INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovdje hebe lud zbunjenoga
🙂

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

ovo je naravno smiješno i stvarno pokazuje koliki je sistemski rizik poslovanja i trgovanja na tržištu kapitala u RH i zašto je većina ljudi pobjegla sa burze, zašto stranci ne ulažu i zašto svatko pametan ne ulaže na ZSE.regulatorna agencija radi gluposti koje nisu viđene na svijetu.tržište kapitala postoji upravo zato da bi samo određivalo tržišnu vrijednost kompanije na osnovu svih dostupnih informacija, bilo da du one dobre ili loše. dakle TRŽIŠTE je tu da određuje relevantnost i značaj bilo koje informacije koja nosi implikacije po određenu firmu i dionicu a ne regulator. tržište je isto tako tu da formira cijenu dionice na osnovu tih informacija a ne HANFA.da li će INA ili bilo koja druga firma imati problema u poslovanju zbog rata u Siriji ili zbog štrajka radnika u Kutini nije problem HANFE nego same firme.ukoliko je firma svojim lošim poslovanjem ili tuđom "greškom" nanijela "štetu" dioničarima tržište kapitala će te greške samo izraziti u tržišnoj vrijednosti dionice. dakle, HANFA se miješa u stvari koje nisu njena ingerencija i treba odmah smijeniti čelne ljude jer nisu u stanju voditi čak ni ovaj jad od burze na kojem se trguje sa 10 dionica

Moji postovi predstavljaju nagovor na kupnju i prodaju dionica a sve u cilju zarade na tuđoj nesreći.

Valjda su htjeli da svi znaju za probleme u Siriji. Nije bila dovoljna obavijest na ZSE nego se ovako malo bolje skrenula pozornost. [lol]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ovo je prozirno ka staklo,nadzornik dobio po prstima,a Mol nije stiga ni reagirati,ljudi moji sad se vidi koliko vrijedi nadzor nad Inom,a vi odlučite sami hoćete li poklanjati svoje dionice ili čekati fer cijenu…

Ungari bi htjeli većinsko vlasništvo, ali da prođu što jeftinije. [sealed]

[



Mene zanima šta će biti s otp indexnim fondom, do kad je njima rok da se rješe ine s obzirom da ina više ne ulazi u crobex? koja je vjerojatnost da fond utopi dionice molu ili nekome tko je već s njim povezan? evo malo pogledajte tu je link, pogledajte ukupnu neto imovinu pa usporedite koliko s obzirom da je ina broj jedan u fondu koliko imaju dionica samo…šta će s time biti?
http://www.otpinvest.hr/UserDocsImages/Indeksni-fond-rujan-2011.pdf

Po ovome ispada da su imali 5000 dionica.
[/quote]

Danas je OTP indeksi fond posrnija 0,60%, a crobex 0,45.
INA je istovremeno pala sa 4.080,83 na 3.879,53 tj za 4,93%.OTP je trebao pasti puno više od
0,45 da ima tako veliki broj dionica.
Dakle OTP se uglavno riješio dionica INE u ova dva zadnja dana ,ali nije vrag da je OTP sve prodao.
Nešto je prodao i indeksni 10 /trebao je/.Nešto su prodali i ostali dioničari.Ali ukupan promet je daleko manji od 5.200 dinica koje trebao prodati OTP.

I normalno da se postavlja pitanje gdje su se izgubile dionice OTP od vremena 30.09.0d kvartalnog izvješća o stanu portfelja do dana deblokade INE tj.19.12.2011. Da li ih je prodao zemljacima?

U svakom slućaju OTP nebi više trebao biti blokiran jer nema dionica INE jer ih je u međuvremenu izgubio.


Ungari bi htjeli većinsko vlasništvo, ali da prođu što jeftinije. [sealed]
Smatram da ga imaju. 49% glasova je dovoljno za preglasavanje,uvijek se može kupiti pokoji
domaći izdajica,ako im zeru i nedostaje.
Mirovinci su u gabuli,blokirana su im sredstva u dionici koja bi prema fundamentalnim pokazateljima
trebala biti između 2.000 i 3.000 kn,a s obzirom da je ZSE nelikvidna bara bliže 2.000 kn.
I tako smo mi špekulanti ponovno izvisili skupa sa mirovincima ,a naročito oni koji su prodavali druge dionice i ulazili
u INI.Čak mi je jučer izgledalo da neko izlazio iz PTKM na 184 nakon odličnih vijesti o stanju firme.
INGR je platila buletu dan ranije pa se iz INGRe ulazilo u INU i. t.d i.t.d. Nadam se da vi koji volite skakati od cvijeta do cvijeta imate antistresni mehanizam i za ovakve situacije.

Samo da dođe Putin na bijelom konju i riješi nas i ove dioce uz lijepu premiju.Ali ne vjerujem.
Ali u ovo predbožično vrijeme i čuda se događaju.


ovdje hebe lud zbunjenoga
🙂

Moglo bi se to razbit o glavu mudrome od strane hebenih…
Čak što više sve sam sigurniji u taj scenarij.. [smiley]

MOJI POSTOVI NISU NAGOVOR NA NIŠTA.......ALI BAŠ NIŠTA...


Valjda su htjeli da svi znaju za probleme u Siriji. Nije bila dovoljna obavijest na ZSE nego se ovako malo bolje skrenula pozornost. [lol]

Pa Somodol je bar bio jasan,

"Da sam sve po Zakonu radio, bili be me razapeli " ………..

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Samo vi padajte na ove floskule i prodajte svoje dionice u bescjenje…


Samo vi padajte na ove floskule i prodajte svoje dionice u bescjenje…

Na prvi pogled izgleda da se ulagači nisu zaplašili. Treba sačekati "drugi pogled", možda smisle neku novu blokadu!

a ovo je vrhunac ovog šrota od burze:

Nastavno na navedeno, Ina je 21. prosinca zatražila od Zagrebačke burze i Londonske burze privremenu obustavu trgovanja dionicama Ine / Globalnim potvrdama o deponiranim dionicama Ine do 9. siječnja 2012. godine.

http://www.poslovni.hr/vijesti/zse-obustavljena-trgovina-inom-zbog-sirije-192997.aspx

znači sutra možemo očekivati novu obustavu koja će potrajati bar 20 dana?!??! [angry]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close