INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najveći otkup je bio po cijeni od 2800,00…..pa, to bi bila solidna cijena..ipak, sebi fondovi ne bi
napravili gubitak u ulaganju .Ako, krene -kako je, ova cijena je blizu.
Ne želim stvarno nikome zlo, ali, mi idu na qurac sve te špekulacije, mediji koji navlače,
ko da ćemo svi riknuti zbog Ine.Osloboditi će se kapital..pa, koji to kapital?
Pa, fondovi ko najveći vlasnici neće prodavati Inu, da bi sebi oslobodili kapital…???
Pa ,to je ko da prodaju VLASNIŠTVO.Do sad su se grčevito borili da bi stekli to VLasništvo- a sad bi ga se riješili…niti slučajno.
Kolega je vjerojatno mislio na kapital- ostalih investitora, koji će se osloboditi.Danas 7 MIL.
Kud je otišao taj kapital? Jeste li primjetili kuda ??? Koje dionice su jako narasle – oslobađanjem
tog keša?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Nije mi jasno zašto je danas netko skidao po 4500kn, ako je cijena u Londonu 3300kn

U Londonu je danas protrgovano 18 GDR-ova u dvije transakcije, uz porast cijene od 9%.
To ne treba ni spominjati…


Fora je jedna….sve ostalo su jadna navlačenja .

Kao i navlačenja na prodaju po 2800, a onda kupovanje do 4200, 4300…..

"netko je kupovao" i naravno, i dalje kupuje . Cilj je jasan, kao što mu prije 7 mjeseci nije bilo skupo plaćati preko 4200 kuna, samo ga je Samodol spasio, i sada ova panična rasprodaja mu poklonila par tisuća komada, a sutra članci u novinama još par tisuća komada….

U stvari, uopće mi nije žao ljudi koji sada prodaju, valjda su zadovoljni cijenom, žao mi je ljudi koji sada ne kupuju, jer očekuju da cijena padne na neke smiješne razine…i kao prave se dobročinitelji svojim katastrofičnim savjetima…ali neka, svakom na dušu. Zašto ste šutjeli o tome jučer?

…..a, da ..pa tada ste još imali dionice INA-e….PSvSND.

str.202. TXT HRT: MOL a opcijskim ugovorima ima 49,07%, a RH s fondovima 49,05%.

Slobodnih dionica dakle ima samo 1,88% !!! to bi bilo 188.000 komada s time da je najveći dio toga kod inteligentnih ulagača koji znaju da će ove zadnje dionice vrijediti kao suho zlato. MOL-u sad ne igra ulogu da taj ostatak plati i 10.000 po dionici!

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

koliko je 635 USD = kn?
HINA INA-INDUSTRIJA NAFTE D.D.
Last close: 635.00 $ on 19-Dec-2011

http://www.londonstockexchange.com/exchange/prices-and-markets/stocks/summary/company-summary.html?fourWayKey=US45325E2019USUSDIOBU

cca 3550kn

...

zizi ne blamiraj se, pogledaj UKUPAN promet INE u Londonu pa komentiraj….u Londonu je totalna nestašica dionica INE jer MOL i RH drže svaki preko 49%, čime da se onda trguje u Londonu!?!

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.

agente… na ZSE se danas protrgovalo svega 0,01734 % dionica INE ? tko se blamira?

kad MOL aktivira opcijske ugovore i otkupi ove dionice koje je rezervirao, zar on neće opet biti u obvezi davanja JAVNE PONUDE za ostale dionice (osim državnih jer kao djeluje zajedno s državom)????

kolika bi mogla biti javna ponuda??? po meni mora biti preko 4000 kn, možda čak i ovih današnjih 4498 kn!

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Do danas tj.dok nisu prodali je večini vrijedila barem 10000 kuna,a sada ne vrijedi ni 2000 kuna.
Hmm zanimljivo.Mislim da su Vas nasanjkali.
Vidit ćemo idućih dana.

bit će bolje................

Ha…ako ništa drugo, barem u postovima ne morate pisati disclamer tipa :

"Korisnik IMA / NEMA dionice INA-e i svojim pisanjem……. "

OČITO je [lol] [tongue]

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

@faust
MOL ce uci u novu obvezu davanja ponude za preuzimanje tek kad skupi preko 10% iznad onoga sto je imao nakon njegove zadnje ponude za preuzimanje. Tako je definirano zakonom – izmedju 25% i 75% pragovi su na svakih 10% od stanja nakon zadnje ponude.

Gledajuci iz te perspektive, sad su mirovinski fondovi u teoriji igara. Ako ce igrati zajedno, mogu puno dobiti za svoje dionice. Ako netko od njih proda 0,94% Molu, preostalima ce ostati u ruci dionice koje doduse puno vrijede, ali njihova vrijednost vise ne sadrzi premiju za preuzimanje. I to onda cjenovno vjerojatno nije vise 3.800 kn nego ipak malo manje. Dakle – ko izda, p.zda.

čekalo se da drivo dojde kuci pa da dogovori neku novu večeru s ekipom
e moj narode opet će vas opelješiti
čim sam čuo od velikih faca danas na britancu da ide na 10k bilo mi je jasno da će lupiti kontru
ide ovo na 2800 do drugog petka

Postanite Eu-robovi

New Report

Close