INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vaš link

Sirija

Sirija???? Zamislite da su se blokirali građevinari zbog sukoba u Libiji itd.Pravu istinu cemo saznati, samo je pitanje vremena.

Alo ,to je odgovor nove vlade,odnosno Zokija,a i Dragančeta- Anti na odlasku.Kakva EU,mi smo balkanci i u krvi nam je da radimo sranja.

peyo

Većim ulagačima je cilj da "istjeraju" što više malih van na ovoj cijeni, jer je bilo vidljivo juče da nema nekog većeg interesa za prodaju na ovoj cijeni! O Siriji se do sada većina znalo kakva je situacija, jedino ako nije atomska pala. [rolleyes]


Drugi komentar je vezan za USGS studiju, a vezanu za ovaj dio svijeta. Kao prvo, USGS je United States Geological Survey, vladina akademska organizacija koja mlati praznu slamu i ima neki budzet za igru. Za onoga koji se imalo razumije u istrazivanje nafte i plina, vidi se da je ovo cista statistika na odredjenom uzorku izbusenih busotina. Iskustvo je pokazalo da ovako napisane i narucene studije nemaju veze s realnoscu. Ljudi pomirite se s cinjenicom da je vrijeme velikih otkrica naftnih polja u hrvatskoj proslo. Za mrvice ce se tuci INA sa nekoliko igraca, sto iz Srbije, Bosne (citaj Rusije), sto iz Madzarske. Vrijeme rasta INA-e kroz istrazivanje u hrvatskoj je proslost. Jedina svijetla tocka je bila Sirija koja je tu gdje je i gdje je od Hayan Petroleum (sestrinjske INA kompanije) od nekadasnjih nekoliko stotina, u Siriji ostalo 5 ljudi koji cekaju raspet situacije. Sto se tice Irana, to je gotova prica jer zemlja koja je pred ulaskom u EU zbog Eu sankcija nametnutih Iranu tamo ne može raditi, a zbog obaveze ugovora INA ce platiti i sankcije sto nije napravila obecano. U Egiptu se desava prirodni pad proizvodnje, a Angolu necu ni spominjat. Eto toliko

Jedno laičko pitanje ;

U Alžiru, znači našem morskom susjedu, na benziskoj postoji prodaje se ekvivalent Eurosuperu 95 po 1,5 Kuna / litru . Kod nas je 10 Kuna / litru . Što ne kupujemo gotovi benzin od njih ?

Vađenje nafte iz bušotine zahtjeva trošak od 1 Dollar po barelu ( 159 litara ), koliko je prerada ?

U čemu je trik ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

mah mah sirija šmrc šmrc
tamo kod onog bolesnika u siriji možete staviti ključ u bravu
divim se ljudima koji pristaju raditi u takvoj zemlji gdje ne znaš kad će ti glava pasti s ramena

lijepo da su ljudima poslali ovaj dopis tako da sada ova dionica može tamo gdje joj je mjesto

Postanite Eu-robovi

Koje su ovo svinjarije…..hahahaha
Da Sirija…
A svi se tuču oko 1%….hahahaha

MOJI POSTOVI NISU NAGOVOR NA NIŠTA.......ALI BAŠ NIŠTA...

@ loris!!!!

Pridobivanje ima trošak od cca 13 $ pa do 22 $ ( Bijele noći, recimo najteži uvjeti iscrpka ) ovisno o nizu UVJETA!!!!!!! ( bušaćem, transportnom, geološkom, vremenskim uvjetima…itd… )
A Arapi imaju jeftinu naftu jer njihovi šefovi razliku podmiruju izvozom!!!!

koja je ovo navlakuša da se prestraši male dioničare da što prije prodaju po bilo kojoj cijeni!!!!!!!!!
kako igraju mađari u INA-i za sebe (MOL) ovo je prestrašno!!!

Izgledno moguća planirana taktika… da se od nakon 12:00 sati dana 21. prosinca 2011. godine… sroza cijena zbog nečijih xy interesa… ili sl. …

"Slijedom iznesenog, trgovina dionicama društva INA‐INDUSTRIJA NAFTE d.d. sa sjedištem u Zagrebu,
Avenija V. Holjevca 10, obustavlja se do 12:00 sati dana 21. prosinca 2011. godine, što je prema ocjeni Burze dovoljno razdoblje da se steknu uvjeti za fer i pravično trgovanje jer se može pretpostaviti da će svi ulagatelji raspolagati informacijama potrebnim za donošenje investicijskih odluka."

Ja bi se kladio da će u 12 u dnevniku biti Milanovićevo objašnjenje i nastavak istrage o INI???????????
Mislim da će moje dionice spavati još 7 mjeseci.Malo je glupavo da je INA puštena u trgovanje u prelaznom roku, i dok je kakva takva istraga…………ne znam ko tu koga,ali ja sam opet zaštopan.

peyo

Ovo danas mora da je po scenariju Jelene Veljače:

"..nastavlja se trgovanja dionica društva INA – Industrija nafte d.d. oznake INA-R-A. Trgovanje se nastavlja u 12:00-12:15 po modalitetu predotvaranja produženo za trajanje varijabilnog završetka, a od 12:15 počinje kontinuirano trgovanje. Primjenjuju se limiti promjene cijene od 25%."

niste postali link da je smanjena proizvodnja u siriji za puste miljone tj. 1300 bačvi nafte
tih 1300 bačvi skuri pa neću pretjerivati 15000 amera u jednom danu ako ide od new yorka do floride u svojim pikaptrakovima
jaka li je ta ina – u mp3

http://zse.hr/default.aspx?id=38646

Postanite Eu-robovi

New Report

Close