INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tko će snositi troškove zarobljenog kapitala ?

Porezna uprava može donijet Rješenje kakvo joj se sviđa, doslovno, nanijeti veliku štetu stranci, a zakon ne predviđa baš nikakve sankcije za odštetu od države odnosno Porezne uprave, naknadno po dobivenom sporu. Sve se svodi na to da li u nadzoru imate namjeru ili ne.
Pretpostavljma da je s Hanfom isto ?

Hanfa je zarobila kapital na dionici INE, a prema službenim objavama zbog nezakonitosti MOL.ovih postupaka, ali Hanfa za to ima instrument zamrzavanja dionica preko sudska odluke, a dionicu već mjesec dana držanja u blokadi.
Kada bi donijeli sucu pretpostavljene dokaze i zatražili suspendiju MOL-ovih dionica isti bi prihvatio, a tržište bi dalje normalno funkcioniralo.
Problem je što u tom slučaju država po zakonu mora platiti odštetu svim zainteresiranim stranama zbog sudske odluke, a ovako mogu odugovlačiti koliko žele bez posljedica.

To bi bilo kao da vas prometni policajac zaustavi na cesti i tjedan dana pregledava vašu dokumentaciju o vozilu i svemu ostalom.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Greška!

TISAK
"Prošli tjedan je Hanfa svojim rješenjem utvrdila da je MOL manipulirao tržištem jer je nakon javne ponude kupovao dionice i zaključivao opcijske ugovore za dionice Ine po znatno višim cijenama od cijena u privatnoj ponudi, u kojoj je ponudio 2.800 kuna po dionici, čime je, po mišljenju Hanfe, oštetio i doveo u zabludu investicijsku javnost te prikrio stvarni cilj svoje ponude."

Mislim da bi MOL jedva čekao da mu Hanfa odredi javnu obvezu za preuzimanje na recimo 4.000,00 Kuna, a možda i je onda sve ovo upravo radi toga ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


TISAK
"Prošli tjedan je Hanfa svojim rješenjem utvrdila da je MOL manipulirao tržištem jer je nakon javne ponude kupovao dionice i zaključivao opcijske ugovore za dionice Ine po znatno višim cijenama od cijena u privatnoj ponudi, u kojoj je ponudio 2.800 kuna po dionici, čime je, po mišljenju Hanfe, oštetio i doveo u zabludu investicijsku javnost te prikrio stvarni cilj svoje ponude."

Mislim da bi MOL jedva čekao da mu Hanfa odredi javnu obvezu za preuzimanje na recimo 4.000,00 Kuna, a možda i je onda sve ovo upravo radi toga ?

Halo, kolega, jasno vam je da se radi o kaznenoj prijavi? Kojom se prijeti zatvroskom kaznom?
Nema šta hanfa tjerat mol na preuzimanje po ovoj il onoj cijeni, pa nije ovo turska tržnica gdje se prodaju luk i salata pa da se licitare oko cijene.

Bojim se da je ovdje game over, bar što se tiče mola i njegove kupovine dionica. Ovim je jasno da je mol manipulirao cijenom. Indirektna šteta drugim dioničarima koji su i sami kupovali po ovim cijenama nadajući se još većoj zaradi ( da će mol i od njih kupit po još većoj cijeni ) se teško sad da ispravit. Tu grešku će morat sami ispaštat, uostalom nitko ih nije tjerao na kupovinu preskupe dionice, a mol će za svoje morat odgovarat.

Ostaje samo za vidjet šta će naši fondovi radit s ovim skupo plaćenim dionicama. Jedno je sigurno, molu ih neće prodat, a kome će onda prodavat po ovakvim cijenama?

Realnije je nakon svih ovih peripetija da će cijena dionice prije il kasnije roknut tamo gdje joj je i mjesto, bar po fundamentima. Na oko 3000 kuna. Minus 50 kuna za razliku dividende.

never surrender


Halo, kolega, jasno vam je da se radi o kaznenoj prijavi? Kojom se prijeti zatvroskom kaznom?
Nema šta hanfa tjerat mol na preuzimanje po ovoj il onoj cijeni, pa nije ovo turska tržnica gdje se prodaju luk i salata pa da se licitare oko cijene.

ništa Vama, dragi halo kolega nije jasno. hanfa ne sudi, hanfa radi ono što misli da trebala odraditi (po ovom ili onom diktatu ili bez njega, nek si misli tko šta hoće) i dalje predaje na postupanju ovom ili onom sudu. I to je sve. Blokiranje trgovanja dionicama je potez pod političkim diktatom, i nema nikakvog zdravorazumskog rezona. To bi bilo isto kada bi se zatvorila recimo Zagrebačka banka i zabranilo joj poslovanje jer se ustanovilo da joj je protiv jednog od većih klijenata podignuta kaznena prijava. Tako si je to mali Mujo zamislio -ne možemo ih spriječiti da kupuju? Spriječimo trgovinu uopće. Mašala


Indirektna šteta drugim dioničarima koji su i sami kupovali po ovim cijenama nadajući se još većoj zaradi ( da će mol i od njih kupit po još većoj cijeni ) se teško sad da ispravit.

sad tek vidim ovu glupost. kupovao si po 4600 pa si se nadao da će ti mol kupiti po 10 t i sad si ljut 🙂



TISAK
"Prošli tjedan je Hanfa svojim rješenjem utvrdila da je MOL manipulirao tržištem jer je nakon javne ponude kupovao dionice i zaključivao opcijske ugovore za dionice Ine po znatno višim cijenama od cijena u privatnoj ponudi, u kojoj je ponudio 2.800 kuna po dionici, čime je, po mišljenju Hanfe, oštetio i doveo u zabludu investicijsku javnost te prikrio stvarni cilj svoje ponude."

Mislim da bi MOL jedva čekao da mu Hanfa odredi javnu obvezu za preuzimanje na recimo 4.000,00 Kuna, a možda i je onda sve ovo upravo radi toga ?

Halo, kolega, jasno vam je da se radi o kaznenoj prijavi? Kojom se prijeti zatvroskom kaznom?
Nema šta hanfa tjerat mol na preuzimanje po ovoj il onoj cijeni, pa nije ovo turska tržnica gdje se prodaju luk i salata pa da se licitare oko cijene.

Bojim se da je ovdje game over, bar što se tiče mola i njegove kupovine dionica. Ovim je jasno da je mol manipulirao cijenom. Indirektna šteta drugim dioničarima koji su i sami kupovali po ovim cijenama nadajući se još većoj zaradi ( da će mol i od njih kupit po još većoj cijeni ) se teško sad da ispravit. Tu grešku će morat sami ispaštat, uostalom nitko ih nije tjerao na kupovinu preskupe dionice, a mol će za svoje morat odgovarat.

Ostaje samo za vidjet šta će naši fondovi radit s ovim skupo plaćenim dionicama. Jedno je sigurno, molu ih neće prodat, a kome će onda prodavat po ovakvim cijenama?

Realnije je nakon svih ovih peripetija da će cijena dionice prije il kasnije roknut tamo gdje joj je i mjesto, bar po fundamentima. Na oko 3000 kuna. Minus 50 kuna za razliku dividende.
[/quote]

Tebi je skupa Ina sa ovakvim izvješćem i silnim rezervama nafte, a nije ti skupa Luka Rijeka koju si mahnito kupovao i pogubio novce.
Ajde molim te, još uvijek ti je ostala koja kuna na ovoj burzi, nisi li rekao već jednom da odlaziš sa burze, jer si dovoljno novaca izgubio. Sjećam se tvog srcedrapajućeg posta na temi komentari trgovanja.
Napisao sam ti davno da burza nije kladionca sa koje si došao. To je igra za ipak malo vičnije i inteligentnije ljude.

Zaštobi bila završena kupnja MOLa?
Pa tek je sada jasno da je MOL kupovao na burzi dirketno i indirektno, zašto bi oni sada stali?
Ako je bilo elemenata kaznene odgovrnosti neka se procesuira, ali to nema nikakve veze sa budućom kupovinom dionica.

Baneš povremeno na pokoju temu pa izvališ ovakvu glupost, ne bi bilo loše naučiti konačno nešto o TK i onda napisati pokoju pametnu.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Cijela ta priča ima jedno osnovnu logičku pogrešku. Osnovna pretpostavka manipulacije je ta da je MOL skrivao činjenicu da želi steći većinski udio u INI. Ako je MOL dao dobrovoljnu ponudu u kojoj decidirano navodi da želi steći 8% dionica, u čemu je onda problem. Ako je kvaka u obeštećenju dioničara od kojih je kupljeno po 2800 – za takve stvari vjerovatno postoje neki rokovi, i čisto sumnjam da su već probijeni. Želim reći, ne možeš suditi nekome da nešto nije napravio a još to nije morao napraviti. Ili se nama svima jednostavno ne sviđa što je MOL odlučio steći većinski udio pa smo ljuti sami na sebe, sadašnje i prijašnje Vlade, i sami ne znamo što ćemo, odgađajući neminovno?

Znači zadnji dan za dividendu je 10.06. do 16 sati !

P.S. kolega peromadjar

Zašto mi nekako sve miriše da će ipak Mađari odnijeti pehar uz puno melofdrame za javnost ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




TISAK
"Prošli tjedan je Hanfa svojim rješenjem utvrdila da je MOL manipulirao tržištem jer je nakon javne ponude kupovao dionice i zaključivao opcijske ugovore za dionice Ine po znatno višim cijenama od cijena u privatnoj ponudi, u kojoj je ponudio 2.800 kuna po dionici, čime je, po mišljenju Hanfe, oštetio i doveo u zabludu investicijsku javnost te prikrio stvarni cilj svoje ponude."

Mislim da bi MOL jedva čekao da mu Hanfa odredi javnu obvezu za preuzimanje na recimo 4.000,00 Kuna, a možda i je onda sve ovo upravo radi toga ?

Halo, kolega, jasno vam je da se radi o kaznenoj prijavi? Kojom se prijeti zatvroskom kaznom?
Nema šta hanfa tjerat mol na preuzimanje po ovoj il onoj cijeni, pa nije ovo turska tržnica gdje se prodaju luk i salata pa da se licitare oko cijene.

Bojim se da je ovdje game over, bar što se tiče mola i njegove kupovine dionica. Ovim je jasno da je mol manipulirao cijenom. Indirektna šteta drugim dioničarima koji su i sami kupovali po ovim cijenama nadajući se još većoj zaradi ( da će mol i od njih kupit po još većoj cijeni ) se teško sad da ispravit. Tu grešku će morat sami ispaštat, uostalom nitko ih nije tjerao na kupovinu preskupe dionice, a mol će za svoje morat odgovarat.

Ostaje samo za vidjet šta će naši fondovi radit s ovim skupo plaćenim dionicama. Jedno je sigurno, molu ih neće prodat, a kome će onda prodavat po ovakvim cijenama?

Realnije je nakon svih ovih peripetija da će cijena dionice prije il kasnije roknut tamo gdje joj je i mjesto, bar po fundamentima. Na oko 3000 kuna. Minus 50 kuna za razliku dividende.
[/quote]

Tebi je skupa Ina sa ovakvim izvješćem i silnim rezervama nafte, a nije ti skupa Luka Rijeka koju si mahnito kupovao i pogubio novce.
Ajde molim te, još uvijek ti je ostala koja kuna na ovoj burzi, nisi li rekao već jednom da odlaziš sa burze, jer si dovoljno novaca izgubio. Sjećam se tvog srcedrapajućeg posta na temi komentari trgovanja.
Napisao sam ti davno da burza nije kladionca sa koje si došao. To je igra za ipak malo vičnije i inteligentnije ljude.

Zaštobi bila završena kupnja MOLa?
Pa tek je sada jasno da je MOL kupovao na burzi dirketno i indirektno, zašto bi oni sada stali?
Ako je bilo elemenata kaznene odgovrnosti neka se procesuira, ali to nema nikakve veze sa budućom kupovinom dionica.

Baneš povremeno na pokoju temu pa izvališ ovakvu glupost, ne bi bilo loše naučiti konačno nešto o TK i onda napisati pokoju pametnu.

lp
[/quote]

Kolega sasvim razumijem vašu bol i jal. I ja bi se na vašem mjestu jednako osjećao, al nema potrebe da druge prozivate, pogotovo lažno.

Svima je poznato da sam se povukao početkom 2010 godine jer nisam vidio smisla trgovanja na zse. Vratio sam se tek na kraju 2010 a indirektni je razlog igrom slučaja upravo ova dionica, koja je potakla rast ( likvidnost ).

Deplasirane su vaše izjave da sam na lkri pogubio novce ( činjenica je baš suprotna ako se sjećate kad sam govorio da na 170 treba kupovat ), a s druge strane se ne može reći da je vaša kupnja luke ploče na 1700 i 1800 kuna bila biser.

I treća stvar, prosto je nevjerojatno koliko neke stvari ne razumijete. Hanfa je poslala kaznenu prijavu. To vam je kao da je policija otkrila da netko pljačka trgovine, pa je podnesena kaznena prijava, al neovisno o tome, taj isti nastavlja pljačkat kao da ga se ne tiče ta prijava. Vi ste upravo to naznačili da je moguće.

never surrender


Tko će snositi troškove zarobljenog kapitala ?

kakvog zarobljenog kapitala? evo, ovaj kolega ti je dao dobar savjet kako se riješiti INE van burze [thumbsup]


Dok mi čekamo ZSE neki već prodaju i izvan burze ;
http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-ine-12-kom-oglas-2806377

doduše, taj kolega je prilično nepouzdan i mijenja mišljenje iz sata u sat, ali ipak možeš pokušati uvaljati INU prije nego ukinu blokadu 2020. godine [thumbsup]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Preuzimanja-i-spajanja/Madarski-premijer-Orban-vraca-21-2-posto-Mola-u-svoje-ruke

Samo na znanje mujanima i braniteljskom fondu.
Pozdrav

New Report

Close