INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

2800-3300kn 😉

ocekivati trgovinu na nekim basoslovnim cjenama preko 4000+kn mi se cini suludo, no dobro 🙂

...

tako i za KORF pišeš sad kad si prodao, na tebe je gosp.Bakić upozoravao na blogu.kad si bio unutra onda si drukao gore, na 90a sad ti ne valja ni na 50!

INA je zaradila 2mlrd kuna od kako je blokirana.
kad je cijena bila 4200, bila je gubitaš.
sad i na ovoj cijeni ima forward P/E 10!!!!
ona fundamentlano vrijedi ovu cijenu, bez ikakvog nabidavanja mađara i ostalih.

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

Obzirom da je svojim ponašanjem Mol razvrgnuo strateško partnersvo s Vladom RH pitam se šta ga je natjeralo na činibbe kojima je razvrgnuo strateško partnerstvo?

Je li netko vrlo jak stvorio neprijateljsku vlasničku poziciju u Ininoj strukturi dionica?

Kažem da se s 2-3% dionica plus Vladai Mirovinci može efikasno kontrolirati Mol u Ini.
A to onda znači da se dio od tih 2-3% može platiti i po 10.000kuna po dionici.

Milanović za Bloomberg, prije 40 min.

"Milanovic. He said the government should instead “concentrate on enhancing cooperation” with the Hungarian refiner"

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Milanović za Bloomberg, prije 40 min.

"Milanovic. He said the government should instead “concentrate on enhancing cooperation” with the Hungarian refiner"

Da tako izjavi Orban ne bi bilo čudno, ali HR političar koji puca na mjesto premijera…
Mol je trebao ispunjavati svoje obveze iz dioničkog Ugovora…npr modernizacija rafinerija.
Ali MOL je umjesto toga Vladi iza leđa kupovao dionice opcijskim ugovorima.
Tako ne radi Strateški partner i mišljenja sam da od toga partnerstva nema više ništa!
Bit će tu perja na sve strane.
Šta ako su i neki naši pametnjakovići u jeku privatizacije sklopili opcijske ugovore s pojedinim institucionalnim ulagačima i realizirali ih unatrag pola godine a to se Molu nije svidjelo?
Situacija je vrlo zanimljiva posebice s aspekta Dioki – Mol i Vlada – Mol.
Preostale slobodne dionice Ine su vrlo vruća roba i vrlo skupa roba onome kome su nužno potreben da realizira svoje ciljeve.


tako i za KORF pišeš sad kad si prodao, na tebe je gosp.Bakić upozoravao na blogu.kad si bio unutra onda si drukao gore, na 90a sad ti ne valja ni na 50

Pobrkao si malo loncice :)…Valja KORF idalje kao sto mozes procitati u mojim postovima na temi BB, no ja ga se trenutno klonim zbog ove nove situacije koja se tamo stvorila, isto kao sto sam i prodao INAu puno prije velikog rasta cjene jer jednostavno ne volim biti u dionicama u kojima se osječam neugodno (INA zbog spekulacija oko toga tko je "nepoznati kupac" i kako ce to zavrsiti, KORF zbog poteza uprave koje u potpunosti ne razumijem)…Upravo zato da izbjegnem optuzbe za "drukanje" pretanem potpuo pisati na temi par dana prije kupnje/prodaje

BTW Opaska na blogu je bila usmjerena na lorisa koji je tvrdio da se vrjednost mjenja jer se smanjuje temeljni kapital (iako se samo prebacuje novac iz jedne stavke u drugu i nista se u biti ne mjenja), a ne na mene (looool)..


INA je zaradila 2mlrd kuna od kako je blokirana.
kad je cijena bila 4200, bila je gubitaš.
sad i na ovoj cijeni ima forward P/E 10!!!!
ona fundamentlano vrijedi ovu cijenu, bez ikakvog nabidavanja mađara i ostalih.

Sve je to OK, ali tu je politika u igri i previše muljaža da bi mi mali išta pametnog mogli vidjeti, kad ce imati vise od 50% MOl ce moci s tom "dobiti" žonglirati kako mu se svidi i svasta tu moze biti….Moj osobni stav je da mali tu neće imati nešto puno koristi, i da će cjena biti vrtoglavo visoka dok god traje "nabidivanje" a poslje tko zna…To je samo moj osobni stav može ali nemora biti točan.Upravo zato sam ovdje samo promatrac jer je situacija iznimno zanimljiva.

...

Mislim da je pravo pitanje koja banka stoji iza MOL-a ?

Povijest se stalno ponavlja, a ona nas je naučila da energetika je sredstvo kontrole jedne nacije, države, regije ili kontinenta.

U II svjetskom ratu izginulo je nešto manje od 55 milijuna ljudi, a od toga negdje milijun amerikanaca.
Znamo da je Amerika vodila rat s Njemačkom, ali paralelno je Standard oil ili danas Exxon kao američka kompanija stalno Firera opskrbljivala naftom ( s namjerom da porazi Rusiju i Rusiju i Njemačku pretvori u kreditno ropstvo banke u vlasništvu Rokenfelera kao i Standard oil ), a cijeli njemački drugi svjetski rat kreditirala je Chase bank ( Rokenfelerova ) preko podružnice u Parizu ) i svim sirovinama u vlasništvu Rokenfeler grupacije.

Prvi svijetski rat kreditirala je i inicirala asocijacija J.P. Morgan.
Sada kada uzmete danas bogatsvo svijeta i pogledate Forbers-ovu listu vidjeti ćete da oni i dalje od 1815 godine,kontroliraju svijet , više od pola svjetskog bogatstva je u njihovim rukama, a službeno za javnost u Američkim. Kinezi im sada počinju raditi probleme, a plašim se da neće to dugo trpjeti ili bar toliko dok kinezi kupuje američke JUNK obveznice biti će strpljivi.

Zato tko će upravljati ovom malom zemljom kroz vladavinu energetika trebalo bi poslati službeni upit na adresu jednu od ovih prvih kompanija s Forberove liste ( br. 1 i 3 je isti vlasnik kao i 4 i 5, ali dalje na listi imaju oni još puno toga odnosno osim googla i sl. sve vrijedno je njihovo. Ali i facebook je kreditirala asocijacija J.P. Morgan Chase pa je i to pitanje kakve su međusobne kalkulacije ;
http://www.forbes.com/global2000/

Ono što je nama posebno zanimljivo na toj Forbes listi od zemalja u regiji nalazi se samo INA i to na 1912 mjestu . ( Nema HT-a, Todorića, Delta grupa itd…. )

http://www.forbes.com/global2000/#p_1_s_acompanyRankOverall_All_All_Croatia

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Mislim da je pravo pitanje koja banka stoji iza MOL-a ?

OTP banka je jedan od većih vlasnika MOL-a!
A uključena je i u igre oko opcijskog ugovora za Inine dionice koje je trebala priskrbiti Podravka.
Tih 34 milijuna eura odgovara iznosu od cca 160.000 dionica Ine po 1,6k kuna koliko su iznosile u privatizaciji. A MOL i dalje tvrdi da ima opcije za 1,6% dionica Ine ali ako je to vezano na Podravkinu obvezu onda tih dionica nema – treba ih kupiti pa i to može biti razlog skoku dionice Ine ali i napetih odnosa između Vlade i Mola pa ako hoćete i Ine i Diokija. Molovi čelnici iskazuju otvorenu netrepeljivost prema diokiju a za to zasigurno nije uzrok marginalan dug za plin nego nešto puno opasnije za Mol.

Čudno je da u svim aferama oko MOL-a nema OTP banke – čudno je da se provizije isplaćuju, ukoliko ih je bilo, preko HAAB – logičnije je OTP.

@sava

OTP je tu mala riba, država Mađarska ima 21,2%, a STRANI investitori 26,7% + kobinacije s manjim investitorima.

Pravo pitanje je ponavljam koja banka pa tako i interesi stoje iza tih STRANIH investitora odnosno s kime naša Vlada ima posla ?

http://ir.mol.hu/en/corporate-governance/ownership-structure/

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@loris

… wealth management division of Bank of America ….. is …

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Osnovno pitanje je da li se trgovalo opcijama – MOL je priznao da ima opcije na kupnju no mi ne znamo da li prodavatelj posjeduje tih 1,6% dionica ili ih mora kupiti pa diže cijenu u nebesa.
Također pitanje se odnosi na to da li su to NEPOSTOJEČE dionice Ine koje je Podravka ponudila kao kolateral za 34 milijuna eura kredita od Mola.

E sada ako je netko prodao a netko kupio opcije na te dionice evo frke.

Ovo se donekle uklapa u moj prethodni komentar!
EKSKLUZIVNO Šef razvoja MOL-a: Preko Podravke smo htjeli do dionica INA-e
http://www.jutarnji.hr/mol–ina–prvi-put-cijela-istina-o-madarskom-kreditu-podravki/970839/

Čeka se odgovor MOL-a hoće li demantirati navode iz teksta ili ih potvrditi – nekoliko puta su demantirali neke tiskovine a poslije su te iste natpise potvrdili.

New Report

Close