INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jel se s ovih 154 komada prodanih na 3879,99 kn OTP indeksni iskrcao do kraja ili ima još? ako tko zna hvala na odgovoru [thumbsup]

Da samo se OTP iskrcavao i nitko drugi, ma dajte molim Vas ljudi

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


pustimo sad te špekulacije hoće li MOL kupovati ili ne i hoće li cijena gore ili dolje. ajmo radije komentirati:
1. rezultate za prvih 9 mjeseci
2. očekivanu dobit za 2011. godinu
3. zahtjev/odluku vlade da se 50% dobiti u firmama gdje država ima značajne udjele isplati u dividendu. koliko bi to moglo biti kod INE? jer i nova vlada će sigurno tražiti isplatu dividende obzirom na rupetinu u proračunu! [cool]

Sve ti to u ovim okolnostima ne vrijedi više od 2.000 kn po dionici… [cry]

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

Jednostavno treba malo pričekati s prodajom. Danas je bio pokusni dan, a i mnogima je trebala gotovina, pa su u strahu izletili van. Neće dugo ni Mol stajati po strani. Itekako su oni zainteresirani da preskoče 50%, bez obzira na postojeća upravljačka prava. Većinsko vlasništvo je većinsko vlasništvo, tek tada si zaštićen od kojekakvih nepredviđenih iznenađenja nepredvidivih političara u HR, i to oni dobro znaju.

http://www.poslovni.hr/vijesti/analiticari-za-poslovnihr-madari-nece-zaliti-novca-da-potrose-na-inu-192826.aspx

a evo i top 10 pa bacite oko koliko je u biti tijesno za prelazak 50%:

INA D.D./REDOVNA DIONICA INA-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.725.620 47,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. REPUBLIKA HRVATSKA 4.483.552 44,84 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 219.753 2,20 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. PBZ D.D. 155.884 1,56 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 63.870 0,64 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 16.592 0,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.743 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 5.183 0,05 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
Ukupno: 98,07

ako sam dobro zbrojio, država s fondovima ima 49,05%, a MOL sam 47,26% + ono što ima sa strane rezervirano….ipak mislim da niti jedna strana neće na silu ići preko 50% već je po meni najrealnije očekivati ovu javnu ponudu gdje bi država i fondovi prodali MOL-u svoje udjele, RH bi mogla prodati 19% ili svih 44% da zakrpa proračun. ako proda sve MOL-u po npr. 5000 kn, država bi spasila proračun u 2012. i mogla se izvući iz krize bez zaduživanja!!!

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!

mislim da nisu prodavali ovo su ipak izvanredovne okolnosti, mislim da indeksni će držati dionice do revizije

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Pad cijene ,jasno je rekao sve….nema te sile na prodaji, kad je pred ulagačima senzacija
oko interesa za dionicom životnog pitanja….
Moja je želja , da Ina podijeli sudbinu cijelog Crobexa, svih ostalih dionica ….tj. da se vrati na
1860,00 kuna..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@ miami u potpunosti se slažem!!

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


mislim da nisu prodavali ovo su ipak izvanredovne okolnosti, mislim da indeksni će držati dionice do revizije

a zaašto bi ih držao?!? pa cijena danas bila je ista ili viša od one po kojoj je indeksni kupovao tako da je mogao (i vjerojatno je) izašao do kraja kako mu nalažu pravila i to s + !

moji postovi ne predstavljaju financijske savjete niti preporuke za kupnju ili prodaju dionica

Čak da ukupnu dobit isplati kroz dividende, na ove cijene dionica to je prinos od oko 5%. Ako se uzme u obzir plan ulaganja do 2015. godine od dividende očito neće biti ni "d" http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=940AAF67-97E2-4C76-9FF9-A42EA9FC5DF1
Zato mislim da je INA po ovim cijenama preskupa.

izvan top 10 je 1,93% dionica….pa sami zaključite što će biti kad nastane jagma za tom sićom! doista ne bi bilo loše da se mali dioničari INE okupe da se vidi koji je to broj dionica jer bi se moglo poprilično zakuhati cijelu stvar npr. da se objedine te dionice i ponude nekom ino- fondu po npr. 7500 kn po dionici!

možda za početak da se sutra svi skupa stavimo na 8.888,88 kn pa da zbrojimo kolikim dionicama raspolažemo? jer slobodno je samo 200.000 komada izvan top 10 a od tih dionica 20-30.000 vjerojatno ni ne misli nikada doći na burzu nego ih držati do smrti!!!

p.s. pogledajte ovaj članak
http://www.poslovni.hr/vijesti/analiticari-za-poslovnihr-madari-nece-zaliti-novca-da-potrose-na-inu-192826.aspx

moji postovi ne predstavljaju financijske savjete niti preporuke za kupnju ili prodaju dionica


nedajte se. moj je stari penzioner i neda svojih 40 komada. uopće ga ne zanima koliko koštaju, ni koliko bi mogle koštati. on je rekao ja svoje ne prodajem. 25. godina staža u Ini ipak ostavljaju svoje, jebiga, da se barem tako svi odnose prema svojem di bi nam bio kraj…..

Tvoj stari vjerojatno ne zna puno o dioničarstvu kao što oćito ne znaš niti ti, jer da nešto znaš onda bi znao da je dionica ine na ovim vrijednostima isključivo zbog špekulantskih razloga, te bi svome starom, koji je još i penzioner, savjetovao da proda svoje dionice sada po 4k+ , te nakon što MOL eventualno otkupi potrebitih 1% za 50%+1, pričeka neko vrijeme da vrijednost dionice padne, i ako ga baš žulja, ponovo otkupi istu kolićinu po možda i 50% nižoj cijeni.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

mislim da će OMF-ovi nastaviti uskoro s kupnjom INE, možda su već i danas kupovali. ne znam kako će inače objasniti ljudima da su utukli u iNU preko milijardu kuna po prosječno 3300-3500 kn i da im sad odjednom nakon ogromne dobiti od 2 milijarde kuna za samo 9 mjeseci, kupnja INE više nije zanimljiva?!
zato, OMF-ovi će i dalje kupovati INU, makar na 3500-4000 kn da održe profitabilnost svoje investicije u INU [wink]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

New Report

Close