INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

INA se vraća u krilo burze 19.12., reče HANFA

http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&LANG=HR&AKCIJA=4

19.12. … biti će zanimljivo na otvaranju…


19.12. … biti će zanimljivo na otvaranju…

Ma ne samo na otvaranju, već i do kraja godine, a i poslije naravno s pretpostavkom da ste dioničar ove perjanice [wink]

Rekli bi – successful investing is anticipating the anticipations of others. [cool]

Srdačan pozdrav

i što si ti anticipirao………..ako nije tajna [smiley]


19.12. … biti će zanimljivo na otvaranju…

Dobro je rečeno, bit će zanimljivo narednih mjesec dva a ne samo na otvaranju, jer čim krene pimplanje s inom opet će poletjet i purani na zse. Interesantno je s druge strane kako se vraćanje ine nazad na burzu podudara sa skorašnjim rastom svjetskog tržišta kapitala, čovjek bi rekao da je taman na vrijeme je došlo..

never surrender


i što si ti anticipirao………..ako nije tajna [smiley]

Zar nisu jučer na TV bili jasni ?

Sve ostaje po starom, Mađari mogu ulupati još jedan posto, a nova Vlada to odobrava i to je to , Mađari imaju 50 + 1 % !?

Fali im još 1%, ali fora je navodno da im se sada ne žuri ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



i što si ti anticipirao………..ako nije tajna [smiley]

Zar nisu jučer na TV bili jasni ?

Sve ostaje po starom, Mađari mogu ulupati još jedan posto, a nova Vlada to odobrava i to je to , Mađari imaju 50 + 1 % !?

Fali im još 1%, ali fora je navodno da im se sada ne žuri ?
[/quote]

Kao tebi taj 1 posto nije puno?
[huh]

Kolega dragi, na ovu zadnju cijenu tržišna kapitalizacija ina-e je 42 milijarde kuna, a jedan posto vrijedi 420 milijuna kuna.

Samo za usporedbu, cjelokupni promet na zse je u čiavom 11.mjesecu iznosio oko 215 milijuna kuna. Sad si zamislite šta se može s tih 420 milja radit.

Eto osim te malene činjenice da će se domaćim ulagačima oslobodit dodatnog keša od najmanje 420 milijuna kuna ( koje će Madžari drage volje potrošit za taj 1 posto ) sve ostaje po starom. I to je to.

never surrender

nisam pesimista ali po mom mišljenju će se dogodit da će se na otvaranju imatelji dionica INE naslagat naloge na prodaji iznad 4200 , a kupac će biti negdje oko 3000 ako ne i niže.
slobodno mi dajte kulju.



19.12. … biti će zanimljivo na otvaranju…

Dobro je rečeno, bit će zanimljivo narednih mjesec dva a ne samo na otvaranju, jer čim krene pimplanje s inom opet će poletjet i purani na zse. Interesantno je s druge strane kako se vraćanje ine nazad na burzu podudara sa skorašnjim rastom svjetskog tržišta kapitala, čovjek bi rekao da je taman na vrijeme je došlo..
[/quote]

Ajde bar malo dobrih vijesti za ovo naše učmalo i uspavano tržište…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


nisam pesimista ali po mom mišljenju će se dogodit da će se na otvaranju imatelji dionica INE naslagat naloge na prodaji iznad 4200 , a kupac će biti negdje oko 3000 ako ne i niže.
slobodno mi dajte kulju.

I onda će se jedno kratko vrijeme gledati preko "provalije" sve dok se ne krene po prodaji. Više nitko ovdje nije lud da prodaje ispod 4 tisuće. Predugo se čekalo, da bi se sada izlazilo s minusom ili nekom simboličnom zaradom.




i što si ti anticipirao………..ako nije tajna [smiley]

Zar nisu jučer na TV bili jasni ?

Sve ostaje po starom, Mađari mogu ulupati još jedan posto, a nova Vlada to odobrava i to je to , Mađari imaju 50 + 1 % !?

Fali im još 1%, ali fora je navodno da im se sada ne žuri ?
[/quote]

Kao tebi taj 1 posto nije puno?
[huh]

Kolega dragi, na ovu zadnju cijenu tržišna kapitalizacija ina-e je 42 milijarde kuna, a jedan posto vrijedi 420 milijuna kuna.

Samo za usporedbu, cjelokupni promet na zse je u čiavom 11.mjesecu iznosio oko 215 milijuna kuna. Sad si zamislite šta se može s tih 420 milja radit.

Eto osim te malene činjenice da će se domaćim ulagačima oslobodit dodatnog keša od najmanje 420 milijuna kuna ( koje će Madžari drage volje potrošit za taj 1 posto ) sve ostaje po starom. I to je to.
[/quote]

Kolega,

dali vi znate koliko INA ima dobiti u samo jednoj godini ????

A Mađari trebaju samo 1 ( jedan ) posto da svu dobit mogu oprati izvan RH .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Jel možemo otvoriti neku vrstu prognoziranja…ono što mislite do koje cijene bi mogla dionica iNE ići??? Ili da otvorimo novi tag INA-NASTAVAK TRGOVANJA
Pretpostavke po kojoj cijeni će ići otvaranje, kretanje cijene prvi dan, najviša cijena, očekivanja hoće li nakon skupljenog većinskog paketa cijena dionica ići oštro dolje ili će se trenad ustabiliti, hoće li Mađari stati na 51% itd, itd…
Volio bih pročitati što vi mislite…

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

New Report

Close