom 90-ih, a fondovski mecene prije 12. mj 2010.g.
Lupetaš ko Maksim po diviziji – na široko – na visoko.
Ti, sam, ne bi bio zadovoljan, jer bi onda svi, pa i ti, kukali da je neperspektivna i preplaćena.
Tako to ide – kada imas mladu neces, kada mozes – ne zelis.

Bolje je i ovako – ako nista zbog same priče za male dioničare na tržištu kapitala i podizanja korporativne kulture u javnosti.

Za ubuduće te molim – prestani s trollanje o prošlosti. Okreni se budućnosti i potencijalu same kompanije.

Hvala! [smiley]

Isprika Pero7, zamijenio sam te s jednim drugim nickom. Zurba i umor rade svoje. [embarass]
Nadam se da ces razumjeti.

matrix90,
nema problema ,
mnogi se ne slažu s mojim stavovima , ali šta ćeš , kada je to dio moje terapije .
Važno je znati povijest da ju nebi morali ponavljati .
Važno je znati gdje smo se poskliznuli da to nebi ponovili .
Važno je znati da su 2003. mangupi prodali 25% INE za 10 % vrijednosti , da to nebi ponovili i 2013.
Neznam kada je INA bila po 4400 ?
Ja sam moju prodao po 4100 (2011.), a ostatak nudim po 4700.
Za Siriju sam tek saznao početkom 2012., iako su moji prijatelji iz INE znali za Siriju 2003. i mudro šutili ubirući velike mito-plaće .

.

Od mirovinaca ove je godine dionice Ine kupovao samo AZ fond, stekli su 7385 komada

Tvrdi da bi to bila prljava igra jer sva četiri fonda surađuju na mnogim drugim stvarima. "Osim u interesu svojih članova mirovinci moraju raditi i u općem interesu", smatra naš sugovornik. Drugi vjerojatniji scenarij je taj da će mirovinci i država pokušati prijeći prag od 50 posto plus jednu dionicu. Za to im nedostaje 88.139 dionica. Što će napraviti, mirovinci navodno još ni sami ne znaju. U neslužbenom razgovoru jedan od njih je kratko poručio: "Budući da Mol i država još nisu razgovarali o svojim potezima, do njihove odluke morat ćemo pričekati."

http://www.poslovni.hr/vijesti/spekulante-motivirao-povratak-ine-u-sastav-crobexa-214341.aspx

Puževim koracima, uzdignute glave! [thumbsup]

http://danas.net.hr/novac/ina-mol-hrvatska-zakonom-zabranjuje-prodaju-i-prenamjenu-rafinerija

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

http://www.poslovni.hr/vijesti/ina-predala-obvezujucu-ponudu-za-omv-u-hrvatskoj-i-bih-214861.aspx

aaaaaaaa hvala bogu, nada se da ce OMV biti ININ najbolje benznske daleko, i na odlicnim pozicijama

Nažalost neće ići.

Uopće mi nije jasno zašto se INA javlja na natječaj kada Spevecka neće dozvoliti monopol na tržištu.

Da malo obnovimo znanje: Prodaju Crobenza je Croatian Petrol Stationsu predložio MOL jer im je Agencija za tržišno natjecanje u lipnju prošle godine naredila da prodaju Crobenz zbog narušavanja tržišnog natjecanja.

Znači MOL ima INU (tu je strateški partner), ima Tifon, imao je Crobenz . Tu se je radilo oko desetak benzinskih postaja. OMV ima puuuno više benzinskih postaja.

Spevecka javi se, stvara ti se hrvatsko-ugarski monopol.

Na što ovi u INI gube vrijeme (kao u nešto ulažu) umjesto da ulažu u rafinerije.

LP

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

New Report

Close