INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jeste vi neki opinion makeri?
kako to da niste angažirali savu?
bojim se da je taj jači od svi vas zajedno … sam samcat drži dioki na 30kuna!
[lol]

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


Nakon Vladinih "sankcija" Siriji i Iranu INA se pokušava vratiti :
http://www.poslovni.hr/vijesti/ina-se-pokusava-vratiti-u-siriju-a-pusic-razljutila-tamosnju-javnost-200969.aspx

Ako dionice INE tako dobro kotiraju sada , koliko će tek kotirati kada se vrati u Siriju na svoja naftna-plinska polja vrijedna 20.000.000.000,00 USA $ ?

http://www.poslovni.hr/vijesti/zvijezda-burze-ina–nerijetko-jedna-od-rijetkih-dobitnica-205067.aspx

.

http://www.poslovni.hr/vijesti/iranci-upozoravaju-cijena-nafte-mogla-bi-skociti-na-160-dolara-205191.aspx

INVESTICIJA KOD IVANIĆA
Iz mrtvih polja Ina će ponovo vaditi naftu

Datum objave:
22.05.2012 12:56
Autor: Z. Korda

Potpredsjednik Vlade Radimir Čačić i predsjednik uprave Ine Zoltan Aldott svečano su otvorili radove na naftnim poljima kod Ivanić Grada na kojima će se pomoću novih metoda produljiti njihov eksploatacijski vijek i dobivati dodatne količine ugljikovodika.
‘Radi se o projektu od posebnog interesu za Inu i Hrvatsku u koji će se u nekoliko godina uložiti više od 500 milijuna kuna’, rekao je Aldott ističući da Ina u ovoj godini planira povećati investicije za 35 posto.

Kroz 24 godine koliko će se nova metoda primjenjivati na spomenutim poljima, planirana je proizvodnja dodatnih 3,4 milijuna tona nafte i oko 500 milijuna prostornih metara plina. Sam projekt ima i ekološku dimenziju jer će se njime u podzemlje utiskivati velike količine CO2 i tako smanjiti njihovo ispuštanje u atmosferu.

‘Ovo je prvi u nizu velikih projekata kojima će Vlada dati svoj doprinos’, naglasio je Radimir Čačić.

‘Napominjem da smo u startu sjeli i obavili strateški razgovor te dogovorili da Ina i Vlada ulože maksimalni napor i pokrenu investicijski ciklus. Da bismo to ostvarili odlučili smo sa svojim partnerom, odustati od isplate dividende koja bi iznosila oko 2 milijarde kuna’, kazao je.

Radove na poljima u Ivaniću obavljat će domaće tvrtke. Na javnom natječaju pobijedila su tri konzorcija na čijem su čelu STSI i Končar.

Bravo za Vladu RH [thumbsup]


INVESTICIJA KOD IVANIĆA
Iz mrtvih polja Ina će ponovo vaditi naftu

Datum objave:
22.05.2012 12:56
Autor: Z. Korda

Potpredsjednik Vlade Radimir Čačić i predsjednik uprave Ine Zoltan Aldott svečano su otvorili radove na naftnim poljima kod Ivanić Grada na kojima će se pomoću novih metoda produljiti njihov eksploatacijski vijek i dobivati dodatne količine ugljikovodika.
‘Radi se o projektu od posebnog interesu za Inu i Hrvatsku u koji će se u nekoliko godina uložiti više od 500 milijuna kuna’, rekao je Aldott ističući da Ina u ovoj godini planira povećati investicije za 35 posto.

Kroz 24 godine koliko će se nova metoda primjenjivati na spomenutim poljima, planirana je proizvodnja dodatnih 3,4 milijuna tona nafte i oko 500 milijuna prostornih metara plina. Sam projekt ima i ekološku dimenziju jer će se njime u podzemlje utiskivati velike količine CO2 i tako smanjiti njihovo ispuštanje u atmosferu.

‘Ovo je prvi u nizu velikih projekata kojima će Vlada dati svoj doprinos’, naglasio je Radimir Čačić.

‘Napominjem da smo u startu sjeli i obavili strateški razgovor te dogovorili da Ina i Vlada ulože maksimalni napor i pokrenu investicijski ciklus. Da bismo to ostvarili odlučili smo sa svojim partnerom, odustati od isplate dividende koja bi iznosila oko 2 milijarde kuna’, kazao je.

Radove na poljima u Ivaniću obavljat će domaće tvrtke. Na javnom natječaju pobijedila su tri konzorcija na čijem su čelu STSI i Končar.

Bravo za Vladu RH [thumbsup]

Metoda provjerena, već rađeno na poljima Ivanić, Šandrovac, sudjelovao sam u tim radovima, bit će posla za nas iz Crosca- treba to često mijeriti,svi će profitirati.SRETNO

… a koliko će koštati, tako priodobiveni barel nafte? prosim lepo …,

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Hoće bit šta Etana tamo za DIOKI?

p2.sem

http://www.poslovni.hr/vijesti/inin-projekt-vadenja-nafte-eor-vrijedan-60ak-milijuna-eura-71969.aspx
Lijepo, trebalo im je samo četiri godine. Mislim da je u članku naveden i neki odgovor vezan za cijenu koštanja barela, a i još neki podaci.
Pozdrav


… a koliko će koštati, tako priodobiveni barel nafte? prosim lepo …,

Oko 29 dolara u Americi..kod nas 55 $ u idealnim uvjetima..ali nije to samo tako….javili su se bezbrojni problemi sa nabavkom odgovarajuće opreme koje nema i skupa je…a i način nije do kraja razumljiv i nitko ne zna kakvi će biti rezultati…ovo je , IMHO, samo predstava za javnost da mađari ulažu i trude se, a pajac čaćić sudjeluje u tome jer će trebati kod presude…IMHO…u 2012 niti 1 litra ne bude dobivena na taj način, za 2013 ne znam ali do tada javnost će sve zaboraviti ili će se dati neke količine da se raja zabavlja [smiley]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]



… a koliko će koštati, tako priodobiveni barel nafte? prosim lepo …,

Oko 29 dolara u Americi..kod nas 55 $ u idealnim uvjetima..ali nije to samo tako….javili su se bezbrojni problemi sa nabavkom odgovarajuće opreme koje nema i skupa je…a i način nije do kraja razumljiv i nitko ne zna kakvi će biti rezultati…ovo je , IMHO, samo predstava za javnost da mađari ulažu i trude se, a pajac čaćić sudjeluje u tome jer će trebati kod presude…IMHO…u 2012 niti 1 litra ne bude dobivena na taj način, za 2013 ne znam ali do tada javnost će sve zaboraviti ili će se dati neke količine da se raja zabavlja [smiley]
[/quote]
Dakako da je isplativo, već su rađena pokusna utiskivanja CO2 prije 7-8 god, na polju IVANIĆ, buš IVA-19, IVA-11, rezultati su bili odlični .Ako se dobro sijećam dobiveno je 4-5x puta više nafte.Isto tako rađeno je i na polju Šandrovac-gdje su rezultati isto tako bili odlični-nerade napamet.Pa i u svijetu se to primjenjuje, u svakom slučaju svi će imati koristi.Ina , Crosco STSI.




… a koliko će koštati, tako priodobiveni barel nafte? prosim lepo …,

Oko 29 dolara u Americi..kod nas 55 $ u idealnim uvjetima..ali nije to samo tako….javili su se bezbrojni problemi sa nabavkom odgovarajuće opreme koje nema i skupa je…a i način nije do kraja razumljiv i nitko ne zna kakvi će biti rezultati…ovo je , IMHO, samo predstava za javnost da mađari ulažu i trude se, a pajac čaćić sudjeluje u tome jer će trebati kod presude…IMHO…u 2012 niti 1 litra ne bude dobivena na taj način, za 2013 ne znam ali do tada javnost će sve zaboraviti ili će se dati neke količine da se raja zabavlja [smiley]
[/quote]
Dakako da je isplativo, već su rađena pokusna utiskivanja CO2 prije 7-8 god, na polju IVANIĆ, buš IVA-19, IVA-11, rezultati su bili odlični .Ako se dobro sijećam dobiveno je 4-5x puta više nafte.Isto tako rađeno je i na polju Šandrovac-gdje su rezultati isto tako bili odlični-nerade napamet.Pa i u svijetu se to primjenjuje, u svakom slučaju svi će imati koristi.Ina , Crosco STSI.
[/quote]
U redu pila..samo znaj svako polje druga problematika..U SVIJETU…se time bave 35 godina, a mi od jučer…Ivanić je bio pilot jer je povoljan, Žutica je sasvim druga priča….Crosco bu svakako imao koristi jer mu je ina i dalje muzara…Bumo vidjeli [smiley]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

A najveća korist, proizvedeno u kunama i prodano u kunama= smanjenje uvoza.
Naravno, plus trgovina CO2
Negativno, smanjenje potencijalnih zaliha našoj djeci i unučadi.
Pozdrav

New Report

Close