INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://sg.news.yahoo.com/hungary-bou…131459444.html

shefsale, 24.05.2011. u 16:12
BUDAPEST, May 24 (Reuters) – Hungary has bought back a 21.2 percent stake in oil and gas company MOL from Russian oil firm Surgutneftegas , Prime Minister Viktor Orban said on Tuesday. "Today Hungary has reacquired a 21.2 percent stake in MOL from Russia," Orban told a news conference. "It was more than a purchase, it was a tough struggle."

Slican scenarij ce se dogoditi i kod nas!

Država ne može biti jaka ako joj je ugrožena energetska opskrba, zaključio je Orban.

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Preuzimanja-i-spajanja/Madarski-premijer-Orban-vraca-21-2-posto-Mola-u-svoje-ruke

Mol nacionalizira svoju naftnu kompaniju a našu INU hoće preuzeti na sve načine. I mi se moramo zaštiti od MOL-a kao što se i oni štite. Samo mađari su bolji igrači pa će se oni dočepati našeg srebra. A mi se bavimo zašećerenim vodicama i reflektorima.


Mol nacionalizira svoju naftnu kompaniju a našu INU hoće preuzeti na sve načine. I mi se moramo zaštiti od MOL-a kao što se i oni štite. Samo mađari su bolji igrači pa će se oni dočepati našeg srebra. A mi se bavimo zašećerenim vodicama i reflektorima.

kolega, dajte, brkate osnovne pojmove. I ja bi rado da država Hrvatska "nacionalizira" moje dionice lovom iz euro fondova, evo im po 6500 HRK/komad.


Slican scenarij ce se dogoditi i kod nas!

Država ne može biti jaka ako joj je ugrožena energetska opskrba, zaključio je Orban.

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Preuzimanja-i-spajanja/Madarski-premijer-Orban-vraca-21-2-posto-Mola-u-svoje-ruke

Mađarska je kupila udio u MOL jer računa na cijelu INU, a o tome vam stalno govorim.
Pitanje je samo iz kojeg pravnog, međudržavnog ili bla bla razloga će naši morati popustiti , ipak je to RH .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Mol nacionalizira svoju naftnu kompaniju a našu INU hoće preuzeti na sve načine. I mi se moramo zaštiti od MOL-a kao što se i oni štite. Samo mađari su bolji igrači pa će se oni dočepati našeg srebra. A mi se bavimo zašećerenim vodicama i reflektorima.

to ima veze s odnosom mol-ina-lukoil itd…i imovinom ina-e u srbiji te se vjerojatno radi o ciscenju vlasnistva u interesu svih, a time btw moze profitirati ina kao komapanija i gradjani rh samo proporcionalno koliko i mol. vlada rh nece i ne moze od nikoga vratiti dionice, osim od gradjana i fondova, mol nije lud prodati dionice ina-e ispod 10 tis kn.


Mol nacionalizira svoju naftnu kompaniju a našu INU hoće preuzeti na sve načine. I mi se moramo zaštiti od MOL-a kao što se i oni štite. Samo mađari su bolji igrači pa će se oni dočepati našeg srebra. A mi se bavimo zašećerenim vodicama i reflektorima.

gle, ima i druga varijanta …
Možda Rusi ostaju u Srbiji, BiH … pa još uzmu i – Inu!
Mađari jaaako ovise o Rusima – za razliku od OMV-a koji pomalo bušika po jugu, MOL će još dugo ovisiti isključivo o ruskoj sumporači.
Surgut, Turgut, kurrac-palac to nisu nikakve korporacije već društveno političke organizacije s telefonom na Putinovom stolu – naime, da bi se neki deal zbio, mora netko htjet kupit al mora i kupac htjet – prodat. Ne znam baš da su Rusi u krizi pa da im fali za režije i treba im ovih 1,5 b$ od mađarskih kokošara?!
Uglavnom: protiv Mađara možeš podić kaznenu prijavu, al s Rusima to ide malo teže …

Događaji u budućnosti uvjetovani su onima u prošlosti, a na njih više ne možemo utjecati ...

Hanfa je upropastila tržište sa blokadom INE.

Nemam ignoriranih, želim sve znati! :-)

Zoltan Aldott:"Ipak, trenutačna situacija s Ininim dionicama materijalno utječe na cijelo hrvatsko tržište kapitala jer obustava trgovanja traje neprihvatljivo dugo i vjerujem da većinom negativno utječe na male i institucionalne dioničare, uključujući mirovinske fondove kojima nije dopušteno da trguju svojim dionicama ili ulažu u zdravu kompaniju. Mi u Ini stoga smo zainteresirani da osiguramo nastavak trgovine što je prije moguće u interesu svih dioničara. Trgovanje dionicama kompanija izlistanih na burzi je temeljni princip i trebalo bi biti dopušteno na tržištu, a ovako duga suspenzija bez presedana je u Europi."
http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=81F43A6F-1179-418A-B558-8937F5BE0CCB

Jel ima nekih informacija dokle će ovo trajati?
Kad su baš zapeli neka onda pričekaju i da završe godišnji odmori.

Prije dva mjeseca sam pisao da bi svi bili najsretniji delistingom sa TK, ova agonija može trajati još mjesecima jel MOL je vrlo brzo cilju i Samodol je toga svjestan da bi u jednom trenutku mogoa pokupiti do neke bajkoslovne brojke određeni broj dionica…..!!!1

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Prije dva mjeseca sam pisao da bi svi bili najsretniji delistingom sa TK, ova agonija može trajati još mjesecima jel MOL je vrlo brzo cilju i Samodol je toga svjestan da bi u jednom trenutku mogoa pokupiti do neke bajkoslovne brojke određeni broj dionica…..!!!1

Tko brani MOLu da skupi sve to van burze? Baš glupo od Hanfe…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close