INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

PETINA, 21.12.2011. u 15:33
@ plavi
Dobro je netko napisao, to je kao da je blokirana trgovina građevinara zbog situacije u Libiji ili sl.

Taj netko je PETINA.


Ungari bi htjeli većinsko vlasništvo, ali da prođu što jeftinije. [sealed]

Čudno je da žele većinsko vlasništvo a istovremeno traže blokadu trgovanja.
Ispada da je sve ovo blokiranje u biti pogodovanje Molu.

I tko je vlasnik opcija tj 1,6% dionica – je li iz Hrvatske?




Puno pametovanja, nitko ništa konkretno oko ove nove blokade.

Sukus svega je da je MOL tražio blokadu do 09.01. a Hanfa to odbila, odnosno blokirala je samo do danas do 12:00 sati.

Dobro je netko napisao, to je kao da je blokirana trgovina građevinara zbog situacije u Libiji ili sl.
Gluposti, htjelo se samo na silu proizvesti nova blokada, zašto, o tom potom.

Možda taj zahtjev MOL-a ima veze sa time da 09.01. otprilike korespondira sa točno godinom dana od kako je završila ponuda MOL-a. Po nekim propisima, taj rok je potreban ( godinu dana ), da prođe kako bi MOL izbjegao da dionice koje kupuje u tom vremenskom periodu eventualno mora dodatno više platiti eventualnim budućim utuženjima ( … ). Tko zna o ćemu pišem neka se slobodno nadoveže.

lp


Mol nije dao ponudu za preuzimanje prema ZPDD, tako da ovdje nema roka od godine dana koji se primjenjuje kod ponude za preuzimanje po ZPDD
[/quote]
Da li moye neko konkretnije pojasnjenje
[/quote]

Vaš link

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

to su ti oni utopili sigurno nekome od ekipe koja je u kombinaciji s molom…nema druge jer otp mora prodati pod hitno po zakonu, a jedino je mol spreman kupiti odmah, još pogotovo uzmi u obzir današnju situaciju na burzi, kad je i likvidnost i sve u banani…jer nemože se otp zafrkavat kao ima vremena i to, pa oni moraju automatski uložit u novonastalu situaciju koja se desila nakon izlaska ine iz crobexa…ali opet, ta priča da se vrijednost udjela fonda kreće više manje uz sitne iznimke sa vrijednošću crobexa, to mi sve smrdi


to su ti oni utopili sigurno nekome od ekipe koja je u kombinaciji s molom…nema druge jer otp mora prodati pod hitno po zakonu, a jedino je mol spreman kupiti odmah, još pogotovo uzmi u obzir današnju situaciju na burzi, kad je i likvidnost i sve u banani…jer nemože se otp zafrkavat kao ima vremena i to, pa oni moraju automatski uložit u novonastalu situaciju koja se desila nakon izlaska ine iz crobexa…ali opet, ta priča da se vrijednost udjela fonda kreće više manje uz sitne iznimke sa vrijednošću crobexa, to mi sve smrdi

Ma ne smrdi ako prate Crobex jer je to ulagačka strategija ulaganja u indeksnog fonda.Smrdilo bi da ga ne prate.

Lavovi se smirili.postali jaganjci
Kad jaganjci utihnu…
Danas popodne će biti promjene u knjizi dioničara.
Tko kupuje pitanje je sad?
Mislim da će se iznenađenje dogoditi ne natašte nego malo kasnije.
Navijam da vas pomete desno ,barem na 4.000.Bilo bi to jako lijepo.Nemam ništa protiv ni da
bude blokada na preko 4.700.Volim kada se zarađuje u bilo kojoj dionici jer samo oni koji zarađuju mogu platiti više neka druga izdanja dionica.Gubitnici postaju veći kockari!A kocka kao kocka uvijek
se na koncu okrene protiv nas ako smo pravi kockari.

U INI teće med i mlijeko pa makar vi bili i nezadovoljni jer ste od blokade do danas imali puno manji
gubitak u INI nego u ostatku portfelja.Naravno,ako imate disperzirani porfelj.



Puno pametovanja, nitko ništa konkretno oko ove nove blokade.

Sukus svega je da je MOL tražio blokadu do 09.01. a Hanfa to odbila, odnosno blokirala je samo do danas do 12:00 sati.

Dobro je netko napisao, to je kao da je blokirana trgovina građevinara zbog situacije u Libiji ili sl.
Gluposti, htjelo se samo na silu proizvesti nova blokada, zašto, o tom potom.

Možda taj zahtjev MOL-a ima veze sa time da 09.01. otprilike korespondira sa točno godinom dana od kako je završila ponuda MOL-a. Po nekim propisima, taj rok je potreban ( godinu dana ), da prođe kako bi MOL izbjegao da dionice koje kupuje u tom vremenskom periodu eventualno mora dodatno više platiti eventualnim budućim utuženjima ( … ). Tko zna o ćemu pišem neka se slobodno nadoveže.

lp


Mol nije dao ponudu za preuzimanje prema ZPDD, tako da ovdje nema roka od godine dana koji se primjenjuje kod ponude za preuzimanje po ZPDD
[/quote]

Ne slažem se, citiram zakon:

DOBROVOLJNA PONUDA ZA PREUZIMANJE
Članak 10.

(1) Osoba koja nije obvezna objaviti ponudu za preuzimanje sukladno odredbama ovoga Zakona, a namjerava izvršiti preuzimanje, ponudu za preuzimanje može objaviti samo pod uvjetima i na način određen ovim Zakonom.
(2) U slučaju iz stavka 1. ovoga članka, osoba koja namjerava izvršiti preuzimanje obvezna je, bez odgode, o namjeri objavljivanja ponude za preuzimanje dostaviti obavijest Agenciji, ciljnom društvu, burzi i uređenom javnom tržištu na kojem je odobreno trgovanje dionicama ciljnog društva, te istu bez odgode objaviti.
(3) Objavljivanjem obavijesti iz stavka 2. ovoga članka, za osobu koja namjerava izvršiti preuzimanje nastaje obveza objavljivanja ponude za preuzimanje pod uvjetima i na način određen ovim Zakonom.
(4) Obveza objavljivanja ponude za preuzimanje nastaje i u slučaju kada ponuditelj objavi obavijest koja ne sadrži podatke iz članka 22. stavka 1. točke 1., 2., 3. i 4. ovoga Zakona i/ili je objavi na drugi način, a iz objavljene obavijesti je razvidno da ponuditelj, samostalno ili djelujući zajednički, ima namjeru izvršiti preuzimanje ciljnog društva.

Pa onda:

(7) Ako ponuditelj ili osoba koja s njim djeluje zajednički u roku od jedne godine od dana proteka roka trajanja ponude za preuzimanje, stekne dionice ciljnog društva koje su bile predmet ponude, po cijeni koja je viša od cijene iz ponude, obvezan je dioničarima koji su prihvatili ponudu za preuzimanje isplatiti razliku u cijeni u roku od 7 dana od dana stjecanja.

Ostalo zaključite sami..

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ne slažem se, citiram zakon:

DOBROVOLJNA PONUDA ZA PREUZIMANJE

Ostalo zaključite sami..

lp

Kolega, Mol nije podnio Dobrovoljnu ponudu za preuzimanje nego privatnu ponudu za stjecanje 5% FF dionica malih ulagatelja.

Stjecanjem tih par % Mol ne preuzima tvrtku nego samo stiče 50%+, dakle VL poziciju

Također, samo treba pročitati priopćenje Hanfe i sve će biti jasno:

3. Ulagatelji koji prihvate ovu ponudu, nisu zaštićeni odredbama Zakona o tržištu kapitala koje uređuju zaštitu prava klijenata investicijskih društava, budući da ovo nije transakcija na uređenom tržištu niti transakcija u koju bi bila uključena investicijska društva.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Hm, mislio sam da je Drazenni i ekipa u pravu, ali sad eto Plavi iznese ovo…Uz to i mol traži blokadu do datuma koji bi govorio u prilog drugoj tezi. jel ima koji pravnik da razumije koja je tu igra posrijedi?? Ili kakav menažder koji bi sa nama podijelio mrvice svog raskošnog talenta i znanja???

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Činjenica je da je MOL ulupao silne novce a NEMA 50%+1 – KAO DA NEMA NIŠTA!

Mislim i da je opcijski ugovor izmišljen jer da postoji objavili bi ga.
Time su postigli psihološki efekt – mi imamo više od 50% – a u biti MANIPULIRAJU skupa s HANFa-om


Činjenica je da je MOL ulupao silne novce a NEMA 50%+1 – KAO DA NEMA NIŠTA!

Mislim i da je opcijski ugovor izmišljen jer da postoji objavili bi ga.
Time su postigli psihološki efekt – mi imamo više od 50% – a u biti MANIPULIRAJU skupa s HANFa-om

ljudi o kojem opcijskom ugovoru s kojim imaju preko 50% vi govorite, pa oni imaju vrlo vjerovatno opcijski ugovor ili dogovor ili šta god za 1,6 – 1,8 % dionica, ali s tim imaju oko 49,1% di je još cca 1%?????????????????????????????????????



Činjenica je da je MOL ulupao silne novce a NEMA 50%+1 – KAO DA NEMA NIŠTA!

Mislim i da je opcijski ugovor izmišljen jer da postoji objavili bi ga.
Time su postigli psihološki efekt – mi imamo više od 50% – a u biti MANIPULIRAJU skupa s HANFa-om

ljudi o kojem opcijskom ugovoru s kojim imaju preko 50% vi govorite, pa oni imaju vrlo vjerovatno opcijski ugovor ili dogovor ili šta god za 1,6 – 1,8 % dionica, ali s tim imaju oko 49,1% di je još cca 1%?????????????????????????????????????
[/quote]

Ja tvrdim da NEMAJU opcijski ugovor!
Da ga imaju objavili bi ga.

New Report

Close