INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije mi jasno šta znaći ovaj član (2) o prodaji – privatizaciji INE ?
Zar to znači da će Hrvatska nakon prijema u EU morati – trebati prodati još 19 % INE ?
Jer sada Hrvatska ima 44 % a "zadržava pravo 25%" , znaći 19 % treba-mora još prodati prilikom prijema u EU .
Da nije prvi potpredsjednik Vlade išao u Rusiju prodati 19 % INE ?

Anonimno, 13.04.2012. u 08:47

(2) Republika Hrvatska zadržava vlasništvo nad 25% plus jedna dionica INE d.d., koja će
se privatizirati na temelju posebnog zakona nakon prijama Republike Hrvatske u članstvo
Europske unije.

A u Siriji se radi (prema nekim izvorima) o nafti i plinu vrijednim između 10 i 20 miliardi US dolara !
(20.000.000.000,00 $ )

[/quote]

.

Dobit INE skočila 89 % !

http://www.poslovni.hr/vijesti/dobit-ine-u-2011-skocila-89-posto-201727.aspx

.


Dobit INE skočila 89 % !

Vlada i MOL imaju pravi takmičarski dug tko će preko INE više na građanima RH zaraditi.

Tako država parcipira sa 59% na cijenu litre goriva, a još apsurdnije je što svi ribari, teretni, putni, i ostali brodovi ili brodice na Jadranu u svakoj litri goriva fiksno plaćaju 60 Lipa CESTARINE ! Mislim i da avioni nisu pošteđeni cestarine.

Večernji:
Eksluzivno:
ININ geolog odlučio progovoriti
Otkrivena strogo čuvana tajna

O NAFTI U SIRIJI MORALI SMO ŠUTJETI SVE DOK MOL NIJE KUPIO INU

Naftna polja u Siriji vrijede 23 miliarde dolara , a četvrtinu INE Mađarima je pprodana za 505 miliona dolara
"O svemu sam obavjestio Bajića "

Vrijednost naftnih polja u Siriji. 23.000.000.000.00 $
25 % prodano za…………………..505.000.000.00$
koliko je to u kunama ?
Vrijednost naftnih polja u Siriji……..131.000.000.000,00KN
25 % prodano za……………………….2.878.000.000.00KN

Nešto što vrijedi…….5.750.000.000,00$
prodano je za………….505.000.000,00$

A tko je to prodao ?
Linić , Jurčić , Čačić , Račan…?

.

INA je na koljenima i to temeljito uništavanje je sprovedeno u 3 višegodišnje faze:
1. prije 10tak godina masivno zaduživanje na ime "modernizacije" i ostalih lažnih investicija
2. faza – sisanje profita i nabijanje troškova od 2007 naovamo (nedavno otkad je banda detektirana su počeli čak prikazivati i dobit) tako da je ostala samo ljuštura nekad vertikalno integrirane kompanije
3. faza koja je u tijeku i prije koje MOL MORA na bilo koji način dobiti >50% kako bi imali legalno pokriće …. 3faza je konačno razbijanja INE, razbijanja vertikalne integracije , usisavanje svih know-how i profitnih aktivnosti u MOL a gašenje svega ostalog što su nažalost RH interesi (rafinerije, poveznice sa ostatkom RH industrije i energetike itd itd)

Inače, MOL je financijski u žešćoj banani, sad im treba INA kao puni kolateral za preživljavanje. Naravno, ništa ne bi bilo moguće bez veleizdaje nekolicine domaćih bandita iz "državotvorne" stranke. Može se danas detaljno rekonstruirati čitav proces uništavanja sa ovim svjedočenjima. Nevjerojatno je i koliko je (ponovo) trajala tradicionalna hrvatska šutnja o ovome … kakve p….e smo mi to je nevjerojatno.

Danas ima sigurno nekoliko činjeničnih razloga za raskidanje ugovora s MOLom a sigurno i za kazneno gonjenje bande.
Šta mislite hoće li nova Vlada pronaći malo muda za tako nešto?

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

@Pero7

To je prodoa tvoj bivsi kolega iz stranke , onaj kojem ste klicali i čije odluke su bile neupitne, gospodin Sanader uz pomoć ostalih kolega iz vrha kriminalne organizacije HDZ………Za to je dobio i jako lijepu proviziju..mediji dosta prate njegovo suđenje pa pogledaj

...

@
HaoRen ,
nikada nisam bio ni u jednoj stranci a ni partiji , za razliku od tebe .
Svima je znano tko je prodao 25 % INE Mađarima za svega 505 miliona , koalicijska vlada Račana (SDP,HNS).
Ako neznaš , pogledaj današnji Večernji list !
Ono što pišem o INI , pišem dobronamjerno , u interesu Hrvatske i citiram današnji Večernji .

http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=49334

.

Pa Pero7, razlika izmedu 25% i 49.xx% je koliko? Ako već prozivaš, prozivaj i jedne i druge, meni ni iz džepa, ni u džep, ali je malo licemjerno…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


….
Može se danas detaljno rekonstruirati čitav proces uništavanja sa ovim svjedočenjima. Nevjerojatno je i koliko je (ponovo) trajala tradicionalna hrvatska šutnja o ovome … kakve p….e smo mi to je nevjerojatno.

Šta mislite hoće li nova Vlada pronaći malo muda za tako nešto?

Neće ! Milanović i društvo su veći neoliberali od onih koji su osmislili takav proces privatizacija. Uostalom, to su i Milanović i društvo već i pokazali: pobjegli su iz Sirije prije EU, bili su za ACTA dok su EU sudovi dvojili, … itd itd. Dakle, ništa od tih muda. Ili kako bi jedna "kolegica" inače direktorica u INI rekla – "kćerima sam dala imena tako da se lakše snađu u svijetu. Hrvatska imena nisu za to priladna".

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Pero7
Sory ak sam pobrko oko HDZa no negdje mi je ostalo u sjecanju iz tvoje forumske aktivnosti pred prosle parlamentarne izbore da si spomenuo da si u HDZ…Moguce da sam pobrkao, ok nisi clan no simpatizer jesi :-D….Ja nisam niti u jednoj stranci niti sam simpatizer ijedne stranke. I da zelim ne mogu u niti jednu stranku jer ovdje kod mene stranaka nema, odnosno ima jedna ali u nju ne mogu uci stranci.Sto se HR tice takoder ne simpatiziram nikoga nit sam clan iti jedne stranke…Na stvari gledam objektivno i da je SDP napravio kriminal koji je napravio HDZ jednak stav bi imao i prema njima, no oni su bili izuzetno kratko na vlasti tako da ipak za sve lose u ovoj drzavi odgovornost dosada snosi HDZ.

Nego pusti ti sada tih 25% prave gadosti oko INA-e desavaju se zbog onoga sto je prodano kasnije u reziji Sanadera i drugarice Kosor (koja je prodala 7% dionica braniteljskog fonda po 2800, nadam se da su joj branitelji zahvalni)…Sve muljaze koje se desavaju s INAom desavaju se zbog kriminalnog nacina prodaje od strane HDZa , a ne onoga sto je prodano prije…Nije problem prodaja, problem je kriminal i namjerno loše izvedena prodaja na štetu RH to je problem. Da se Sanader i ekipa nisu polakomili strpati mito u đep INA je danas mogla biti u punom boljem stanju, s moderniziranim rafinerijama i perspektivom za budučnost…Ista stvar s PTKM danas..Nije problem da se proda ukoliko se proda na pravi nacin , pravom vlasniku , i ta dobro reguliraju njegove buduce odgovornosti..Ukoliko se proda samo da se proda i da netko pokupi mito u đep e onda je to veliki problem..Kriminal kakav se desio s privatizacijom INA-e , a i HT-a koji je prodan njemcima umjesto francuzima koji su nudili puno bolje uvjete građanima RH više se nesmije ponoviti !

Iskreno se nadam da će uspjeti dokazati kriminal, oduzeti kriminalom stečene dionice MOLu,te da će ekipa iz vrha HDZa završiti u zatvoru, a HDZ kao takav biti zabranjen (jer ako se ne varam ukoliko stranka bude osuđena za kriminal, a HDZ je jako blizu tome ne može više kao takva postojati ).

...


…Nije problem prodaja, problem je kriminal i namjerno loše izvedena prodaja na štetu RH to je problem….

U pravnoj državi nije problem ni kriminal…..postoje institucije za efikasno otkrivanje i efikasno sankcioniranje takvih radnji!
Na žalost u HR svega toga nedostaje…..Ako Bajić i DORH opravdano sumnja u kriminal onda se trebaju sve insitucije uključiti po defoltu i rasčišćavanje a ne samo čekati da Vlada povuče potez – takav način samo prikriva kriminal.

Zašto AZTN ne uđe u Inu i provjeri cijene po kojima se plaća nafta i plin i uzročno-posljedično formira cijena nafte i plina u HR?

Zašto Porezna uprava ne uđe u Inu i provjeri te iste cijene jer se – ukoliko se sumnja u transferne cijene – direktno ugrožava prihod državnog proračuna?

Tek ako se utvrde – a veće se nekoliko puta utvrdilo da Ina ima diskriminirajuće cijene prema domaćim poslovnim subjektima – te činjenice onda DORH ima itekako da djeluje u smjeru i političke i kriminalne odgovornosti političata i institucija u HR koje su to omogućile.

….

Iskreno se nadam da će uspjeti dokazati kriminal, oduzeti kriminalom stečene dionice MOLu,te da će ekipa iz vrha HDZa završiti u zatvoru, a HDZ kao takav biti zabranjen (jer ako se ne varam ukoliko stranka bude osuđena za kriminal, a HDZ je jako blizu tome ne može više kao takva postojati ).

očito je nisam bio dovoljno jasan. Istina-bog, jednu stvar nisma rekao. Dvoumio sam se. Ali ću je sada reći.

U životinjskom svijetu, kad se ženke podaju novom vođi čopora, onda je sa starim vođom čopora gotovo. A upravo se to izgleda dešava u INI. Priča se da se hrvatske ženke intenzivno podaju dominantnim mužjacima, mađarske nacionalnosti. A kad je tako, onda su ti sve te krminalne priče bespredmetne. Ženke su odlučile tko su pobjednici. Poraženi, časno trebaju prihvatiti poraz, vidati rane, skupljati snagu, osmišljavati strategiju i taktiku, pa za 10-15-20 godina ….

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

New Report

Close