INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U svakom slučaju na INI će biti jaka utakmica,a nadam se da će to osloboditi brdo kapitala,pa da naša ZSE napkon krene nekuda.Jer istrpavanje je počelo na svim dionicama i bit će veselo.

peyo

Zadnjih dana, a pogotovo jučer rasprodavano je dosta dionica da se spreme sredstva za trejdanje na INI. Tek ćemo vidjeti je li to bio pametan potez jer pitanje je hoće li Mađari krenuti s agresivnim kupnjom (sve mi se čini da neće jer ne bi naši dozvolili trgovanje dok vlada i sabor ne mogu djelovati) tj. vjerojato je postignut dogovor s njima za status quo…

Kako god, idući tjedan oslobodit će se dosta kapitala zarobljenog u INI jer rijetki mali ulagači će se usuditi i dalje ostati u INI zbog opasnosti da naša regulatorna tijela opet zamrznu trgovanje INOM na neodređeni rok i time im opet zamrzu kapital na duži rok.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


U svakom slučaju na INI će biti jaka utakmica,a nadam se da će to osloboditi brdo kapitala,pa da naša ZSE napkon krene nekuda.Jer istrpavanje je počelo na svim dionicama i bit će veselo.

Peyo ja mislio da sam ti na ignore [shocked] [shocked] [huh]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]


Jel možemo otvoriti neku vrstu prognoziranja…ono što mislite do koje cijene bi mogla dionica iNE ići??? Ili da otvorimo novi tag INA-NASTAVAK TRGOVANJA
Pretpostavke po kojoj cijeni će ići otvaranje, kretanje cijene prvi dan, najviša cijena, očekivanja hoće li nakon skupljenog većinskog paketa cijena dionica ići oštro dolje ili će se trenad ustabiliti, hoće li Mađari stati na 51% itd, itd…
Volio bih pročitati što vi mislite…

Kada bi netko od nas to sve znao- bio bi milijarder!

...biti najbrži čovijek na svijetu...

Koliko mogu procijeniti po komentarima Ina će sigurno ići up. Pa svi na forumu baljezgare o tome. Rast ne mora biti opravdan, moguć je i potop nakon par dana. Ali sada prvo ide up

Kanabis rast je neimenovan kao i potražnja tvog nicka u Red districtu – bez mogućnosti dalnjeg utjecaja kontrole plasmana količine robe. [wink]

Sve u svemu bit ćemo svjedoci kretanja cijene Ine, ali i ostalih promjena na tržištu kapitala.

Nešto mi imate velika očekivanja od Ine…naime, koji i ćiji bi se to kapital trebao preliti na druge dionice u ovakvoj kriznoj situaciji te koliko od investitora koji trguju na ZSE još uopće ima Inu u portfelju .

Vjerijatno će Ina špekulativno odraditi neki + u ponedjeljak međutim, ukoliko izostane potpora ili se fondovi odluće na prodaju, mogla bi Ina i ispod 3k…pa ne mora MOL kupovati na burzi i napucavati si cijenu, može se dogovoriti za blok sa nekim tko ima tih 1% i gotova prića.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Kako sada stvari stoje Mađari će novcima INE kupiti još tih 1% i nadalje svu dobiti plasirati vani.
Prvu tranšu dobiti su već podigli kroz zadnju dividendu, a sva ostala dobit biti će samo njihova.

Fondovi ipak imaju paket od 25%+ 1 dionica odnosno mogućnost veta i to je skupi paket koji se ne pradaje !

Zanimljivo je da u toj dobiti čemo svi mi participirati kroz cijenu ;
kruha, mlijeka, jabuka, školovanja, struje, vode ili sve u RH obzirom da su svi ovisni o INI.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Fondovi ipak imaju paket od 25%+ 1 dionica odnosno mogućnost veta i to je skupi paket koji se ne pradaje !

loris, o ćemu ti to mlatiš…kakvi paketi i koji fondovi u Ini sa 25%

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

RB Dioničar Broj %
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.725.620 47,26%
2. REPUBLIKA HRVATSKA 4.483.552 44,84%
3. AZ OMF 219.753 2,20%
4. PBZ D.D. 155.884 1,56%
5. Raiffeisen OMF 80.000 0,80%
6. PBZ Croatia osiguranje OMF 63.870 0,64%
7. Erste Plavi OMF 46.100 0,46%
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 16.592 0,17%
9. AZ Profit 10.743 0,11%
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 5.183 0,05%
UKUPNO 9.807.297 98,09%

who dares, wins

http://www.seebiz.eu/erste-drzati-dionice-ine-ciljana-cijena-dionice-povecana-na-4500-kuna/ar-21058/
Opet Erste sa svojim procjenama. Hm, donekle se i slažem sa ovim. Pale su cijene nekretnina drastično, a još će, ali nafta i derivati ošli gore. Ne tako davno kvadrat stana je koštao 2000 litara nafte, a danas treba izdvojiti možda tek 800 litara. Eto ti jednostavne "seljačke" računice! Za ovo ne treba nikakva dubiozna analiza!


http://www.seebiz.eu/erste-drzati-dionice-ine-ciljana-cijena-dionice-povecana-na-4500-kuna/ar-21058/
Opet Erste sa svojim procjenama. Hm, donekle se i slažem sa ovim. Pale su cijene nekretnina drastično, a još će, ali nafta i derivati ošli gore. Ne tako davno kvadrat stana je koštao 2000 litara nafte, a danas treba izdvojiti možda tek 800 litara. Eto ti jednostavne "seljačke" računice! Za ovo ne treba nikakva dubiozna analiza!

Svaki put kada neka banka izbaci analizu ja prosurfam po netu i pronađem predhodne analize iste te pogledam volumene trgovine, promjene u top 10 i usporedim cijene nakon analize sa vremenskim odmakom.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close