INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


da se barem tako svi odnose prema svojem di bi nam bio kraj…..

U Sjevernoj Koreji?


jel se s ovih 154 komada prodanih na 3879,99 kn OTP indeksni iskrcao do kraja ili ima još? ako tko zna hvala na odgovoru [thumbsup]

Izgleda da OTP indeksni više nije blokiran,pa vjerovatno imaju veće isplate pa ne kupuju ostale dionice.Šteta.Danas su udjelničari iz OTP indeksnog lijepo spušili,a ako povuku sutra mogli bi i više
ukoliko OTP nije sve rasprodao jer se danas prosjek pao na 4080 a sutra bi trebalo biti i niže jer je zadnja cijena 5% niža od prosjeka.
Ipak ako bogovi odluće drukćije može biti i suprotno od ovoga.

Na ZSE će INA donijeti malo likvidnos.a što bude niže veća je vjerovatnost da netko donese novu likvidnost.Danas smo dionice INE prodavali jedan drugome ,ali i promet je bio nikakav.
Ako se utvrdi da MOL ne kupuje zakukati će svi nali dioničare ine a mirovinci će žestol
ko pušiti,pa bi nogli kompezirati gubitak sa pumpanjem ostalih dionica ,tj ostalog fondovskog smeća!

Ima nade za nomade.Volio bih da INA plane,ali …….


Osobno mislim da 90 posto vas tuče tek tako da tuče.Mol po meni čeka.Stavite se u njegov položaj.Danas je protrgovano 1012 komad.Na cijelom asku je 2977 komada.Pa gdje je to od jedan ili više posto koliko im treba.Pa budu se ljudi i opustili.Pa scenarij je isti kao i prošli put.Pa nisu blesavi davati ohoho više po komadu kad smo mi i tako i tako mutavi pa ćemo sami sebi skočiti u želudac i prodati za budzašto.
Firma koja objavi dobit 2 milijarde u tri kvartala ………………pa koja to još može osim INE.
Cijena…………ja ću čekati pravi rasplet ,ali dat ću za 20000 po komadu.Ispod ni lipe.

kolega ajde bar neko ovdje ne trkelja!!!
pa koje gluposti se ovdi pušu to su čudesa! sve se ponavlja isto ko i do sad što se trgovanja tiče, ako treba kladit ću se da će u četvrtak situacija biti potpuno drukčija kad vidimo u srijedu popodne promjene od danas.
mali promet????
a molim vas sve koji kažu da je mali promez da mi kažu tko to u današnje vrijeme u situaciji koja je na ZSE kupuje u ovim iznosima? pa koliki su bili prometi zadnjih mjesec dana kada je još bilo trgovanja? manji od ovog.

samo što se sad hrpa malih ne informiranih usra… danas kad je vidila pad cijene i zato je cijena pala, ali kad se vide promjene u četvrtak i kad vidimo da opet kupuju i mol i mirovinci sve će doć na svoje!!!


Otkud 4000 kom da ima OTP indeksni kad lijepo u popisu portfelja koji sam priližio malo prije lijepo piše da ima 800 kom.

Nažalost ste u pravu,jer sam igrao na kartu da će indeksni fond značajnije gurniti tržište sa kupnjom
ostalih dionica.Tošto su dobili od prodaje INE će vjerovatno morati isplatit onima koji izlaze i dodatno prodavati ostale dionice.
Pogriješio sam stranu ,jer sam mislio da će kupovati ,a ne prodavati.I zato ću dodatno spušiti u
ostalim dionicama.

Ljudi smo,griješimo.Hvala na ispravku!

ljudi, postoji li udruga malih dioničara? ako ne postoji nije li možda sad pravo vrijeme da se organiziramo??!!

dajte pogledajte situaciju? jedni i drugi imaju oko 49% i kupovat će paralelno i kad se uzme u obzir da dio ljudi koji su bivši randnici nikad neće doć na skupštinu a neće ni prodat, moglo bi 3-4 tisuće dionica biti odlučujuće bez kojih se neće moć izglasat ništa na skupštini, naravno osim ako se ne dogovre država i mol.

********************************************************************************************************
Zakon koji su donijeli Kukurikavci 2002. godine :

"(2) Republika Hrvatska zadržava vlasništvo nad 25% plus jedna dionica INE d.d., koja će
se privatizirati na temelju posebnog zakona nakon prijama Republike Hrvatske u članstvo
Europske unije."
********************************************************************************************************

Kao što vidite nije u igri samo 1 % dionica INE .
U igri je i još 19 % dionica INE koje će naši izabrani vladari nastaviti prodavati .
Pošto je u gri još jako puno dionica cijena će ići i ispod 3000 kn !
Lijepi pozdrav

.


jel se s ovih 154 komada prodanih na 3879,99 kn OTP indeksni iskrcao do kraja ili ima još?

vjerojatno jest jer trgovano je s 1754 dionice INE, a ako su ni imali 800 komada znači da su vrlo vjerojatno sve rasprodali (što im je bila obaveza jer je INA ispala iz crobexa). međutim, ako se nastavi ovakvo trgovanje, lako moguće da će biti izvanredna revizija crobexa i da idući mjesec INA opet uđe u crobex pa će indeksni opet morati kupiti cca. istu količinu [wink]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!


********************************************************************************************************
Zakon koji su donijeli Kukurikavci 2002. godine :

"(2) Republika Hrvatska zadržava vlasništvo nad 25% plus jedna dionica INE d.d., koja će
se privatizirati na temelju posebnog zakona nakon prijama Republike Hrvatske u članstvo
Europske unije."
********************************************************************************************************

Kao što vidite nije u igri samo 1 % dionica INE .
U igri je i još 19 % dionica INE koje će naši izabrani vladari nastaviti prodavati .
Pošto je u gri još jako puno dionica cijena će ići i ispod 3000 kn !
Lijepi pozdrav

A zašto je vlada utopila mirovince i vjeroivatno smanjila vaše buduće mirovine.
Ah da,mirovinci su dugoročni!

pustimo sad te špekulacije hoće li MOL kupovati ili ne i hoće li cijena gore ili dolje. ajmo radije komentirati:
1. rezultate za prvih 9 mjeseci
2. očekivanu dobit za 2011. godinu
3. zahtjev/odluku vlade da se 50% dobiti u firmama gdje država ima značajne udjele isplati u dividendu. koliko bi to moglo biti kod INE? jer i nova vlada će sigurno tražiti isplatu dividende obzirom na rupetinu u proračunu! [cool]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!

Ovaj pad INE totalno obezglavio ulagače. Lutaju kao "ovce bez pastira" po ZSE-u!

svi se nešto srame pa evo za početak:
http://www.poslovni.hr/vijesti/dobit-ine-skocila-270-posto-na-207-milijardi-kuna-189587.aspx

INA ostvarila 2 milijarde kuna dobiti u prvih 9 mjeseci! nema komentara? [proud]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!


Ovaj pad INE totalno obezglavio ulagače. Lutaju kao ovce bez pastira po ZSE-u!

Kad slušaju nebuloze tzv. novinara i žutog tiska!

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

New Report

Close