INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Jučer je u emisiji Svijet profita, Samodol doslovno izjavio da neće odblokirati trgovinu Inom sve dok Mol ne podastre odgovore.

Teoretski možemo imati zabranu trgovine idućih godinu dana.
Pitanje: Smije li to Hanfa raditi, pa što je njima??

lp

Hanfa, smije o raditi, ali pitanje je koliko je Molu interesantno da se ne trguje dionicama, jer mogao bi ih kasnije skuplje plaćati, na što je indirektno mislio Aldott; naime izjavio je da bi se baš zbog malih dioničara trebala nastaviti trgovina… [thumbsup]
[/quote]

Sve što je Samodol napravio krivo je napravio i Vlada bi pod hitno trebala preispitati njegov rad budući da se svojim radom i svojim istupima prikazuje kao čovjek koji provodi Vladine naredbe.

Vladi je najmanje potrebno u ovo predizborno vrijeme da se percipira kroz lik i djelo Samodola!

Glede MOL-a – kupovao ili ne – mali dioničari su na njegovoj strani budući da su svojim potezima digli cijenu dionice za 2,5x te isporučili odlične kvartalne rezultate. Ludost bi bilo oponirati im jer se radi šteta na uštrb malih dioničara i penzijskih fondova!

[/quote]

Kolega sava, apsolutno ste u pravu.
To su gole činjenice koje nitko ne može osporiti.

lp
[/quote]

Od poćetka je jasno da kupac igra za ili protiv Mola – nema druge opcije.
A sada je jasno da igra za MOL – jak je i ima lovu.
Može se i pretpostaviti odakle lova dolazi – vidi dioničare MOL-a.
A Samodol je svojim potezima zatvorio priljev kapitala u HR i na ZSE – minimalno 500 milijuna dolara ako kupac ide do kraja!


Od poćetka je jasno da kupac igra za ili protiv Mola – nema druge opcije.
A sada je jasno da igra za MOL – jak je i ima lovu.
Može se i pretpostaviti odakle lova dolazi – vidi dioničare MOL-a.
A Samodol je svojim potezima zatvorio priljev kapitala u HR i na ZSE – minimalno 500 milijuna dolara ako kupac ide do kraja!

To bi onda bilo 25.000,00 kn/dionica ?
Slažem se !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ah, samodol i vlada po običaju laju na krivo drvo. Blokadom trgovine samo odgađaju neizbježno, jer u konačnici očito neće moći dokazati da su slovaci povezana osoba sa molom. Zapravo mislim da špekuliraju za svoj račun kako su već jednom napravili baš Molu, i naplatili to dobrano. Da im mogu dokazati povezanost već bi to napravili. Ako jaca doista želi vratiti kontrolu u Ini pod državne jasle tada će morati preispitati dioničarski ugovor (sumnjive okolnosti i povezanost sa aferom spice) te steći nekako 50%+1 dionicu. A to znači daljnja kupnja. Ovakve drame nije ni shakespeare napisao [smiley]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

a što da dokažu povezanost slovaka i mola? ako se ne varam samo će netko dobit kaznenu prijavu ali transakcije neće biti poništene??? ili?


a što da dokažu povezanost slovaka i mola? ako se ne varam samo će netko dobit kaznenu prijavu ali transakcije neće biti poništene??? ili?

tko zna, možda ponište transakcije mjesecima unazad, uz blokadu trgovanja na neodređeno vrijeme?

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.

Samodol je izgubljen skup sa Vladom u vremenu i prostoru!

let your money speak for you, punk!

Postoji Zakon o preuzimanju trgovačkih društva, jel tako?
E, ondje piše da nakon isteka javne ponude ne smiješ kupovati dionice godinu dana, a ako kupuješ onda obeštećuješ svu škvadru iz javne ponude za razliku cijene. No, to ne vrijedi za MOL jer skupa s Vladom, ‘zajednički djeluju’ i nemaju koji relevantan iznos premašiti – ni 25, ni 50 ni 75 posto. To je tako na papiru bez obzira što na tržištu nema ni partnerstva ni SA.
Al, kvaka je u trgovini tijekom javne ponude: tu postoje ugovori o reotkupu između MOL-a i kupaca dionica – vjerojatno i financiranje od strane MOL-a … To HANFA ima! Mogu ja misliti o Samodolu šta god hocu, al kladim se da je DORH-u proslijedio zanimljive papiriće i da neće ispast najveća budalesina od osnutka burzi … Kazna za Mađare? E, to ne znam … al nije samo lova – vjerojatno pržun … čiotava je nezgoda baš u tomu! to je malo … hm … ‘nezgodno’ … politički pa i šire …

Događaji u budućnosti uvjetovani su onima u prošlosti, a na njih više ne možemo utjecati ...

Danas u svijetu cijena nafte pada za 6% ?????

Da nisu pronašli neko novo gorivo ?

Sutra otvaranje trgovanje Inom, koje su prognoze ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Danas u svijetu cijena nafte pada za 6% ?????

Da nisu pronašli neko novo gorivo ?

Sutra otvaranje trgovanje Inom, koje su prognoze ?

Ma mene zanima hoće li sad korigirat cijenu goriva, u dva dana roknula nafta 10-15 posto…

Kad je krajem drugog mjeseca cijena nafte bila na sadašnjim razinama ina je stavila cijenu eurosuper95 na 9,45 kn/l, a trenutna cijena je 10,07 kn/l.

Sad me baš zanima hoće se cijena benzina sukladno padu cijene nafte korigirat nazad prema 9,5 kuna…čisto sumnjam…

never surrender

Ina zbog novog zakona ostala bez nalazišta

Kompanija od novoga koncesionara traži čak 100 mil. kuna, on spreman platiti samo 20 milijuna

Izmjenama Zakona o rudarstvu koje su stupile na snagu krajem prošlog tjedna Ina je ostala bez nalazišta u Grubišnom Polju kojim sad ponovno raspolaže država, a u budućnosti će ga vjerojatno dobiti državna tvrtka Podzemno skladište plina.

Iako je imala dozvolu za istraživanje nalazišta u Grubišnom Polju, Ina nikad nije krenula s eksploatacijom Počeli pregovori
Ina zbog toga očekuje odštetu od budućega koncesionara i čelnici Ine i PSP-a već pregovaraju, no u iznosu se znatno razilaze. Prema nekim izvorima Ina traži oko 30 milijuna kuna za troškove istraživanja, ali su procijenili da su na tom polju mogli ostvariti dobit od oko 17 milijuna kuna, što također žele naplatiti budućem koncesionaru. U medijima se pojavio podatak da Ina traži 70 milijuna kuna, dok neki izvori spominju čak 100 milijuna kuna.PSP, međutim, smatra da je realan iznos odštete oko 20 milijuna kuna. "Nadam se da ćemo s Inom naći zajednički jezik, ali u vrlo realnim okvirima", rekla je Dragica Krpan, direktorica PSP-a, na skupu plinara u Opatiji, jasno aludirajući da zahtjeve Ine smatra nerealnima. Zoltan Aldott, predsjednik Uprave Ine, razgovarao je i u srijedu na marginama plinarskog skupa s Jerkom Jelićem Baltom, direktorom Plinacroa, u čijem je vlasništvu PSP, no nije poznato jesu li razgovarali i o nalazištu u Grubišnom Polju. Ina je imala dozvolu za istraživanje plinskog nalazišta u Grubišnom Polju, a koncesiju za eksploataciju trebali su ishoditi do kraja 2009. godine. Rok im je dvaput produžavan na godinu dana iako nisu pokazivali nikakve znakove da namjeravaju započeti s eksploatacijom nalazišta. PSP je zbog toga podnio tužbu upravnom sudu. Ina nikad nije jasno obrazložila zašto odugovlači s tim nalazištem, a u kuloarima se njihova taktika povezuje s velikim mađarskim zalihama plina za koje bi Hrvatska bila zainteresirana u slučaju nestašice. Naime, Grubišno Polje bi trebalo postati podzemno skladište plina koje bi spriječilo nedostatak plina u slučaju velikih hladnoća krajem veljače i početkom ožujka. U tom razdoblju slabi kapacitet jedinoga podzemnog skladišta Okoli pa bi plin iz Grubišnog Polja bio dovoljan da se to bezbolno prevlada.

Spas od nestašice
Bez takvog skladišta Hrvatska bi bila prisiljena kupovati dodatne količine plina, vrlo vjerojatno i od Mađarske, čiji Mol upravlja Inom. Država bi uskoro trebala raspisati natječaj za odabir tvrtke koja će u Grubišnom Polju napraviti podzemno skladište plina, a posao će vjerojatno dobiti tvrtka PSP, jedina koja se u Hrvatskoj bavi tim poslom. Uz visinu odštete problem je i dokumentacija koju posjeduje Ina o nalazištu jer nije jasno treba li je ta tvrtka ustupiti budućem koncesionaru.
PD

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

Ina i Mol našli velike zalihe plina vrijedne više od milijardu dolara

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=04DFAC86-4AE7-4F29-ACF5-3DCBF79DA29E


Postoji Zakon o preuzimanju trgovačkih društva, jel tako?
E, ondje piše da nakon isteka javne ponude ne smiješ kupovati dionice godinu dana, a ako kupuješ onda obeštećuješ svu škvadru iz javne ponude za razliku cijene. No, to ne vrijedi za MOL jer skupa s Vladom, ‘zajednički djeluju’ i nemaju koji relevantan iznos premašiti – ni 25, ni 50 ni 75 posto. To je tako na papiru bez obzira što na tržištu nema ni partnerstva ni SA.
Al, kvaka je u trgovini tijekom javne ponude: tu postoje ugovori o reotkupu između MOL-a i kupaca dionica – vjerojatno i financiranje od strane MOL-a … To HANFA ima! Mogu ja misliti o Samodolu šta god hocu, al kladim se da je DORH-u proslijedio zanimljive papiriće i da neće ispast najveća budalesina od osnutka burzi … Kazna za Mađare? E, to ne znam … al nije samo lova – vjerojatno pržun … čiotava je nezgoda baš u tomu! to je malo … hm … ‘nezgodno’ … politički pa i šire …

prilično je zanimljivo kako se konstantno pljuje po MOL-u, a kriteriji koji vrijede za njih ne bi trebali vrijediti i na zas.

1. da nema MOL-a ne biste danas vidjeli cijenu koju vidite
2. vlada je prva počela koristiti kupce sa strane (mirovinske fondove). Radi se o tipičnom primjeru korištenja političkog pritiska, a to se drugim riječima može nazvati i reketom).

Sve nakon toga što se ovdje piše o MOL-u je primjena dvostrukih kriterija.

New Report

Close