INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Užasno me smeta implikacija nove vlasti o dvojbenom vremenskom prostoru o donošenju odluke…
Trebali su je oni donijeti, a mi neka se strpimo još malo….naši novi spasioci Ine mislim da ne mogu zaustaviti neizbježno.

Ovo predotvaranje je totalno dvojbeno. u 14h nastati će totalni lom, a već zbog predotvaranja letvica će biti visoko. Nadam se dobrom danu sutra.

I želim sreću svima nama koji smo ostali unutra.

"alea iacta est"

sutra je dan za iskrcaj iz INE jer:
1. MOL će sutra skupiti koliko mu treba, neće više riskirati da ih HANFA ili vlada blokira, a sad je idelanojer se nova vlada još nije formirala
2.večina ulagača će sutra pokušati izaći da se i njima opet ne dogodi blokada
3. kad se MOL dočepa 50%+1 dionice na burzi, živo će im se fućkati za preostale dionice i pitanje je tko će ih više i zbog čega kupovati….iduće godine INA bi opet mogla na 2000-3000 kn jer više nikome neće biti presudno stjecati nove dionice

moja prognoza za sutra je: jako velik promet INE, veliko oslobađanje kapitala koji će potom početi prelazak u druge dionice…. nešto već sutra, a onda i u narednim danima sve do kraja godine.
ZSE bi napokon mogla oživjeti, tim prije ako priliku za izlazak iskoriste i OMF-ovi koji također više nemaju što čekati i tražiti u INI jer je RH očito kapitulirala i predala se u borbi za INU

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

ako buduca vlast ne odluci sutra drugcije ocekujem veliki promet mozda i najveci dio sada od kada je ZSE i preljevanje kesa u druge dionice

Razvidno je da će bit svega,

ovo mi je zanimljivo da će promatranje HANFE bit do 14.00 pa iza toga deblokada prostor za trgovinu.

Kao da HANFA nezna da onaj pravi kupac – MOLOVI posrednici naloge kupnje otvaraju u zadnjoj sekundi prije otvaranja!!!

Moguće je, da MOL sutra možda i ne bude agresivni kupac! Pričeka!

Mislom da je HANFA sve detalje dogovorila sa našim mirovincima, i da će imat uvid u naloge kupnje istih, ukoliko se pojavi taj famozni NEWmol kupac kako sam malo prije pročitao HANFA najavljuje ponovnu blokadu – kako reče Samodol u članku – ukoliko bude nepravilnosti….

Tako da sutra i narednim danima ne očekujem niti blizu euforiju kako je to bilo prije godinu dana.

ps Vrlo malo burzovnih igrača će novac pretočit u druge dionice a moguće da se neće ić odmah sa prodajom INE….

Zaista će bit neizvjesno..

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

ING posjedujes li dionice Ine?

PETINA, 18.12.2011. u 20:15
@ ING
Moguće je, da MOL sutra možda i ne bude agresivni kupac! Pričeka!

Ucijeloj prici oko MOL-a stoje RUSI.
Otome sam vec pisao prije godinu dana.
Pa zar mislite da bi Rusi pustili MOL tek tako,hm,hm,Oni žele INU i izlaz na more a koliko znam INA ima 16% JANAF-a.

Tko je platio proviziju Sanaderu???
Možda Mađari…..ne nego Rusi

Tko je to otkrio????? Amerikanci!!!

[cool] [rolleyes]

….osobno ocekujem RASPALJOTKU [proud]

sutra će biit veliki izlazak malih ulagača, 90% će ih prodati, a i mirovinci bi mogli izaći inače će ovdje ostati zakopani 10 godina! brdo keša će se sutra oslobodit, ja ću sav keš ubaciti u druge dionice prije nego počne trgovanje iNA-om [proud]

moje pisanje je osobno mišljenje, nije investicijsko savjetovanje niti poziv na kupnju ili prodaju dionica


sutra je dan za iskrcaj iz INE jer:
1. MOL će sutra skupiti koliko mu treba, neće više riskirati da ih HANFA ili vlada blokira, a sad je idelanojer se nova vlada još nije formirala
2.večina ulagača će sutra pokušati izaći da se i njima opet ne dogodi blokada
3. kad se MOL dočepa 50%+1 dionice na burzi, živo će im se fućkati za preostale dionice i pitanje je tko će ih više i zbog čega kupovati….iduće godine INA bi opet mogla na 2000-3000 kn jer više nikome neće biti presudno stjecati nove dionice

moja prognoza za sutra je: jako velik promet INE, veliko oslobađanje kapitala koji će potom početi prelazak u druge dionice…. nešto već sutra, a onda i u narednim danima sve do kraja godine.
ZSE bi napokon mogla oživjeti, tim prije ako priliku za izlazak iskoriste i OMF-ovi koji također više nemaju što čekati i tražiti u INI jer je RH očito kapitulirala i predala se u borbi za INU


Glupost.
Sutra će prodavati samo naivci i paničari…
Osobno mislim da ću opet više puta ulazit i izlazit kao i prije, jer borba za ovih jedan posto neće nikako biti brzo gotova kako neki ovdje misle…

Ovih jedan posto nema šanse da brzo skupi niti jedna strana,a još dok se uključimo i mi trejderi i dodatno zapaprimo stvar,mislim da opet slijedi odličnih par tjedana,mjeseci,na našoj burzi…

Oni kao dugoročni nikako ne prodavati prije nek se protrguje barem 0,90%,tad bi letvica mogla bit već prilično visoko.. [thumbsup]


ING posjedujes li dionice Ine?

Još 35 komada

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

meni su rekli neki izvori da ovo ide na 10k
nemojte ni slučajno prodavati rusima i madjarima
lako za mene ja sam ucio cirilicu u skoli lektiru procitao Rat i mir ali kako ce se snalaziti ostali kad
im budu rusi na crpkama nisam siguran 😉

Postanite Eu-robovi


Oni kao dugoročni nikako ne prodavati prije nek se protrguje barem 0,90%,tad bi letvica mogla bit već prilično visoko.. [thumbsup]

daj se saberi! MOL je već sklopio opcijske ugovore koji mu garantiraju kupnju određenih količina od jataka koji su kupovali cijelo vrijeme kad i mirovinci tako da je MOL JAKO BLIZU stjecanja tih 1% i onda gotova priča!
tako da tko želi prodati mislim da je najpametnije da to riješi već sutra jer tko zna hoće li nakon par dana više biti ikakvog interesa većih igrača za kupnjom iznad 4000 kn!!!!

PROKLETE JUDE I VAŠE ŠKUDE, PRODALI STE NAŠU HRVATSKU U ZLOSRETNU UNIJU...

New Report

Close