INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@hodor,
ne bi se baš puno uzdao u to, kupovali su fondovi nedavno i DLKV te LKPC pa ništa od obrane iako je im je vrijednost investicije roknula i 30%

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


@hodor,
ne bi se baš puno uzdao u to, kupovali su fondovi nedavno i DLKV te LKPC pa ništa od obrane iako je im je vrijednost investicije roknula i 30%

kako možeš staviti LKPC i DLKV u istu rečenicu s INA-om (koja će godinu završiti s nekih 2,5 milijarde kuna dobiti) [rolleyes]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Međutim imamo činjenice ;

1. Mađari ne kupuju
2. Mađari ni ne prodaju
3. Fondovi također
4. Država ništa nezna kao uvijek

Zar vam ne zvuči poznato, samo su se igrači promijenili i restoran sastanaka, bez kamera ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


izvan top 10 je 1,93% dionica….pa sami zaključite što će biti kad nastane jagma za tom sićom! doista ne bi bilo loše da se mali dioničari INE okupe da se vidi koji je to broj dionica jer bi se moglo poprilično zakuhati cijelu stvar npr. da se objedine te dionice i ponude nekom ino- fondu po npr. 7500 kn po dionici!

možda za početak da se sutra svi skupa stavimo na 8.888,88 kn pa da zbrojimo kolikim dionicama raspolažemo? jer slobodno je samo 200.000 komada izvan top 10 a od tih dionica 20-30.000 vjerojatno ni ne misli nikada doći na burzu nego ih držati do smrti!!!

p.s. pogledajte ovaj članak
http://www.poslovni.hr/vijesti/analiticari-za-poslovnihr-madari-nece-zaliti-novca-da-potrose-na-inu-192826.aspx

prepreoptimistično.

treba držati bid popunjenim kako bi se što što više iskrcalo na razinama 3800-4000 (kažu analitičari)

izgledna je blok transakcija, ako i bude na visokoj cijeni od 4000 puna šaka livade [cool]

free flow information


svi se nešto srame pa evo za početak:
http://www.poslovni.hr/vijesti/dobit-ine-skocila-270-posto-na-207-milijardi-kuna-189587.aspx

INA ostvarila 2 milijarde kuna dobiti u prvih 9 mjeseci! nema komentara? [proud]

… a što je s prihodima iz Sirije ? … jel uopće stižu ti prihodi u zadnje vrijeme?

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Samo par informacija za ove nove "investitore" koji misle da Ina moze ici u nedogled:
1. Ina ima 10 milijuna dionica. Znaci pomnozi cijenu dionice (3900 kn) sa tim brojem i dobio si kapitalizaciju Ine. To bi znaci trenutno bilo 39 milijardi kuna.
2. Ina nakon prva tri tromjesecja ima dobit od cca. 2.07 milijardi kuna. Dobit na kraju godine bi, po mojem najoptimisticnijem misljenju, mogla biti 4 milijarde kuna. To stavlja Inu na P/E od cca. 10. Proteklih godina Ina je ostvarivala manju dobit. MOL se trenutno trguje po 7,2, a OMV po 7,5.

Ne kazem da je Ina trenutno lose ulaganje, vec iskljucivo da je po nekim pokazateljima izrazito skupa. Sa druge strane, kad se neka firma preuzima, placa se premija. Kolika ta premija treba biti, procijenite sami.



svi se nešto srame pa evo za početak:
http://www.poslovni.hr/vijesti/dobit-ine-skocila-270-posto-na-207-milijardi-kuna-189587.aspx

INA ostvarila 2 milijarde kuna dobiti u prvih 9 mjeseci! nema komentara? [proud]

… a što je s prihodima iz Sirije ? … jel uopće stižu ti prihodi u zadnje vrijeme?

[/quote]

Eto odgovora zašto fondovi ne kupuju

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Nije mi jasno zašto je danas netko skidao po 4500kn, ako je cijena u Londonu 3300kn

Sad ti pitaš, a sve znaš! Prelijeva se iz šupljeg u prazno…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Psi laju, karavane prolaze [wink]

Srdačan pozdrav


Pad cijene ,jasno je rekao sve….nema te sile na prodaji, kad je pred ulagačima senzacija
oko interesa za dionicom životnog pitanja….
Moja je želja , da Ina podijeli sudbinu cijelog Crobexa, svih ostalih dionica ….tj. da se vrati na
1860,00 kuna..

Zadnji službeni FI za 3Q 2011… BVPS iznosi 1420 kn… http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/INA-fin2011-3Q-NotREV-K-HR.xls

Fora je jedna….sve ostalo su jadna navlačenja .

Kao i navlačenja na prodaju po 2800, a onda kupovanje do 4200, 4300…..

"netko je kupovao" i naravno, i dalje kupuje . Cilj je jasan, kao što mu prije 7 mjeseci nije bilo skupo plaćati preko 4200 kuna, samo ga je Samodol spasio, i sada ova panična rasprodaja mu poklonila par tisuća komada, a sutra članci u novinama još par tisuća komada….

U stvari, uopće mi nije žao ljudi koji sada prodaju, valjda su zadovoljni cijenom, žao mi je ljudi koji sada ne kupuju, jer očekuju da cijena padne na neke smiješne razine…i kao prave se dobročinitelji svojim katastrofičnim savjetima…ali neka, svakom na dušu. Zašto ste šutjeli o tome jučer?

…..a, da ..pa tada ste još imali dionice INA-e….PSvSND.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close