INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja i dalje tvrdim da je naša burza poludirigirana, uostalom kao i slovenska (primjer Mercator).

http://www.jutarnji.hr/direktora-hanfe-ante-samodol-smjenjen-zbog-slucaja-mol-/947264/

Ako ga stvarno nogiraju zbog toga, onda smo fakat banana država, nema dileme.

Upravo tkao MyMOney……Okolo se hvalimo (sada je moderno oko poglavlja 23) kako smo jako anpredovali, kako je sve neovisno, a dobro se zna da nista nije neovisno..niti pravosudje niti regulator niti itko…Kako "oni" narede, tako je

Pod "oni" mislim na one "koji znaju" i onu "Koja zna"…

...


Ako ga stvarno nogiraju zbog toga, onda smo fakat banana država, nema dileme.

sramota, HANFA radi svoj posao kako treba, a onda ga žele smijeniti da se uližu mađarima zbog ulaska u EU, fuj!

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti, tekst je predmet diskusije !!!!!!!!!

Kako ste mogli nasjesti na MOLOVU propagandu u medijima protiv HANFE ?

HANFA donijela izjavu , osudila MOLOVE laži u medijima , postupak je u tijeku .

Svi investitori moraju poštivati Zakone Hrvatske !

Smijena čelnika Hanfe u roku jučer svima je dobrodošla.

Malo se burza u svijetu može pohvaliti toliko netransparentnim i oligarhijskih trgovanjem na tržištu kapitala vrijednosnim papirima i obveznicama kao naša, a uz blagoslov Hanfe.

Svi znamo da jedna grupa ljudi na ZSE igra sve igre i kontrolira sve, da jedna brokerska kuća kontrolira gotovo sve državne obveznice, da samo kod nas se može 30 dana ili po volji "zarobiti" kapital kao na INI bez jasnih i zakonitih obveza kao i posljedica, ma smradovi rade što žele bez odgovornosti i morala i onda bi oni u EU. I Tuarezi bi isto tako !

Stalne lutalice ili Tuarege nismo voljni podržati da dobiju putovnicu RH jer sve znamo o njima ( samo pitaju, a ništa ne nude ), ali isto tako EU sve zna o nama i velikim hrvatskim direktorima.

Tuarezi ipak imaju jednu veliku prednost, nemaju što izgubiti, a mi građani RH već smo izgubili i ono što nemamo !

…"Svi investitori moraju poštivati Zakone Hrvatske !" Bilo bi poželjno da ih prvo država poštuje, kao primjer svima.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Sve će se na vrijeme razjasniti – zašto haranga – zašto toliki za i protiv kada je u pitanju Ina.
Zasigurno ne bi bilo loše da se neke stavri drugačije odvijale ali istina je i da je za promjene prekasno.
Uostalom postoji Zakon po kojem se Ina prodavala STRATEŠKOM partneru.
Ne možeš sada STRATEŠKOG partnera izopćiti nekim drugim Zakonom ili mu oduzeti prava koja mu daju Zakon ali i DIONICE.

O zakonu istom za sve kako kaže Samodol imali bi što reći dioničari LRH

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Vlada se koleba oko zakona o 49 posto dionica Ine

http://www.vecernji.hr/vijesti/vlada-se-koleba-oko-zakona-49-posto-dionica-ine-clanak-290266



Kupovao je za i nakon javne ponude po cijeni koja je viša od nje . Po zakonu, dužan je obeštetiti sve koji su mu prodali na javnoj ponudi za iznos razlike cijene do najviše postignute, koju je on platio, naravno, i to kroz vrijedi za godinu dana od kraja javne ponude.

TO je napravio krivo .

Ne Crumarix to neće proći, nije bila javna ponuda nego privatna. i nema obeštećenja niti zakonske osnove za to. kazne vjerovatno neće biti ili će biti smiješnau novčanom smislu (što opet je prihvaćen rizik svega ovoga i toga su vjerovatno bili svijesni).
[/quote]
pa da i bude kazne… što li je ca 1250- max 4.000 kom INA-e MOL-u za kaznu… p-d-….

opet blokada!

New Report

Close