INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema vam to veze sa kap i kom već sa kvalitetnim vođenjem državne politike ili veleizdajom državnih interesa.
Ovdje je situacija čista, pola od onog što je ostalo od ekonomije stoji ili umire zato što naši "strateški partneri" ne ispunjavaju obveze već su naprotiv od kompetentne regionalne vertikalno integrirane kompanije ostavili samo logo … sve začinjeno sa spoznajama sa suđenja, stotinama spinova, lažnih svjedoka i prozirnim zataškavanjem.
Svi sve znamo i ne vidim što se čeka?
Da neće možda ljubazni nježni pregovori i "izmjene dioničarskog ugovora" pomoći ?
[lol]

PS mogu se složiti da je sigurno i prije mađara bilo kriminala ali lako je KAD IMAŠ OD ČEGA krasti … vrlo brzo neće biti ničega . Ni od INE ni od RH hidrokarbona a onda neka nam Bog pomogne. Potpuno energetsko ropstvo je 100put gore od financijskoga.

Kad sljedeći put vidite gomilu blesana kako urla ubojuboj na utakmicama – pošaljite ih pred INU. Je li itko uopće pobrojio i objasnio sve prošle, sadašnje i buduće posljedice ovog megakriminala? I to u vremenu u kojem to nikad nije bilo važnije … vremenu u kojem se dijele karte za budućih 50tak godina prosperiteta.

Ili totalne bijede i nestanka.

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.


Oprosti ali živiš u svjetu bajki.

Prvo gospodarstvo svjieta je USA i to je kapitalističko društvo. Drugo gospodarstvo svjeta je Kina koja je TAKOĐER KAPITALISTIČKO društvo.. Treće je Njemačka opet kapitalizam…da nabrajam dalje?

USA i EU ne propadaju svako se gospodarstvo susretne s dobrim i losim trenucima, ta i u Jugi si imao par/nepar vožnje i ostale stvari u pojedinim razdobljima, nisi li? Imam dojam da ti misliš da se sutra uvede "socijalizam" da bi se novac sam od sebe stvorio na računima, da bi tvrtakam samo tako nestali dugovi i njima se novac stvorio na računu koji bi onda davali radnicima..kao što rekoh nažalost živiš u svijetu bajci…

Stanje u HR još jednom ponavljam nema veze s kapitalizmom nego s KRIMINALOM koji je bladao zemljom 17godina…Citas li novine, vidiš li što se po sudobima dešava i što su radili u HR zadnjih 8godina, mislim da bi se cijeli HR narod kolektivno samozapalio od tuge da se krene kopati po razdoblju 1990-2000 i vladavine Tuđmana To nije problem kapitalizma nego naš hrvatski problem.

Meni bi bilo jasno da navijaš za npr Švedski model kapital-socijalizma jer ni ja ne podržavam onaj kruti kapitalizam koji je na snazi u USA, ali velikim dijelom i u Kini no pozivati na samoupravljanje na forumu o dionicama, i trgovati tim istim dionicama u isto vrjeme je ne samo licmjerno već i nevjerojatno bezobrazno.

Tako je Hao! 😉

Kapitalizam "utilizira" pojedinačne dobiti jediniki u cjelokupnu dobit nad-društva(firme) ili sustava nad nad-društvom ili državom!

Naravno, postoje ciklike koje se rotiraju te rastu u rotaciji; expnazija-kontrakcija unutar još veće kontrakcije i expanzije te još većeg ciklusa…

Ekonomski ciklus je poželjan na mikro razini da "počisti" male sustave(firme) koji su opstali na vrhu ciklusa koji je u tom trenu i naj akceptivniji za "loše" firme
Na makro-globalnoj razini – da se počiste države kao nad nad-društva(iznad firmi) koje su opstale na lošim nad-društvima ekspanzijskog ciklusa.

Jednostavno rečeno – očiste se firme koje nemaju ekonomskog smisla i nisu elastične od onih koje su elastične i imaju smisla.

Kriminal je dio mentaliteta unutar tih ciklusa(većih) koji se mora očistiti da bi se ciklus "obnovio" tj ponovno zagrijao nakon hlađenja:)

PS.

USA – liberalni kapitalizam
Kina – imperijalni kapitalizam
Njemačka – socijalni kapitalizam(društveno osjetljiv pod navodnicima).

Ciklusi su super, poput proljeća i zime očisti korov i raste novo bilje na novom ciklusu – proljeću..
(ciklusi su posvuda pa tako i u ekonomiji)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

10. Nacrt prijedloga odluke o sudjelovanju pripadnika Oružanih snaga Republike Hrvatske u mirovnoj misiji Ujedinjenih naroda u Sirijskoj Arapskoj Republici (UNSMIS)

A jučerašnje sjednice Vlade. Dakle sada znamo zašto se RH s INA-om povukla iz te zemlje, i napustila 20 milijardi teško tržište

Ili je ovo neka mala hrvatska odmazda jer su nam Sirijci rekli da više nismo dobrodošli kad je INA podvila rep pa poslije molila da ih se primi nazad ??

Kako god bilo prava je sramota ako ce nasi ljudi ici tamo ubijati Sirijce za račun pohlepnih starkelja imperijalista, poremecenih kapitalističkih svinja i psihopata koji mrze ljude i ljudski rod pa si uzimaju za pravo porobljavati nedužne nacija pod lažnom parolom tobožnjeg demokratiziranja

Kressho

Frend mi je za INA-u radio u Siriji, i za Crosco u Libiji i Egiptu, kaže da je bez Sirije i polja tamo koje su izgubili INA maximalno vrijedna 1700 kn po dionici koliko je i bila, i to ce se nažalost i dogoditi ovdje kroz odredjeno vrijeme ako debosi ne vrate ta naftna polja. A oni umjesto toga šalju naše momke da tamo poginu za račun neke stoke američke ??

Pa njih bi trebalo napasti i je… i im majku, UN i US a ne jadnu Siriju mater im imperijalisticku .. Jedva cekam da pocne revolucija a pocet ce u roku od 5 godina .. Prvi dan cu nekoj kapitalistickoj svinji koja se sad skriva pod politickim parolama prosuti mozak posred asfalta, preko njega još ugaziti nogom i potom ga pregaziti džipom .. A onda pravac dalje prema sjedištima moći i tamo sve kokati .. Hvala Bogu policija i vojska ce se tih dana opametiti i prestati šititi te bijedne svinje pa ce ih i sami ubijati njhovi dojučerašnji robovi

ŽIVIO SOCIJALIZAM !

ŽIVJELA REVOLUCIJA!!!

Kressho

Wtf =!? Netko mi je hakirao account i slavi Socijalizam ovdje, jos na INA forumu .. pa je ni neman te dionice , a i studirao sam kod Amera i radin za njih … sto je ovo , netko mi smješta jer sam objavio na KSST da je moguc model C ili ?? [undecid]

[shocked]

Kressho

Naftna kompanija Ina proširit će djelatnost

U pozivu za skupštinu koja će se održati 19. lipnja, uprava Ine na čijem je čelu Zoltan Aldott najavila je proširenje poslovanja naftne kompanije na tridesetak djelatnosti.

I dok su za druge prijedloge odluka skupštine dali detaljno objašnjenje, za ovu veliku promjenu dioničarima nisu obrazložili razloge ulaska u sve te djelatnosti, tek su šturo napisali: ‘Predlaže se dopuna predmeta poslovanja sukladno poslovnim potrebama društva.’

Za razliku od prošle godine, kada je isplaćena dividenda na nagovor Vlade, sada su se oba partnera usuglasila da dobit neće biti isplaćena dioničarima.

http://www.ina.hr/UserDocsImages/investitori/objave/2012/poziv%20i%20obrasci%20HRV.pdf

Iz prijedloga skupštine vidljivo je da se na sve moguće i nemoguće načine žele rezati troškovi unutar kompanije. Hvalevrijedan potez uprave, no realan efekt predloženih mjera i njihovu provedbu moći ćemo osjetiti, siguran sam ubrzo.

Mudar potez napravljen je sniženjem cijene goriva na benzinskim postajama.

http://www.vecernji.hr/biznis/cijena-dizela-prvi-put-ozujka-ispod-10-kuna-clanak-409597

Ukoliko će dobit iz 2011.godine poslužiti kao poluga za buduća ulaganja, siguran sam da je trenutna cijena na tržištu melem za dušu mnogima.

[thumbsup] [cool]

Ministar financija u Bruxellesu predstavio dvogodišnji ekonomski program

S. Linić: Investicije očekujemo u HEP-u, Ini, željeznici i vodoopskrbi

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/78366/ttl/Linic-Hrvatske-stedise-sigurne-unatoc-padu-rejtinga-talijanskih-banaka/Default.aspx

Ma kakve investicije, Vlada treba prodati svoj udio u Ini mađarima po 4000, nema tu više govora o kontroli Ine od strane Vlade.
Uostalom to je i najbolje jer kad vidimo kako je Sanader upravljao Inom sve nam je jasno.


ŽIVIO SOCIJALIZAM !

ŽIVJELA REVOLUCIJA!!!

sad si ga stvarno …. (blago rečeno) pretjerao. Burza i socijalizam ti ne idu skupa. A revolucija pogotovu. Gdje je revolucije nema špekulacija, nema para.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Jedino što na našoj burzi trenutno vrijedi su Ina i Podravka.Sve ostalo je živi užas tipa skviz-out i dokapitalizacije po babi i stričevima.I eventualno HT je ok radi dividende.

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!

@Morfij
Ali je mirovinci u tišini skupljaju, disciplina do bola.
Nema šanse da neko okine fat fingerom po prodaji, odmah bi bila po 4 soma. [lol]


Ma kakve investicije, Vlada treba prodati svoj udio u Ini mađarima po 4000, nema tu više govora o kontroli Ine od strane Vlade.
Uostalom to je i najbolje jer kad vidimo kako je Sanader upravljao Inom sve nam je jasno.

Milsim da bi ipak bolje prošli kada bi taj udio prodali Agip-u ili OMV-u i sl… ?

New Report

Close