INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

gismund@
Mislim da ti to nema veze sa redovnim trgovanjem preko burze!

Uglavnom, danas su špekulanti insajderi izvisili, jer odmah pri otvaranju pojedini su na dosta likvidnih dionica opalili po bidu misleći da će INA ostati blokirana i da će ponovno početi masovan "egzodus" iz drugih dionica zbog moguće ponovne nelikvidnosti.

Sve ovisi o sastavu portfelja, valjda su im neke dionice iz portfelja napravile i plus


[



Mene zanima šta će biti s otp indexnim fondom, do kad je njima rok da se rješe ine s obzirom da ina više ne ulazi u crobex? koja je vjerojatnost da fond utopi dionice molu ili nekome tko je već s njim povezan? evo malo pogledajte tu je link, pogledajte ukupnu neto imovinu pa usporedite koliko s obzirom da je ina broj jedan u fondu koliko imaju dionica samo…šta će s time biti?
http://www.otpinvest.hr/UserDocsImages/Indeksni-fond-rujan-2011.pdf

Po ovome ispada da su imali 5000 dionica.
[/quote]

Danas je OTP indeksi fond posrnija 0,60%, a crobex 0,45.
INA je istovremeno pala sa 4.080,83 na 3.879,53 tj za 4,93%.OTP je trebao pasti puno više od
0,45 da ima tako veliki broj dionica.
Dakle OTP se uglavno riješio dionica INE u ova dva zadnja dana ,ali nije vrag da je OTP sve prodao.
Nešto je prodao i indeksni 10 /trebao je/.Nešto su prodali i ostali dioničari.Ali ukupan promet je daleko manji od 5.200 dinica koje trebao prodati OTP.

I normalno da se postavlja pitanje gdje su se izgubile dionice OTP od vremena 30.09.0d kvartalnog izvješća o stanu portfelja do dana deblokade INE tj.19.12.2011. Da li ih je prodao zemljacima?

U svakom slućaju OTP nebi više trebao biti blokiran jer nema dionica INE jer ih je u međuvremenu izgubio.

[/quote]

400 kom samo do 3100 na bidu….

puno pametovanja a nis…ko je tresnuo na otvaranu 4400 prvi dan [thumbsup] sve ostalo je trla baba lan…

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Valjda su htjeli da svi znaju za probleme u Siriji. Nije bila dovoljna obavijest na ZSE nego se ovako malo bolje skrenula pozornost. [lol]

Pa Somodol je bar bio jasan,

"Da sam sve po Zakonu radio, bili be me razapeli " ………..
[/quote]

Ma fantazira.
Zašto nije tražio objavu opcijskog Ugovora – to bi unijelo više transparentnosti u trgovanje.




Valjda su htjeli da svi znaju za probleme u Siriji. Nije bila dovoljna obavijest na ZSE nego se ovako malo bolje skrenula pozornost. [lol]

Pa Somodol je bar bio jasan,

"Da sam sve po Zakonu radio, bili be me razapeli " ………..
[/quote]

Ma fantazira.
Zašto nije tražio objavu opcijskog Ugovora – to bi unijelo više transparentnosti u trgovanje.
[/quote]

Pa zašto nije ? [sealed]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Puno pametovanja, nitko ništa konkretno oko ove nove blokade.

Sukus svega je da je MOL tražio blokadu do 09.01. a Hanfa to odbila, odnosno blokirala je samo do danas do 12:00 sati.

Dobro je netko napisao, to je kao da je blokirana trgovina građevinara zbog situacije u Libiji ili sl.
Gluposti, htjelo se samo na silu proizvesti nova blokada, zašto, o tom potom.

Možda taj zahtjev MOL-a ima veze sa time da 09.01. otprilike korespondira sa točno godinom dana od kako je završila ponuda MOL-a. Po nekim propisima, taj rok je potreban ( godinu dana ), da prođe kako bi MOL izbjegao da dionice koje kupuje u tom vremenskom periodu eventualno mora dodatno više platiti eventualnim budućim utuženjima ( … ). Tko zna o ćemu pišem neka se slobodno nadoveže.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]





Valjda su htjeli da svi znaju za probleme u Siriji. Nije bila dovoljna obavijest na ZSE nego se ovako malo bolje skrenula pozornost. [lol]

Pa Somodol je bar bio jasan,

"Da sam sve po Zakonu radio, bili be me razapeli " ………..
[/quote]

Ma fantazira.
Zašto nije tražio objavu opcijskog Ugovora – to bi unijelo više transparentnosti u trgovanje.
[/quote]

Pa zašto nije ? [sealed]
[/quote]

– zato što bi objava znatno utjecala na trgovanje u HR
– zato što takav Ugovor ne postoji tj izmišljen je
– zato da se ne vidi tko je vlasnik navedenog paketa dionica – može biti kompanija izlistana na ZSE!!!

….


Puno pametovanja, nitko ništa konkretno oko ove nove blokade.

Sukus svega je da je MOL tražio blokadu do 09.01. a Hanfa to odbila, odnosno blokirala je samo do danas do 12:00 sati.

Dobro je netko napisao, to je kao da je blokirana trgovina građevinara zbog situacije u Libiji ili sl.
Gluposti, htjelo se samo na silu proizvesti nova blokada, zašto, o tom potom.

Možda taj zahtjev MOL-a ima veze sa time da 09.01. otprilike korespondira sa točno godinom dana od kako je završila ponuda MOL-a. Po nekim propisima, taj rok je potreban ( godinu dana ), da prođe kako bi MOL izbjegao da dionice koje kupuje u tom vremenskom periodu eventualno mora dodatno više platiti eventualnim budućim utuženjima ( … ). Tko zna o ćemu pišem neka se slobodno nadoveže.

lp


Mol nije dao ponudu za preuzimanje prema ZPDD, tako da ovdje nema roka od godine dana koji se primjenjuje kod ponude za preuzimanje po ZPDD


a ovo je vrhunac ovog šrota od burze:

Nastavno na navedeno, Ina je 21. prosinca zatražila od Zagrebačke burze i Londonske burze privremenu obustavu trgovanja dionicama Ine / Globalnim potvrdama o deponiranim dionicama Ine do 9. siječnja 2012. godine.

http://www.poslovni.hr/vijesti/zse-obustavljena-trgovina-inom-zbog-sirije-192997.aspx

znači sutra možemo očekivati novu obustavu koja će potrajati bar 20 dana?!??! [angry]

Ja sam danas riješio ono malo šta sam imao ,samo iz razloga šta ne želim da mi kapital otiđe na spavanje na duži period,a sve me strah da će opet izmislit toplu vodu.

bit će bolje................



Puno pametovanja, nitko ništa konkretno oko ove nove blokade.

Sukus svega je da je MOL tražio blokadu do 09.01. a Hanfa to odbila, odnosno blokirala je samo do danas do 12:00 sati.

Dobro je netko napisao, to je kao da je blokirana trgovina građevinara zbog situacije u Libiji ili sl.
Gluposti, htjelo se samo na silu proizvesti nova blokada, zašto, o tom potom.

Možda taj zahtjev MOL-a ima veze sa time da 09.01. otprilike korespondira sa točno godinom dana od kako je završila ponuda MOL-a. Po nekim propisima, taj rok je potreban ( godinu dana ), da prođe kako bi MOL izbjegao da dionice koje kupuje u tom vremenskom periodu eventualno mora dodatno više platiti eventualnim budućim utuženjima ( … ). Tko zna o ćemu pišem neka se slobodno nadoveže.

lp


Mol nije dao ponudu za preuzimanje prema ZPDD, tako da ovdje nema roka od godine dana koji se primjenjuje kod ponude za preuzimanje po ZPDD
[/quote]
Da li moye neko konkretnije pojasnjenje

who dares, wins

New Report

Close