INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a svi prodali po 2800 ulkjucujuci braniteljski fond da daju ljudima kruha.
i Jurcic po 1000 kuna (ako je 500 mil dolara 25%) i hvali se da je najveca ponuda.

Al smo bezveze narod…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ovako na brzaka… ako je Q1 EBITDA bio ca. 1,95 mlrd Kuna.
Ajmo reći da godina bude ca. 7,8 mlrd kuna.
Pretpostaljam da su ljetni mjeseci za Inu bolji, zbog turista, ali dobro..

Metodom EBITDA * 10, koja se često vani koristi, ovo trenutno po toj metodi vrijedi ca. 7 800 kuna.

Bluman, ispravi me ako griješim.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

tak nekak sam i napisao (duplo ne?)
a racunaj da je ovo sirija samo 1 kvartal pa racunaj da je ovo konsolidirano sa Prirodnim plinom koji je valjda losiji jer bi trgovanje trebala vlada uzeti (nisam siguran, tako nekako pise)..

Glavno da je Ljubo prodao 25% najboljem ponudjacu.
Nismo za nista nego gradit apartmane i iznajmljivat za 30 eura.

eventualno za 40.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

A koliko onda kunića po komadu vrijedi ovaj 1% za većinski udio u vlasništvu?

Evo i potvrde, EBITDA preko 2 mlrd kuna.
Još sam malo rekao gore.. [smiley]

http://www.seebiz.eu/ina-sve-bolja-u-prvom-kvarttalu-preko-milijardu-kuna-neto-dobiti/ar-1831/

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

evo našao članak, prodao je po 505 mil dolara odnosno 1,100 kuna po dionici…

Većina zainteresiranih za kupnju INA-e nije očekivala da će on imati presudnu ulogu u privatizaciji INA-e pa su lobirali kod utjecajnijih članova Vlade i uglednijih gospodarstvenika. To je omogućilo Jurčiću da u miru ostvari glavni cilj: što veću cijenu. “U ekonomiji je”, tvrdi Jurčić, “matematika sve”.

Profesore, nije matematika sve, pogotovo ne kod strateške firme kao Ina.
Ako si prodao 2003 za 1100 a sada vrijedi minimalno 4000 kuna (ovo je 5-6X EBITDA) onda su Madajri ipak boji matematicari.
Sa godišnjim povratom od 18%.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


SPEKTAKULARNO IZVJEŠĆE!

Ina izbacila dobit 1,37 milijardi kuna u 1. kvartalu 2011.!!!

[thumbsup] [thumbsup]

I šta sad – blokada do Božića?


evo našao članak, prodao je po 505 mil dolara odnosno 1,100 kuna po dionici…

Većina zainteresiranih za kupnju INA-e nije očekivala da će on imati presudnu ulogu u privatizaciji INA-e pa su lobirali kod utjecajnijih članova Vlade i uglednijih gospodarstvenika. To je omogućilo Jurčiću da u miru ostvari glavni cilj: što veću cijenu. “U ekonomiji je”, tvrdi Jurčić, “matematika sve”.

Profesore, nije matematika sve, pogotovo ne kod strateške firme kao Ina.
Ako si prodao 2003 za 1100 a sada vrijedi minimalno 4000 kuna (ovo je 5-6X EBITDA) onda su Madajri ipak boji matematicari.
Sa godišnjim povratom od 18%.

Mislim da je tada bilo rečeno da 505 M dolara iznosi 960 kn po dionici. Tim gore [angry] [angry]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

sad ide blokada dok ne padne vlada [wink]

a, šta je ina?
a zamislite da je ova žgadija nije godinama sustavno uništavala muzući lovu
gdje bi nam kraj bio…
regionalni lider samo taki

mi smo ipak zemlja slučaj

kad već spominjete Jurčića a odakle državi i INI tada pare za modernizaciju rafinerija.

Eh da otišle na autoceste a znamo kako se tamo trošilo bilo bi isto i s Inom (možda i gore) da Mađar nije stisnuo i zatvorio rupe kud je lova curila.

Vlada RH bi trebala pod hitno – da umanji štetu nastalu privatizacijom INE na HR način – donijeti odluku o kvartalnoj isplati dobiti.

New Report

Close