INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Unatoč poznatim činjenicama vezanim za poslovanje, cijena dionice ne oscilira značajno.


Unatoč poznatim činjenicama vezanim za poslovanje, cijena dionice ne oscilira značajno.

Oscilirat će nakon fi za 1Q [bye]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!



Unatoč poznatim činjenicama vezanim za poslovanje, cijena dionice ne oscilira značajno.

Oscilirat će nakon fi za 1Q [bye]
[/quote]
O da, nažalost hoće. FAlit će tih 65 milja dolara mjesečno jako. To je skoro milijardu kuna po kvartalu. Pitanje ostaje je li to bio potez Mola da trenutno oslabi hrvatske pozicije i domogne se dijela paketa koji mu nedostaje ili će iskoristiti situaciju i lobirati za prodaju Sirijskih špolja Rusima što mu (Molu) onda opet nosi profit. Bilo kako bilo mol u ovoj igri ne može izgubiti, a nama (htvatskoj, Hrvatima i Ini) se crno piše…
Nadam se da sam u krivu…

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]


Unatoč poznatim činjenicama vezanim za poslovanje, cijena dionice ne oscilira značajno.

Pitam se samo do kada. Da je ne drže fondovi na uzdama, roknula bi ona poprilično. Tako ti je to kada politika vodi igru, a ne tržište, ali i tome će jednom doći kraj. Ako se situacija ne popravi, a bojim se da je Sirija izgubljena, moći ćeš dionicu kupit ispod 1.000kn. Daljna modernizacija u Urinju je upitna, a Sisak je pred zatvaranjem. Vidiš da su svi povukli tužbe radi "zagađenja okoliša i zdravlja ljudi". Sada se bore da tih 800-900 radnika ne izgubi posao, ali na žalost to će se i desit. Samo se pitam što čeka država, jer MOL nije ispunio obećanje. Ne znam pravno što će se desit ako Sanadera osude za primanje mita od strane MOL-a. Da li se u tom slučaju poništava ništavnim ugovor o preuzimanju!? Radi čeka Čačić ulazi u INU. Da li to ima kakve veze sa njegovom prometnom nesrećom. itd, itd. Kažem, previše je politike u INI.

@vatreni1
Da, ima nešto u tome što pričaš. INA kada je počela sa probnim bušotinama u Siriji već na drugoj je znala koliko zaliha i bunara dole ima. Sada se napokon otkrivaju karte radi čeka je ustvari MOL kupio INU. Ma boli njih briga za ono što je u Hrvatskoj. Njima je dovoljan Tifon.Ti kažeš da se samo Mađarima isplati prodat INU Rusima. Na žalost to se sada isplati i državi kojoj bi bar na kratko pomogla milijarda €. Ovo događanje u Siriji će samo ubrzat neminovnost. Nije bez veže Čačić ušao u INU. Velike su tu kuhinje. Pa bio je u Rusiji ovih dana. Ne vjerujem da je tamo išao na izlet. Nije samo radi Petrokemije posjetio Moskvu. Bojim se da je INA izgubljena (čitaj žrtvovana) na bilo koji način.



@vatreni1

Da, ima nešto u tome što pričaš. INA kada je počela sa probnim bušotinama u Siriji već na drugoj je znala koliko zaliha i bunara dole ima.

Tomy nije baš tako…ne možeš baš sa drugom sve znati..potrebno je par komada da se nešto potvrdi…inače se može teroetizirati bez čvrstog dokaza. međutim nije to tako bitno…bitno je to da se slažemo da je ina U SVAKOM SLUČAJU IZGUBLJENA.
Bude tu još svašta, ali mislim da ništa dobra za Hrvatsku.
Dokazivanje krivice je jedini način da se Ugovor proglasi ništavnim. zato će se i mađari boriti svim sretstvim ada do toga ne dođe. Mislim da će na kraju predložit neki sporazum da se Ivici ne dokaže krivica, da oni ne izgube prava, a da kao država nešto dobije i da Čačka ne osude. Uglavnom opet će pobijediti osobni interesi, a nikako državni. A mi čemo sve to gledati šutjeti…u najbolju ruku i psovati sebi u bradu.

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Predstavnici Ine i HŽ Vuče vlakova potpisali su u srijedu ugovor za nabavu 29 milijuna litara dizelskog goriva. Procijenjena vrijednost ugovora uključujući popust i PDV iznosi oko 280 milijuna kuna

Iz HŽ-a podsjećaju da je ugovor o opskrbi gorivom potpisan na temelju okvirnog sporazuma o isporuci eurodizela na četiri godine između tvrtki Ina– industrija nafte d.d. i HŽ Vuča vlakova d.o.o. temeljem provedenog postupka javne nabave. U tom razdoblju isporučit će se više od 100 milijuna litara goriva, a procijenjena je vrijednost okvirnog sporazuma s popustom i PDV-om oko 920 milijuna kuna.

http://www.vecernji.hr/biznis/ina-hz-potpisali-ugovor-isporuci-goriva-vrijednog-280-mil-kn-clanak-392076

kaže milanović zoki da su "prihodi i profit" od sirijskih plinskih polja iznosili 600 milijuna dolara godišnje"
njegov iznos koji je jako loše izravio…zvučalo je i kao 60…stvarno nije bilo jasno..može li netko ovo potvrditi da se radi o 600 milijuna dolara?

Dionica nije uopće reagirala od kada su počeli problemi sa Sirijcima….o Siriji počinje u 10:50 minuti.
http://www.jutarnji.hr/milanovic-za-france24–prognoza-za-ovu-godinu-je-osrednja–javni-dug-na-rubu–quot-toksicnosti-quot—ali-hrvatska-ce-uspjeti-u-eu-/1017497/

Pusić u Istanbulu na razgovoru o hrvatskim naftnim poljima u Siriji

http://liderpress.hr/biznis_i_politika/hrvatska/pusic-u-istanbulu-na-razgovoru-o-hrvatskim-naftnim-poljima-u-siriji/


kaže milanović zoki da su "prihodi i profit" od sirijskih plinskih polja iznosili 600 milijuna dolara godišnje"
njegov iznos koji je jako loše izravio…zvučalo je i kao 60…stvarno nije bilo jasno..može li netko ovo potvrditi da se radi o 600 milijuna dolara?

Dionica nije uopće reagirala od kada su počeli problemi sa Sirijcima….o Siriji počinje u 10:50 minuti.
http://www.jutarnji.hr/milanovic-za-france24–prognoza-za-ovu-godinu-je-osrednja–javni-dug-na-rubu–quot-toksicnosti-quot—ali-hrvatska-ce-uspjeti-u-eu-/1017497/


Radi se o oko 65 milja zelembaća mjesečno ili preko 750 milja godišnje….

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=49334

Nije mi jasno šta znaći ovaj član (2) o prodaji – privatizaciji INE ?
Zar to znači da će Hrvatska nakon prijema u EU morati – trebati prodati još 19 % INE ?
Jer sada Hrvatska ima 44 % a "zadržava pravo 25%" , znaći 19 % treba-mora još prodati prilikom prijema u EU .
Da nije prvi potpredsjednik Vlade išao u Rusiju prodati 19 % INE ?

Anonimno, 03.04.2012. u 23:39

(2) Republika Hrvatska zadržava vlasništvo nad 25% plus jedna dionica INE d.d., koja će
se privatizirati na temelju posebnog zakona nakon prijama Republike Hrvatske u članstvo
Europske unije.

A u Siriji se radi (prema nekim izvorima) o nafti i plinu vrijednim između 10 i 20 miliardi US dolara !
(20.000.000.000,00 $ )

.

New Report

Close