INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Crobex-1500
Crobex10-800

Iskreno ne razumijem sto je pjesnik zelio reci…mozes preoblikovati upit molim te? BTW Kakve veze ima INA s CROBEXom vise kad vise nije u njemu.

Mislim da je utjecaj INAe na CROBEX prije bio 15%, 15% imovine OTPjca je 17375250 e sad neznam po kojoj cjeni je OTP kupovao INAu ali recimo da je to bilo 2000kn u tom slucaju ima oko 9000dionica..ZaVB mi se neda racunati.

...



Crobex-1500
Crobex10-800

Iskreno ne razumijem sto je pjesnik zelio reci…mozes preoblikovati upit molim te? BTW Kakve veze ima INA s CROBEXom vise kad vise nije u njemu.

Mislim da je utjecaj INAe na CROBEX prije bio 15%, 15% imovine OTPjca je 17375250 e sad neznam po kojoj cjeni je OTP kupovao INAu ali recimo da je to bilo 2000kn u tom slucaju ima oko 9000dionica..ZaVB mi se neda racunati.
[/quote]
Pa moram reći da nisam pjesnik.
Ako pogledaš index u trenutku prije pojavljivanja ponude i koliko je imalo utjecaja ,onda od tog zbroja oduzni 15%.
jednostavno je probaj.

Ako gos. Ivo vrati novac……….ide li to u INU ???



Crobex-1500
Crobex10-800

Iskreno ne razumijem sto je pjesnik zelio reci…mozes preoblikovati upit molim te? BTW Kakve veze ima INA s CROBEXom vise kad vise nije u njemu.

Mislim da je utjecaj INAe na CROBEX prije bio 15%, 15% imovine OTPjca je 17375250 e sad neznam po kojoj cjeni je OTP kupovao INAu ali recimo da je to bilo 2000kn u tom slucaju ima oko 9000dionica..ZaVB mi se neda racunati.
[/quote]

Zasigurno će dionice ponuditi zainteresiranima blok transakcijom, zar ne? [wink] Ne brini,nisu oni vesla sisali.

ima li ikakvih info kada će odblokirati trgovanje?
ja sad već razmišljam o ustavnoj tužbi, pa ovo stvarno više nije normalno?

Izgleda da ovo vrijedi i više od onih 7 000 – 8 000 koliko se traži po oglasnicima…:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/156779/Default.aspx

OTKRIVAMO ZBOG ČEGA JE MOL POD SVAKU CIJENU HTIO PREUZETI UPRAVLJAČKA PRAVA NAD INOM
CRNO ZLATO U SLAVONIJI Crpeći hrvatsku naftu Mađari će zaraditi milijarde kuna

" Iznimno vrijedne koncesije
Zašto je MOL pod svaku cijenu htio preuzeti Inu? Dokumenti koje smo dobili dokazuju da je to zbog hrvatskih istraživačkih polja koja samo na području Slavonije kriju, prema američkim istraživanjima, 86 milijuna barela nafte, 904 milijarde kubičnih metara plina i 28 milijuna barela tekućeg plina! Iz raspoloživih dokumenata razvidno je da je golema vrijednost koncesija za istraživanje i eksploatiranje nafte i plina na području Hrvatske, a što je MOL-u i te kako dobro poznato. "

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

kolega plavi sve su to stvari o kojima se ne želi govoriti
a naravno da su poznate onim većim igračima
naravno nama se prodaju neke priče o sanaderu i polančecu i bacaju dimne zavjese
postoji jedna teorija po kojoj se rat u Bih i vodio da se svjetski mocnici na ovaj ili onaj način domognu crnog zlata
navodno je ista priča i oko ZERPA, ali to će se sve vidjeti jednog lijepog dana ako ne daj Bože uđemo u EU

Postanite Eu-robovi

Prije par mjeseci smo mogli čitati kako je Hrvatska za pojedina nalazišta uzela Ini koncesiju. Cijena ine u Londonu je oko 3300kn.

http://slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/156779/Default.aspx


Izgleda da ovo vrijedi i više od onih 7 000 – 8 000 koliko se traži po oglasnicima…:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/156779/Default.aspx

OTKRIVAMO ZBOG ČEGA JE MOL POD SVAKU CIJENU HTIO PREUZETI UPRAVLJAČKA PRAVA NAD INOM
CRNO ZLATO U SLAVONIJI Crpeći hrvatsku naftu Mađari će zaraditi milijarde kuna

" Iznimno vrijedne koncesije
Zašto je MOL pod svaku cijenu htio preuzeti Inu? Dokumenti koje smo dobili dokazuju da je to zbog hrvatskih istraživačkih polja koja samo na području Slavonije kriju, prema američkim istraživanjima, 86 milijuna barela nafte, 904 milijarde kubičnih metara plina i 28 milijuna barela tekućeg plina! Iz raspoloživih dokumenata razvidno je da je golema vrijednost koncesija za istraživanje i eksploatiranje nafte i plina na području Hrvatske, a što je MOL-u i te kako dobro poznato. "

lp

stari moj ovo je veleizdaja i napad na hrvatsku obstojnost inaće za ovo druge države idu u rat…

Izgleda da Gazprom stoji iza pokušaja preuzimanja???????

http://www.bloomberg.com/news/2011-12-01/ina-corruption-payments-linked-to-russia-s-gazprom-valasz-says.html

INA Corruption Payments Linked to Russia’s Gazprom, Valasz Says
Q
By Edith Balazs – Dec 1, 2011 8:50 AM GMT+0100

*
*
* inShare0
*
* More
o Business Exchange
o Buzz up!
o Digg
* Print
* Email

Croatia’s corruption charges against Hungarian refiner MOL Nyrt. are erroneous as the two Cyprus- based companies through which Mol Nyrt. allegedly paid a bribe to obtain a majority in Croatian refiner INA (INARA) Industrija Nafte d.d. belong to OAO Gazprom, Heti Valasz said, citing documents it obtained.

Croatia is accusing Mol Chief Executive Officer Zsolt Hernadi of paying a 10 million-euro ($13.5 million) bribe to former Croatian Premier Ivo Sanader through two Cyprus-based companies, which are Mol affiliates, the Hungarian weekly said.

The two companies, Hangarn Oil Products Trading Ltd. and Ceroma Holdings Ltd., are controlled by Russian energy giant Gazprom through Atlas Alpha Services Ltd. and Potassa Holdings Ltd., the paper reported.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Prije par mjeseci smo mogli čitati kako je Hrvatska za pojedina nalazišta uzela Ini koncesiju. Cijena ine u Londonu je oko 3300kn.

Ako se koncesija oduzme, po zakonu o koncesijama citiram:

" U slučaju raskida ugovora o koncesiji na temelju ovog članka, koncesionar(INA) ima pravo na naknadu štete u skladu s odredbama ugovora o koncesiji i općim odredbama obveznog prava. "

Trgovine u Londonu gotovo i nema, prvi ask je na 3960 trenutno.
Dok je cijena na ZSE bila 4200, tamo je bila ca. 3500 ( uzimajući u obzir tečaj ).

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close