INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad će se početi trgovati sa Inom?

malo si mislim…pao Sanader, MOL zna u kakvom je dilu bio s njim, dakle, kriminalna radnja, ako ne skupe preko 50% gube upravljačka prava.

i onda je krenulo….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


malo si mislim…pao Sanader, MOL zna u kakvom je dilu bio s njim, dakle, kriminalna radnja, ako ne skupe preko 50% gube upravljačka prava.

i onda je krenulo….

Zar nije malo čudno da je AZTN dao zeleno svjetlo da takav dionički Ugovor.
IAKO SE IZ AVIONA VIDI DA JE ŠTETAN ZA hRVATSKU – KAO I SVE OSTALO VEZANO ZA INU, POSEBICE ZAKON I PRVI UGOVOR S MOLOM IZ 2003.

Sve je to NIŠTETNO – jedino se tako može ispraviti.
Nema načina da se MOL-u zabrani stjecanje više od 50% jer to je kršenje sloboda koje su temelj Europske zajednice.

@ sava

pa upravo to je napravila Madjarska,zabranila da bilo tko posjeduje vise od 50% mola pa onda OMV-u zabranila kupnju MOL-a a otkupila udio od rusa…itd itd

@ sava

pa upravo to je napravila Madjarska,zabranila da bilo tko posjeduje vise od 50% mola pa onda OMV-u zabranila kupnju MOL-a a otkupila udio od rusa…itd itd

Povijest privatizacije MOL-a i INA-e je sasvim različita.
MOL je odabran kao STRATEŠKI PARTNER.
To je i sada a najvjerojatnije će biti i ubuduće.

Poslije j….. nema kajanja!
Svi su vidjeli Ugovor…i AZTN i Državno odvjetništvo pa su tada šutili.
Tada je bilo dobro a sada ne valja?

Vlada treba vratiti Hrvatima tri funkcije
1. Predsjednik Uprave
2. Izvršni financijski
3. izvršni istraživanja i razvoja

Naravno – za sve bušotine u HR sklopiti PSA.

To bi bilo dovoljno.
Ako nije onda treba prodati pola Sirije i kupiti od mađarske Vlade onih 24%.

Hayan Petroleum company establishing a laboratory gas Hayan near Palmyra to deal with about 4 million cubic meters of gas per day and is expected to be completed laboratory before the first quarter of 2011 and will begin operations in December of this year, where will result in the plant about 7.3 million cubic meters of clean gas and 5000 barrels of condensate and 180 tons of cooking gas.

Baš je sramota da INU kao HR kompaniju u svijetu pretstavlja žolt ili šta ti ja znam.
A i nemaju većinu dionica.

السورية للنفط تعمل على مواكبة التقانات الفنية والعلمية الحديثة لزيادة الانتاج وتطوير الحقول المنتجة

koliko je mrtva naša burza ili koliko je ljudima pun K svega vjedoči zamiranje ove teme unatoč po meni najveće afere na ovim prostorima uskoro. Ina-Mol-Sanader-Hernadi.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


koliko je mrtva naša burza ili koliko je ljudima pun K svega vjedoči zamiranje ove teme unatoč po meni najveće afere na ovim prostorima uskoro. Ina-Mol-Sanader-Hernadi.

VALJDA ĆE SE, NE BIH REKAO NAJVEĆA, ALI SVAKAKO NAJDUŽA AFERA NAPOKON PRIVESTI KRAJU.
Zašto ne najveća nego najduža?
Pa zato što je AFERA počela još ztamo 2003. prvim dioničkim Ugovorom kako se može vidjeti iz svjedočenja pred povjerenstvom.
http://www.sabor.hr/fgs.axd?id=16681

A što se tiče MOL-ovih dioniica – osim 25%+1 sve ostalo kupio javnom ponudom na ZSE!
SVE JE OVO ZAKAŠNJELA PAMET.

Vjerojatno je u ovoj jadnoj i napaćenoj zemlji 90% dioničkih Ugovora sklapano po INA – MOL modelu:

Mađari su nas i našu Vladu danas i javno pogrdno nazvali, otišli su predaleko i izgubili kompas .
Jadranka će ovdje mnoge skupo stajati [thumbsup]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

MOL: U Inu smo uložili 20 milijardi kuna !!!!??????

‘Ovo podmetanje šire gubitnici koji su zbog političkih veza prije bili u povlaštenom položaju. Ti su dinosauri izumrli, a vremena u poslovnom svijetu su se izmijenila. Mi smo Inu promijenili i nećemo je pustiti!’ odrješito je poručio Domokos Szollar, glasnogovornik Mola, u ‘Dnevniku’ HTV-a.
————————————————————————————————————————-

Počeli su živci raditi, Mađari mašu tuđim urcem i govore kako su Inini novac uložili u Inu. Ma vidi nepravde. To što su kupili dionice nije ulaganje nego akvizicija koja ostaje, a ulaganje je trošak.
OK uložili su u Sanadera izgleda, ali svi imamo pogrešna ulaganja !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


a ulaganje je trošak.

Što ti to znači? Naravno, tako mnogi naši građani "ulažu", nažalost. Zagadili smo i tu riječ.

lynx,

toerija je dobra stvar, ali on služi samo za bolje razumijevanje prakse. Taj nedostatak, prakse, osjeti se u svakom tom članku iako pišeš lijepe teorije.
Svako ulaganje u početku je čisti trošak, pa kako drugačije tumačiti MOL-u izjavu da su uložili u INU ?
Oni smatraju svojim ulaganjem što su novce INE uložili u INU. Znači lažu !
Kada MOL bude direktno uložio sredstva s računa Mađarske odnosno MOLa na račun i za potrebe INE onda to mogu nazvati ulaganjem.
Za sada su oni uložili u dionici i time dobili vlasnička prava kao i u Sadanadera pa dobili upravljačka prava.
Kako su igrali prljavo sada se trebaju stoječki nositi s posljedicama !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close