INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da, dobro je netko postavio pitanje: što kada MOL aktivira te opcijske ugovore preko kojih drži preko 4% dionica??? u tom slučaju MORALA bi ići nova javna ponuda za preostale dionice, ali ovaj puta po novoj cijeni tj. prosječnoj na burzi unazad godinu dana ili tako nekako?
"bakica" – ako znaš ovaj dio zakona oko cijene po kojoj bi MOL morao dati ponudu molim te za komentar

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je podložan raspravi


a evo i top 10 pa bacite oko koliko je u biti tijesno za prelazak 50%:

INA D.D./REDOVNA DIONICA INA-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.725.620 47,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. REPUBLIKA HRVATSKA 4.483.552 44,84 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 219.753 2,20 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. PBZ D.D. 155.884 1,56 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 63.870 0,64 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 16.592 0,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.743 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 5.183 0,05 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
Ukupno: 98,07

ako sam dobro zbrojio, država s fondovima ima 49,05%, a MOL sam 47,26% + ono što ima sa strane rezervirano….ipak mislim da niti jedna strana neće na silu ići preko 50% već je po meni najrealnije očekivati ovu javnu ponudu gdje bi država i fondovi prodali MOL-u svoje udjele, RH bi mogla prodati 19% ili svih 44% da zakrpa proračun. ako proda sve MOL-u po npr. 5000 kn, država bi spasila proračun u 2012. i mogla se izvući iz krize bez zaduživanja!!!

vjerujem da i nova vlada razmišlja o takvom scenariju jer da 19% INE prodaju po 5000 kn MOL-u to je 9,5 milijardi kuna! onda ne bi trebalo raditi oštre rezove koji bi državu gurnuli u novu recesiju niti bi imali ogroman deficit kji srušio rejting države…a ako se kriza nastavi, 2013. može prodati ostatak dionica INE i otplatiti sve državeen dugove koji dospjevaju te godine i to bez novog zaduživanja!

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje


da, dobro je netko postavio pitanje: što kada MOL aktivira te opcijske ugovore preko kojih drži preko 4% dionica??? u tom slučaju MORALA bi ići nova javna ponuda za preostale dionice, ali ovaj puta po novoj cijeni tj. prosječnoj na burzi unazad godinu dana ili tako nekako?
"bakica" – ako znaš ovaj dio zakona oko cijene po kojoj bi MOL morao dati ponudu molim te za komentar

Mol nema opciju da aktivira 4 posto opcijskih!

Mol nema opcija da aktivira opcijeske dinice kako se kome q.urac s foruma digne!

Raspitaj se i prouči materiju.

Srdačan pozdrav

@matrix
kolega je fulao u postotku tj. pomiješao je dio koji drže fondovi s ovima koje kontrolira MOL….međutim, MOL doista ima opcijski ugovor i to za 1,6% dionica s kojima kontrolira ukupno 49,07% dionica, a RH s fondovima kontrolira 49,05%

http://teletekst.hrt.hr/?str=202-01

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Puno priče ,niko ništa ne zna,a najjači trejderi na ZSE su tu………………ko će koga?
Profit ……..samo za nas koji imamo INU.Cijena………ha,ha,ha budeme videli.

peyo



@matrix

kolega je fulao u postotku tj. pomiješao je dio koji drže fondovi s ovima koje kontrolira MOL….međutim, MOL doista ima opcijski ugovor i to za 1,6% dionica s kojima kontrolira ukupno 49,07% dionica, a RH s fondovima kontrolira 49,05%

http://teletekst.hrt.hr/?str=202-01

Znam da ima opcije, ali da bi aktivirao tih 1.6% dionica mora nešto drugo napraviti…

Sve ok, razumijem to, ali zlonamjerno pisanje nikome ne ide u korist. Hvala na linku [smiley]

Srdačan pozdrav

Da li se itko zapitao -koliko komada treba MOLU,ne postotci,nego koliko komada,jer trenutno je tri som komada na asku po prosjeku 5 i nešta.Sa cijenom od 2800 i onom cijenom nakon toga šta je svaki dan skakala,koliko im je ukupni prosjek’??????????????Pa zar ne mislite da im ni 50000 kuna po komadu nije skupo,kad im prosjek ne prelazi 5000?????????????HA,HA HA,PA DAJTE MALO RAZMISLITE.

peyo



@faust

MOL ce uci u novu obvezu davanja ponude za preuzimanje tek kad skupi preko 10% iznad onoga sto je imao nakon njegove zadnje ponude za preuzimanje. Tako je definirano zakonom – izmedju 25% i 75% pragovi su na svakih 10% od stanja nakon zadnje ponude.

Gledajuci iz te perspektive, sad su mirovinski fondovi u teoriji igara. Ako ce igrati zajedno, mogu puno dobiti za svoje dionice. Ako netko od njih proda 0,94% Molu, preostalima ce ostati u ruci dionice koje doduse puno vrijede, ali njihova vrijednost vise ne sadrzi premiju za preuzimanje. I to onda cjenovno vjerojatno nije vise 3.800 kn nego ipak malo manje. Dakle – ko izda, p.zda.


Ha,ha,ha!Hvala,nasmijali ste me!
Zaista se mirovinci međusobno obožavaju,kao psi i mačke i tu zaista ne očekujem izdaju.Ha,ha,ha.A zamislite
da država potakne nekog mirovinca na prodaju svog paketa MOL kako bi i oni mogli prodati još
svojih 19%.Mislim da bi i po 3.000 kn bilo dobro za državu.Ipak je to gotovo 6 mlrd kn.Nije li to lijepih 100% više nego kada su prodavali
onih 25% po 1.600.Isti su ponovno u sedlu!

Na ZSE će biti i meda i mlijeka,a za dioničare INE se molim da im teku rijeke meda i mlijeka!


Da li se itko zapitao -koliko komada treba MOLU,ne postotci,nego koliko komada,jer trenutno je tri som komada na asku po prosjeku 5 i nešta.Sa cijenom od 2800 i onom cijenom nakon toga šta je svaki dan skakala,koliko im je ukupni prosjek’??????????????Pa zar ne mislite da im ni 50000 kuna po komadu nije skupo,kad im prosjek ne prelazi 5000?????????????HA,HA HA,PA DAJTE MALO RAZMISLITE.

ako je izvan top 10 još oko 180.000 komada, a jednoj i drugoj strani treba za 50% još oko 100.000 komada, jasno je koliko vrijede preostale dionice (ukupna prodaja na ZSE je jedva preko 3000 komada)… samo da se nađe netko pametan i objedini sve te manje ulagače koji bi zajedno nastupili prema MOL-u s ponudom od npr. 10.000 kn po dionici pa da vidiš ples milijuna na ZSE [wink]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje!

….preporuka austrijske Erste banke, u kojoj smatraju da dionice Ine zbog svijetlih izgleda te kompanije treba „držati“. Naime, u Ersteu misle da će neto dobit Ine u ovoj godini iznositi 2,7 milijardi kuna. Još svjetliju budućnost predviđaju za 2012. godinu – kad bi dobit Ine trebala skočiti na 3,87 milijardi kuna, a rekordno visoku dobit od 4,22 milijarde kuna Ina bi trebala ostvariti u 2013. godini.

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje!

došli su veliki kupci! najprije je bio skriveni nalog od jučer sa 100 komada, a nakon njega stalno dolaze novi nalozi sa po 50 komada na 3850 kn!
bitka za INU se nastavlja, kad skuže da je prekršen gentelmenaski sporazum i da druga strana kupuje i dalje INU na burzi, bit će žestoko čišćenje aska

p.s. poseban pozdrav ljubomornoj budali koja mi daje 1 [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje!

Bravo correl,ti si jedini koji razmišlja ili govori istinu.Dobro,ta udruživanja-kompa je dobra stvar ali dvojica su preveć.Ako je Mol kupovao i pod istragom,da vam ne govorim koliko je uloženo u postrojenja,kolika je dobit,kolika se dobit predviđa………a sjetite se da smo imali požar kakav ne pamte ni najstariji rafinerci,šta je sani rano za 4 mjeseca………MOLU je jako stalo da bude VLASNIK.A vi gospodo kako vam drago.Mol nije špekulant ,niti trejder na burzi,ali ima tim brokera………do jaja i oni su sogurno debelo plaćeni i nagrađeni za koliko god jeftinije kupe.A ruke su im odriješene.Naši pik siebneri ,VELIKI TREJDERI ,sa ZSE ,a želim im sreću, su porušali i rasprodali sve šta su mogli i evo ih na INI.I normalno pametovanja i ko će koga zahebati ,ali na forumu?????????’
Pa na forumu se ne trguje.Pametni čekaju rasplet.

peyo

New Report

Close