INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Očito Slovaci kupuju van burze, to im ne mogu zabraniti. Slutim da je netko fino utržio svoj dio. Po mojoj računici nitko još nema 50%, prednost naših se smanjila. Valjda će jednog dana omogućiti trgovanje pa da se ovo konačno razrješi. [rolleyes]

Ili jednostavno prebacivanje s više skrbinilkih na jedan, kao što vidite jedan se skrbnicki smanjio drugi pocevao nista posebno…Mislim da se odluka HANFE odnosi na bilo kakvu trgovinu dionicama, nevezano je li na ZSE ili van nje…inaće ta zabrana nebi imala nikakvog smisla
[/quote]

Dio članka o prodaju putem oglasnika (članak objavljen u Večernjem i na portalima poslovni.hr , bussines.hr te seebiz.eu, koliko sam ja primjetio)

"Iako je način prodaje neobičan, iz Hanfe i Središnjega klirinškog depozitarnog društva poručuju da nije protuzakonit jer je riječ o prodaji izvan organiziranog tržišta, tj. burze, na kojoj je prodaja Ininih dionica obustavljena prije mjesec i pol, piše Lider. "

Šteta što je blokirana prodaja na burzi pa je referentna cijena samo 4k.
lp

Ili jednostavno prebacivanje s više skrbinilkih na jedan, kao što vidite jedan se skrbnicki smanjio drugi pocevao nista posebno…Mislim da se odluka HANFE odnosi na bilo kakvu trgovinu dionicama, nevezano je li na ZSE ili van nje…inaće ta zabrana nebi imala nikakvog smisla

Pa nema smisla, to je pokušaj dobivanja na vremenu. Da im mogu išta dokazati već bi to napravili. Valjda će omogućiti trgovanje kad se previše približe…

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Izgori rafinerija. Super, glavno da ja nemogu prodati svoje dionice.

http://danas.net.hr/crna-kronika/page/2011/06/20/0388006.html?pos=n0
mislim da su s ovime rješena pitanja renoviranja sisačke rafinerije.

koliko ljudi radi u sisackoj rafineriji


Izgori rafinerija. Super, glavno da ja nemogu prodati svoje dionice.

Možeš,vidim da ljudi prodaju dionice preko njuškala i drugih oglasnika.

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

http://www.poslovni.hr/vijesti/erste-inina-dionica-vrijedi-4500-kuna-181799.aspx



Izgori rafinerija. Super, glavno da ja nemogu prodati svoje dionice.

Možeš,vidim da ljudi prodaju dionice preko njuškala i drugih oglasnika.

[/quote]
Ljudi pokušavaju prodati preko oglasnika. Ako bolje pogledaš, nitko nije uspio prodati.




Izgori rafinerija. Super, glavno da ja nemogu prodati svoje dionice.

Možeš,vidim da ljudi prodaju dionice preko njuškala i drugih oglasnika.

[/quote]
Ljudi pokušavaju prodati preko oglasnika. Ako bolje pogledaš, nitko nije uspio prodati.
[/quote]
Znam,šalio sam se.
Kako bi i uspjeli kad traže 7.000 kn za 1 dionicu!?

''Only last week I murdered a rock, injured a stone, hospitalized a brick. I'm so mean I make medicine sick!”

auuuuuuuuuuuuu,što će ovdje perje letjeti! možda ponište privatizaciju INE??????

http://www.vecernji.hr/vijesti/sanader-uzeo-10-milijuna-eura-mita-dao-inu-madarima-clanak-303028

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.


auuuuuuuuuuuuu,što će ovdje perje letjeti! možda ponište privatizaciju INE??????

http://www.vecernji.hr/vijesti/sanader-uzeo-10-milijuna-eura-mita-dao-inu-madarima-clanak-303028


izgleda da je se dr.ivo imao intenzivne pregovore sa svim zainteresiranim stranama (HDZ, Mol, advokatska družina) za vrijeme privremenog boravka u bajboku, ovdje najkasnije u slijedećih mjesec-dva mora pasti jedan veliki deal (ako već nije i dogovoreno sve) na zadovoljstvo svih strana, suđenje će biti jedan unaprijed izrežiran igrokaz.
A ove tvrdnje da ne vrijedi dionica 7000 kuna/kom okačite mačku o rep, ovih zadnjih cca. 100k može otiči po višim ciframa.
Pozdrav svim imaocima INA-R-A.

21.06.2011. 15:37
Jučer, 20.lipnja 2011.godine u 3.dnevniku HTV-a Marina Lovrić Merzel, sisačko-moslavačka županica izrekla je niz lažnih podataka te s ciljem točnog i potpunog informiranja javnosti dostavljamo sljedeće priopćenje.

Zagreb – Jučer, 20.lipnja 2011.godine u 3.dnevniku HTV-a Marina Lovrić Merzel, sisačko-moslavačka županica izrekla je niz lažnih podataka te s ciljem točnog i potpunog informiranja javnosti dostavljamo sljedeće priopćenje.

Laž je izrečena tvrdnja županice Lovrić Merzel kako je država vlasnik 50 posto dionica INA d.d. Hrvatska država je u vlasništvu oko 44,84 posto ili točnije 44,83552 posto ukupnog temeljnog kapitala INA d.d. Najblaže rečeno čudno je nepoznavanje ove činjenice od strane jedne županice nakon tolikih objavljenih informacija u posljednje vrijeme o vlasništvu Ine.

Laž je izrečena tvrdnja županice Lovrić Merzel da je Jadranka Kosor, predsjednica Vlade RH potpisala Ugovor o privatizaciji INA d.d. Ina je privatizirana 2003. godine i upravo je SDP stranka, čiji je član županica Lovrić Merzel, definirao položaj i status Ugovorom o međusobnim odnosima dioničara koji se odnosi na INA-Industriju nafte d.d. potpisan 17. srpnja 2003. godine.

Laž je kako isplata dividende 2011. godine, kako navodi županica Lovrić Merzel, je utjecala na modernizaciju Rafinerije Sisak. Činjenica je kako su faze modernizacije Rafinerije Sisak trebale biti završene odnosno Rafinerija modernizirana zaključno u 2011.godini.
Znači, isplata dividende ove 2011. godine nema nikakve veze sa poslom modernizacije koji je trebao biti napravljen do ove godine. Tendenciozno izgovaranje lažnih podataka kako je Mol predlagao modernizaciju te radi dividende nije napravljena štetno je, nepotrebno, netočno i najjeftinije prikupljanje političkih poena. Podsjećamo kako se dividenda Ine nije isplaćivala ranije, nego je tek ove godine isplaćena. Iskoristiti jučerašnju nesreću za obračun sa premijerkom Jadrankom Kosor putem netočnih i tendencioznih informacija neprimjereno je jednoj političkoj stranci.

Točna je informacija kako upravo svjesna, pored ostalog, i činjenice kako Rafinerija Sisak nije modernizirana kako je dogovoreno, odnosno radi neizvršavanja i nepoštivanja ugovora od strane dioničara MOL-a koji se to obavezao dioničarskim ugovorom, Vlada Republike Hrvatske je pokrenula pregovore sa strateškim partnerom Molom sa svrhom utvrđivanja prioritetnih i strateških ciljeva te razvojnih projekata kompanije INA d.d.

New Report

Close