INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.novilist.hr/Komentari/Blogovi/Zalede-Jasmina-Klarica/Lex-antiMOL-Posramljujuca-jasnoca-HDZ-ovih-prioriteta

Jurčić je ispod razine kafanskog ekonomista. Da je takva tragikomedija neki faktor u našoj ekonomiji, od efzg pa do podravke samo pridonosi našoj općoj tragediji. Ne zaboravimo tko se riješio prvog paketa INA-e, ako se ne varam po cijeni oko 1300kn/dionica, ili je bilo 1100?

Prodao je još jeftinije , po 970,00 Kn .

Nigdje i nikad nisam mogao doznati šta su napravili sa tom lovom .

Otvoreno Jurčić priznaje da su MOLu dali veća prava nego što im pripada , veli "dali smo im financije
a to je ništa "

Najgore je to što taj SDP ov profesor uči naše studente .

.


Objavljeno u Nacionalu br. 371, 2002-12-24

POZADINA POTPISIVANJA SPORAZUMA S MMF-OM

Vlada je potpisala štetan sporazum s MMF-om samo zato da proda Inu

Nepovoljni stand by aranžman s MMF-om koji je Hrvatski sabor ratificirao u prošlu srijedu razbio je sve iluzije o uspješnosti gospodarske politike Vlade Ivice Račana

Novi stand-by aranžman s Međunarodnim monetarnim fondom razbio je sve iluzije o uspješnosti gospodarske politike Račanove vlade.
Uvjeti na koje je pristala Vlada na dramatičan su način potvrdili da Račanov kabinet nema vlastiti gospodarski program i da nema snage sam provesti neophodne reformske zahvate.
Činjenica da je Vlada u izbornoj godini bila prisiljena sama staviti oko vrata MMF-ovu financijsku omču najbolje pokazuje u kakvoj se bezizlaznoj situaciji našla: morala se obvezati na donošenje krajnje nepopularnih mjera, kao što su praktički zamrzavanje plaća, nova otpuštanja, donošenje novog, antiradničkog zakona o radu u kojemu se smanjuje otkazni rok i otpremnine, na financijske restrikcije poput zabrane davanja novih jamstava za kredite.

HSS se protivio prodaji Ine ali nakon što je to postalo dio sporazuma s MMF-om za koji su glasali i HSS-ovi zastupnici, morat će pristati na prodaju najveće hrvatske kompanijeVlada je, tvrde ekonomski stručnjaci koje je konzultirao Nacional, pristala na sve te grozne uvjete isključivo zbog toga da osigura ostanak na vlasti.
Novi stand-by sporazum Vlada, naime, nije potpisala jer je on od nacionalnog interesa i značaja, nego zato da dobije carte blanche za daljnje zaduživanje u inozemstvu pod koliko-toliko prihvatljivim uvjetima.
I, što je možda još važnije, da u sljedeća tri mjeseca proda 25 posto dionica “Ine”, najvrednije hrvatske tvrtke u državnom vlasništvu.

Kolege ,
ispričavam se što sam dosadan , ima li tko link na ovaj Zakon o prodaji INE prilikom ulaska u EU , Zakon je izglasan u Hrvatskom Saboru 2002. a potpisao ga je Zlatko Tomčić .

Pozdrav

.

Vlada: Ograničenje stjecanja većinskog udjela u Ini na sedam godina

U Vladi očekuju da će im Europska komisija u idućih tjedan dana odgovoriti na pitanje može li Hrvatska zabraniti svima osim državi da u Ini steknu udio veći od 49 posto, a da time ne prekrši europska pravila o slobodi kretanja kapitala.

http://www.seebiz.eu/vlada-ogranicenje-stjecanja-vecinskog-udjela-u-ini-na-sedam-godina/ar-14725/

Srdačan pozdrav

Što mislite da li će Vlada popustiti Molu do izbora ili će ipak uspijeti popustiti tek nakon izbora ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

nakon ovo se madjarima nece svidjeti

Jesi li se to Mađari pobrinuli da naši seljaci ne poberu urod kada nema plavog dizela ?

Pa to svima ide u korist ;
1. Todorić će uvoziti hranu
2. Mađari će izvoziti hranu
3. Naša Vlada neće moarti plaćati subvencije seljacima, nego Todoriću
4. Ina će prodavati isti, ali skuplji običan dizel umjesto plavog i više zaraditi
5. OK samo potršači gube, ali to nije ništa novo

Sve 5

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Jesi li se to Mađari pobrinuli da naši seljaci ne poberu urod kada nema plavog dizela ?

Pa to svima ide u korist ;
1. Todorić će uvoziti hranu
2. Mađari će izvoziti hranu
3. Naša Vlada neće moarti plaćati subvencije seljacima, nego Todoriću
4. Ina će prodavati isti, ali skuplji običan dizel umjesto plavog i više zaraditi
5. OK samo potršači gube, ali to nije ništa novo

Sve 5


Mi smo već danas prva oficijelna banana država u EU. Totalna prćija svakog smeća, domaćeg i stranog. Najbolesniji oblik ekonomije .. ovo više nije ni "neoliberalni" level. Ovo je beskonačno guženje od bilo kojeg tj. SVAKOG stranog i domaćeg monopolskog interesa. Baš čitam kako bi novi evakuacijski LNG plinovod trebao ići od Omišlja preko Rupe kroz Sloveniju (???????!!!!!!!!!!!!!!!!!) a ne preko nas paralelno sa (novim) JANAFom …. bože sačuvaj … fakat je najbolje dobro dobro zaboraviti ovaj jad … kako su se naši energetski "stratezi" super dogovorili …

Proveo sam par tjedana u Njemačkoj i kad sam ušao u obični dućan u kvartu, ostao sam u takvom šoku da mi se to nije davno dogodilo … jednostavno nemožeš povjerovat da je sve ALI BAŠ SVE SIGURNO i BAREM UPOLA JEFTNIJIE. BAREM UPOLA … neke stvari i za trećinu cijene. Gotovo sat sam proveo pregledavajući cijene i pitajući se kako je to moguće ??!? Jedino cigare su 5 EURa skuplje.
Da ne govorimo o kvaliteti, postotku prirodnosti hrane, jedničnoj masi itd itd

S obzirom da kod nas ima tradicionalnih skepitka, za koji dan ću skenirati par računa iz dućana , kad naletim na skener

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

nemas sta skenirati ja radim u Njemi pa ti mogu potvrditi osim cigara,javnog prijevoza,benzina i kruha sve je ostalo jeftinije hrana cca u prosijeku 35-40pct a da nepricam o ostalim potrepstinama cak su i cijene nekretnina u pojedinim gradovima jeftinije u odnosu na Zg,i more a place 2,8put vece



Jesi li se to Mađari pobrinuli da naši seljaci ne poberu urod kada nema plavog dizela ?

Pa to svima ide u korist ;
1. Todorić će uvoziti hranu
2. Mađari će izvoziti hranu
3. Naša Vlada neće moarti plaćati subvencije seljacima, nego Todoriću
4. Ina će prodavati isti, ali skuplji običan dizel umjesto plavog i više zaraditi
5. OK samo potršači gube, ali to nije ništa novo

Sve 5


Mi smo već danas prva oficijelna banana država u EU. Totalna prćija svakog smeća, domaćeg i stranog. Najbolesniji oblik ekonomije .. ovo više nije ni "neoliberalni" level. Ovo je beskonačno guženje od bilo kojeg tj. SVAKOG stranog i domaćeg monopolskog interesa. Baš čitam kako bi novi evakuacijski LNG plinovod trebao ići od Omišlja preko Rupe kroz Sloveniju (???????!!!!!!!!!!!!!!!!!) a ne preko nas paralelno sa (novim) JANAFom …. bože sačuvaj … fakat je najbolje dobro dobro zaboraviti ovaj jad … kako su se naši energetski "stratezi" super dogovorili …

Proveo sam par tjedana u Njemačkoj i kad sam ušao u obični dućan u kvartu, ostao sam u takvom šoku da mi se to nije davno dogodilo … jednostavno nemožeš povjerovat da je sve ALI BAŠ SVE SIGURNO i BAREM UPOLA JEFTNIJIE. BAREM UPOLA … neke stvari i za trećinu cijene. Gotovo sat sam proveo pregledavajući cijene i pitajući se kako je to moguće ??!? Jedino cigare su 5 EURa skuplje.
Da ne govorimo o kvaliteti, postotku prirodnosti hrane, jedničnoj masi itd itd

S obzirom da kod nas ima tradicionalnih skepitka, za koji dan ću skenirati par računa iz dućana , kad naletim na skener
[/quote]

A kolega tko će financirati HDZ kampanju, ne poljoprivrednici valjda ?

Preko plavog dizela, putem Todorića do HDZ blagajne, zar nije jednostavno ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Povodom ove prejadne ispovijedi:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/ekskluzivna-ispovijest-sefa-hanfe-kako-je-kaznio-todorica-i-zasto-mu-sada-prijete/576697.aspx

Samodola upućujem neka se očituje po pitanju udruženog djelovanja mirovinaca u slučaju INA-e.
Ah zaboravljam. On se po tom pitanju već očitovao…
Naglo probuđena savjest…
Interes za zaštitu malih dioničara i tržišta kapitala u RH?
Sve su to retorička pitanja, a na tržištu kapitala u RH je previše malih dioničara zauvijek otišlo i popušilo novca koliko Hanfa neće ostvariti dobiti u 50 godina, upravo zbog nedjelovanja te iste Hanfe onda kada je trebalo ili u najmanju ruku zbog ne pokazivanja čvrste ruke onda kada je trebalo.
Too little to late mister Samodol.
Over and out.

Europska unija očekivano: Zakon o Ini nije prihvatljiv

Vladin prijedlog izmjena Zakona o privatizaciji Ine, kojim se u toj kompaniji želi ograničiti vlasništvo na 49 posto dionica čime bi se spriječilo MOL da postane većinski vlasnik, ocijenjen je u Europskoj komisiji onako kako se moglo i očekivati u trenutku kad ga je Vlada poslala na mišljenje u Bruxelles.

http://www.seebiz.eu/europska-unija-ocekivano-zakon-o-ini-nije-prihvatljiv/ar-15884/

New Report

Close