INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

po mome mišljenju ova dionica je precijenjena do bola,i prognoziram veliki pad..zašto bi mol se zalijetavao,ako da je ovo 2007. godina..nema logike..kupit će oni ostatak puno niže od ovih cijena….

Da li išta znate o činjenici koliko je Mol uložio inače u INU,normalno zajedničkim snagama.Da li ste svjesni koliko je INA modernizirana?Nova postrojenja-mali HDS,veliki HDS,KLAUS-odsumporavanje,izomerizacija,sistem ispušnih plinova,NOVE OTPADNE VODE,novi kotao WB3,nove trafostanice sa najmodernijom tehnologijom,modernizirana energana,pokrenuta odnosno sanirana turbina,novi aerosol,nove kompresorne…………..itd,itd
I nakon svega mi govorite o manjoj cijeni.Kad sam rekao svoju cifru ispod koje ne idem nisam pretjerao ni lipe.Jer ono šta sam naveo u postu pomnožite sa dva ,jer su obadvije rafinerije modernizirane.Onaj ko ima INU ,ima u rukama novac,ima u rukama ono zbog čega se vode ratovi u cijelome svijetu,za šta ljudi ginu.A pola postova koje sam pročitao su obične navlakuše i drukeraj malih špekulanata koji su i ovako već uništili 90 posto dionica na ZSE.

peyo

Mol u Inu nije uložio apsolutno ništa, već Ina ulaže u sebe! Kojom to transakcijom je Mol uložio 1 kn ili 1 € u Inu?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

smiješno je pričati o fundamentima na razorenoj ZSE. pa 90% dionica je fundamentalno podcijenjena, a onda je shodno tome ina precijenjena. ne kažem da realno ne vrijedi toliko, vrijedi možda i više, no što to vrijedi ako je pred nama još jedna očajno loša godina gdje će se unovčavati sve što se može unovčavati. po čemu bi trebalo kupiti inu na preko 2 booka i visokim p/e kad je ovdje hrpa drugih puno jeftinijih dionica. ne zaboravite i povijesni slijed : ina se trži skoro na ATH, a prije krize ona nije vrijedila puno više od 2500-2800 kuna, a tad je bilo love na bacanje i nije se pitalo koliko košta. Zato mislim da cijena mora dolje jer očito je da mol-u dionice ne trebaju. oni imaju sporazum i to im je dovoljno zasad. a nije isključeno niti da imaju dionice na skrivenim računima i u londonu.

...povijest se ponavlja...

Upravu si Ivane ,malo sam se naljutio pa sam krivo sročio dio posta.Činjenica je da je INA poklonjena,i to je ono šta me najviše svrbi.A kolika joj je realna cijena……….ma nemam pojma,ali mrzim kad pljuju o firmi o kojoj nemaju pojma.Sory na grešci.Ina je izfinancirala i rat i poslijeratno stranje,i da nesposobnim vladama nije trebalo love još uvijek bi bila INA ,A OVAKO…. HEBIGA.

peyo


Da li išta znate o činjenici koliko je Mol uložio inače u INU,normalno zajedničkim snagama.Da li ste svjesni koliko je INA modernizirana?Nova postrojenja-mali HDS,veliki HDS,KLAUS-odsumporavanje,izomerizacija,sistem ispušnih plinova,NOVE OTPADNE VODE,novi kotao WB3,nove trafostanice sa najmodernijom tehnologijom,modernizirana energana,pokrenuta odnosno sanirana turbina,novi aerosol,nove kompresorne…………..itd,itd
I nakon svega mi govorite o manjoj cijeni.Kad sam rekao svoju cifru ispod koje ne idem nisam pretjerao ni lipe.Jer ono šta sam naveo u postu pomnožite sa dva ,jer su obadvije rafinerije modernizirane.Onaj ko ima INU ,ima u rukama novac,ima u rukama ono zbog čega se vode ratovi u cijelome svijetu,za šta ljudi ginu.A pola postova koje sam pročitao su obične navlakuše i drukeraj malih špekulanata koji su i ovako već uništili 90 posto dionica na ZSE.

Sve je to OK – no da bi INA otišla na 5-10k treba netko izjaviti da HR raspolaže s 300 milijrdi m3 zemnog plina!
A takve procjene je jednom nedavno iznio Milković.

A takve procjene je jednom nedavno iznio Milković.
Ima veze s ovim: http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=35324 ?


A takve procjene je jednom nedavno iznio Milković.
Ima veze s ovim: http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=35324 ?

[/quote]

Unconventional play takes shape in Croatia

Share Share on Facebook Share on Twitter Share on LinkedIn
June 17, 2010
http://www.epmag.com/Production/Unconventional-play-takes-shape-Croatia_61686

Statoil bi ovih dana ako već nije trebao prezentirati svoju novu tehnologiju glede istraživanja ležišta nafte i plina.
Navodno je revolucionarna – pa ako je istina slijedeće godine HR bi mogla imati kompletiranu kartu.

Jedna strana kupuje diskretno da ne bude napadno, ovaj na 3880 izgleda kao samoobnavljajući.

Komentar vezan za INA-u. Hrvatska država je prije 10 dana objavila međunarodni natjecaj (licene round) za istraživanje nafte i plina u kontinentalnoj Hrvatskoj. Time je zapravo INA izgubila svoje pravo na istraživanje osim onoga što trenutno ima, a budimo iskreni, nije puno preostalo što mogu reci kao osoba iz struke. U dio gdje je INA bila najjaca (istrazivanje i prozivodnja) i koji realno daje vrijednost kompanije kroz P-50 rezerve ugljikovodika, dolaze novi igraci i INA dobiva konkurenciju. Postoji mogucnost da se INA ponovo natjece za koncesije no tesko je vjerovati da ce ih dobiti.
Preostaje samo retail i downstream što nije nešto za naftnu kompaniju. Kako je trenutančno proizvodnja u Siriji zaustavljena, a u to se polagalo velike nade, INA ide samo dole, a ne gore.



A frende geenday,a kome ti govoriš………….pa ja se nisam ni stavio na ask,a znaš zašto????
Zato šta sam INU kupio kad je bilo vrijeme,a sad dolazi rasplet…..

srčan si ti momak, toliko kvantitativan u postovima da se sve praši ali relax sometimes, nebu nigde niš pobeglo, pogotovo cijena dionice ine [wink]

free flow information

I jedan komentar, odnosno 2, prvo na Milkovicevu izjavu o rezervama Plina. Rezerve o kojima se govori su teoretske. Shale gas ili tight gas prica je bila aktualna sve do trenutka kada je exxon zajedno sa jednom kompanijom iz denvera ulupao 50 milja USD u bušotinu u Mako bazenu, odmah preko puta hrvatske granice. Desilo se prije 2 godine i kad je Exxon digao ruke i pobjegao iz Madzarske, svi veliki igraci kao što je Chevron su napravili isto. U Panonskom bazenu nema tight gas-a u ekonomskim količinama. Netko je ranije spominjao Statoil. Da bili su, ali za juzni jadran. Kad su vidjeli tight gas pricu u hrvatskom dijelu panonskog bazena zahvalili su se i rekli nebi hvala. Otisli su u Poljsku na Rotlingen Play, gdje se trenutno i jedino desava neka prica u Europi sa tight i shale gas-om. A prema rezultatima kompanije Aurelian dosta neuspjesno. Mislim da se ova napuhana prica u Europi blizi kraju.

New Report

Close