INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jučer je bila zanimljiva rasprava oko INE
http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=170&cHash=5ffa325f26

Popijač je deklasirao Jurčića, a Jurčić se ponaša kao MOL-ov izaslanik

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Jučer je bila zanimljiva rasprava oko INE
http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=170&cHash=5ffa325f26

Popijač je deklasirao Jurčića, a Jurčić se ponaša kao MOL-ov izaslanik

Po meni su Jurčić i Linić – što god mi mislili o sadašnjoj situaciji – ponudili prava pitanja i većinu odgovora glede Ine!
Popijač već mjesecima donosi – dokida fantomski Zakon o Ini! Dakle nema pojma što učiniti!
Bojim se njegovih poteza – ograničenje vlasništva bi dovelo da su MOL-ove dionice u INI skoro pa bezvrijedne – uništilo bi ga kod institucionalnih ulagača, skinulo mu rejting – a na arbitraži bi vjerojatno dobio spor pa bi RH morala plaćati.

Puno se piše i govori o STRATEŠKOM značaju Ine – kako to znamo što je od strateškog značaja a nemamo nikakvu opipljivu STRATEGIJU.
NE MISLIM DA SU RAFINERIJE I MALOPRODAJNA MREŽA OD NEKOG STRATEŠKOG ZNAČAJA.
Preostaje istraživanje i eksploatacija – ali Ina i Mol ništa nisu ulagali u RH u zadnjih 8 godina!
Ulagali su Talijani u Sjeverni Jadran ali evo i oni sada traže odštetu od 140 milijuna eura!
Tko je kriv i tko će platiti?

Ina je postala predizborna FARSA!

Zakon nije u proceduri!

11:30 – Prijedlog izmjena i dopuna Zakona o privatizaciji INA-e, kojim bi se spriječilo preuzimanje od MOL-a, odnosno propisalo da strateški pertner ne može steći više od 49 posto dionica Ine ipak nije poslan u saborsku proceduru. Premijerka je na kraju sjednice Vlade ustvrdila kako su dopune gotove, te da se prevode na engleski jezik.

– Dopune zakonu prevode se na engleski jezik, da bi u suradnji s Europskom komisijom otvorili dodatne konzultacije i objasnili razloge zašto Vlada smatra da je to potrebno – ustvrdila je premijerka Jadranka Kosor te je ustvrdila kako bi zakon bio na snazi samo dok se ne završi sudski proces protiv Ive Sanadera u slučaju Ina, odnosno primanja mita od 10 milijuna eura.

http://www.jutarnji.hr/spasavanje-obiteljskog-srebra–vlada-na-danasnjoj-sjednici-donosi-zakon-o-ina-i/977267/

Izgleda da ipak ima razuma u Vladi i da je u većini!

Neka se raspitaju kako bi to djelovalo na MOL, kreditni rejting MOL-a i sl….
Na ovakav Zakon ne smiju ni pomisliti a da ne govorim donijeti takvo nešto!
Tužbe koje bi uslijedile mjerile bi se milijardama dolara!
Edison je mila majka za ono što bi moglo biti s MOL-om.

sava*

ajde molim reci svoje objektivno mišljenje.
Da li će vlada dozvoliti MOL-u da preuzmu INU, pogotovo sada prije izbora?

Ne vjerujem
Bilo bi to samoubojstvo nemjerljivih razmjera.
Bolje da nas EU malo zavlači, nego da ostanemo bez INE.
Samo moje mišljenje!

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


sava*

ajde molim reci svoje objektivno mišljenje.
Da li će vlada dozvoliti MOL-u da preuzmu INU, pogotovo sada prije izbora?

Ne vjerujem
Bilo bi to samoubojstvo nemjerljivih razmjera.
Bolje da nas EU malo zavlači, nego da ostanemo bez INE.
Samo moje mišljenje!

Odvoji realnost i činjenice od ILUZIJE o INI
Pogledaj izvješća
Pogledaj strateške planove eu i usa do 2050 – mi ne znamo ni šta nas sutra čeka pa sam ja i zbog toga za EU
Neka Vlada potpiše s Inom PSA na postojećim poljima plina i nafte
Šta ostaje Ina i šta postaje Ina
Dvije zastarjele rafinerije koje posluju s gubitcima maloprodaja
Ako želiš Ini dobro nađi pravog partnera – daj mu 5% gratis dionica da Inu uključi u velike poslove i velike profite.
MOL nije dobro rješenje jer NEMA E&D oni nebi našli naftu i plin da si im noge do gležnja u nafti.
S njima Ina nema šanse – mi imamo i s Inom akoje pametno vodimo i bez Ine jer će se uvjek naći netko tko će ti prodati naftu i plin

Da smo mi mislili na Inu nikad TE-TO Sisak ne bi išla na plin nego na ložu ili LPG.

@ sava

u nekom rovu, kao suborca, a zajedno protiv neprijatelja, nebi vas volio imati !!!

INA
direktno da nemože direktnije, je glavni čimbenik standarda svakog RH građanina i pravnog subjekta.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


@ sava

u nekom rovu, kao suborca, a zajedno protiv neprijatelja, nebi vas volio imati !!!

INA
direktno da nemože direktnije, je glavni čimbenik standarda svakog RH građanina i pravnog subjekta.

Bogatstvo se nalazi u i na zemljici Hrvatskoj kao i u njenom podmorju, rijekama, jezerima i šumama.
To stvori Bog i dade Hrvatima.



Objavljeno u Nacionalu br. 371, 2002-12-24

POZADINA POTPISIVANJA SPORAZUMA S MMF-OM

Vlada je potpisala štetan sporazum s MMF-om samo zato da proda Inu

Nepovoljni stand by aranžman s MMF-om koji je Hrvatski sabor ratificirao u prošlu srijedu razbio je sve iluzije o uspješnosti gospodarske politike Vlade Ivice Račana

Novi stand-by aranžman s Međunarodnim monetarnim fondom razbio je sve iluzije o uspješnosti gospodarske politike Račanove vlade.
Uvjeti na koje je pristala Vlada na dramatičan su način potvrdili da Račanov kabinet nema vlastiti gospodarski program i da nema snage sam provesti neophodne reformske zahvate.
Činjenica da je Vlada u izbornoj godini bila prisiljena sama staviti oko vrata MMF-ovu financijsku omču najbolje pokazuje u kakvoj se bezizlaznoj situaciji našla: morala se obvezati na donošenje krajnje nepopularnih mjera, kao što su praktički zamrzavanje plaća, nova otpuštanja, donošenje novog, antiradničkog zakona o radu u kojemu se smanjuje otkazni rok i otpremnine, na financijske restrikcije poput zabrane davanja novih jamstava za kredite.

HSS se protivio prodaji Ine ali nakon što je to postalo dio sporazuma s MMF-om za koji su glasali i HSS-ovi zastupnici, morat će pristati na prodaju najveće hrvatske kompanijeVlada je, tvrde ekonomski stručnjaci koje je konzultirao Nacional, pristala na sve te grozne uvjete isključivo zbog toga da osigura ostanak na vlasti.
Novi stand-by sporazum Vlada, naime, nije potpisala jer je on od nacionalnog interesa i značaja, nego zato da dobije carte blanche za daljnje zaduživanje u inozemstvu pod koliko-toliko prihvatljivim uvjetima.
I, što je možda još važnije, da u sljedeća tri mjeseca proda 25 posto dionica “Ine”, najvrednije hrvatske tvrtke u državnom vlasništvu.

—————————————————-

Vi još neznate šta nam je sve Kukuriku koalicija potpisala 2002. o prodaji još 20 % dionica INE !

[/quote]

Zašto ste moj post ocjenili s jedinicom ?

Zar se slažete s Zakonom koje su donijeli Kukuriku koalicija 2002. da se proda još 19 % INE ?

Gospodin loris ,
šta je bilo zanimljivo u jučerašnjoj raspravi na HTVu ?
Ni Linić , ni Jurčić , ni Popijać a ni Togonal nisu ni slova progovorili o tom Zakonu iz 2002.
Kao da taj Zakon ne postoji .

.


Zašto ste moj post ocjenili s jedinicom ?

Zar se slažete s Zakonom koje su donijeli Kukuriku koalicija 2002. da se proda još 19 % INE ?

Gospodin loris ,
šta je bilo zanimljivo u jučerašnjoj raspravi na HTVu ?
Ni Linić , ni Jurčić , ni Popijać a ni Togonal nisu ni slova progovorili o tom Zakonu iz 2002.
Kao da taj Zakon ne postoji .

Zato što je taj zakon (kojim bi MOL imao 44%) stavljen van snage i HDZ-ovci su napisali novi i proveli (MOL ima 47% i veliku priliku preuzeti INU u cjelosti) koji je još gori od onog što je predviđeno 2002.

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..


Jučer je bila zanimljiva rasprava oko INE
http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=170&cHash=5ffa325f26

Popijač je deklasirao Jurčića, a Jurčić se ponaša kao MOL-ov izaslanik


Jurčić je ispod razine kafanskog ekonomista. Da je takva tragikomedija neki faktor u našoj ekonomiji, od efzg pa do podravke samo pridonosi našoj općoj tragediji. Ne zaboravimo tko se riješio prvog paketa INA-e, ako se ne varam po cijeni oko 1300kn/dionica, ili je bilo 1100?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

vrli stručnjak koji renta dva poslovna prostora i gleda di će se uhljebit na državnim jaslama [sealed]

Di su mi sad oni kojima je 5000kn bilo malo?

New Report

Close