INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kada bi zbrojili samo top 10dionicarea vlada plus MF i DMf imaju isti broj dionica kao i mol,br4,8 i 9


Rat oko dividende, isplatiti ili ne , u punom je jeku .

Mol kupuje kako bi s partnerima imao preglas u skuštini.
Zašto MOL ne želi isplatu dividende ? Pa jednostavno zašto bi dijelio dividendu s nekim kada imaju upravljačka prava u INI pa preko nekih kvazi faktura koji bi mogli doći iz MOL u Mađarskoj mogu svu dobit isplatiti sami sebi, a ne da je dijeli tu s nekom hrvatskom Vladom i sličnim nevažnim okolnostima.

Ovo sa dividendom će biti prvi puta da se na licu mjesta vidi… tko ima trenutno više..

[wink]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

U čemu je problem? Pa neka država proda svojih 25% "stranom investitoru" po tih 4200 kuna, i tako se moraju riješiti toga dijela. U svakom slučaju to je daleko više nego da su prodali nedavno po 2800, kada su mnogi priznati ekonomski analitičari to predlagali.
I mirovinci svoj dio koji su kupovali po prosječnoj oko 3200, i neka nam dignu burzu i državu. Poslije je lako mađarima nametnuti neke dodatne poreze (mi smo inače eksperti u izmišljanju takovih) i uzimati im lovu u budućnosti. [huh]


Koji komentari…

Pa naravno da stranci smiju trgovati , no jedno je trgovina a drugo kriminal i pokusaj neprijateljskog preuzimanja….gledajte na drzavni a ne ans voj vlastiti interes….drzava je tu jako zeznula stvar pogotovo Jaca prodajuci braniteljski paket i sad se bore kako znaju i umiju da isprave te greske iz proslosti

IMHO recimo da MOL preuzme INAu i da vi utrpate svoje dionice po 8000kn , vi cete zaraditi no HR gospodarstvo ce itekako osjetiti poslejdice toga, a time i vi automatski tako da ce vasa trenutna dobiti dugorocno postati gubitak kroz poskupljenje ostalih stvari usljed poskupljenja benzina…

Treba geldati malo dalje od svog nosa

blaženo neznanje, lupetanje, trljanje na nos državnih interesa. svi koji su nam to ribali na nos su po zatvorima na sreću, nadam se da će i ostatak ekipe.
Pa idemo redom – pojam "neprijateljsko" u terminu neprijateljsko pruzimanje ne znači da je to kriminalno preuzimanje i da ima bilo kakve veze s kriminalom. Što se posljedica tiče, država se pokazala kao najveći lopov u ovih 20 godina, pa ja glasam za to da MOL preuzme INU. Uostalom, ionako je već ima, sve drugo su nijanse. Najveća katastrofa za INU će biti kada i ako MOL izađe iz vlasništva jer mu se više neće dat zajebavat s takvom državom. Onda ćemo biti svoji na svojoj naftnoj kompaniji. I svi ćemo lijepo iz poreza izdvajati njihove lopovluke. Sreća velika će to biti.

Bez obzira kako se zbrajali dioničari i kakve kalkulacije radile jedno je sigurno a to je da je INA još NIČIJA!
Ni MOL-ova a niti Vlade RH.
I onaj tko ima tržišnu moć na tržištu nafte i plina i jedan mali udio u INI taj može itekako UPRAVLJATI Inom.
Dakle netko tko je izuzetno moćan može s 4-5% ostvarivati ono što mu je u interesu.

Treba se samo sjetiti prodaje braniteljskih dionica INE. Tako da ova borba oko "prevlasti" izgleda više kao "državna parodija". Kao,sada se bore za 1%, a nedavno su prodali xx% INE. Glupavim fondovskim "guzonjama" INA je bila skupa na 1600, a sada bi je rado i na 3600. Tamo sjedi "konj do konja" i jede sijeno iz državnih jasala, ali uskoro će im i one "presušiti". [angry]


Treba se samo sjetiti prodaje braniteljskih dionica INE. Tako da ova borba oko "prevlasti" izgleda više kao "državna parodija". Kao,sada se bore za 1%, a nedavno su prodali xx% INE. Glupavim fondovskim "guzonjama" INA je bila skupa na 1600, a sada bi je rado i na 3600. Tamo sjedi "konj do konja" i jede sijeno iz državnih jasala, ali uskoro će im i one "presušiti". [angry]

Ovo je tipična situacija kako u svjetu businessa Velika riba jede malu ribu.
Ne bi me iznenadilo da iza stalnih blokada trgovanja stoji MOL kojemu nije u interesu da se u vlasničkoj strukturi pojavi netko puno veći i puno moćniji od njega.
Pa makar taj posjedovao SAMO oko 5% dionica INE.

nakon zadnjih događaja, Vlada bi mogla vratitu u hitnu proceduru prijedlog da nitko ne smije imati više od 48% dionica INE?

PROKLETE JUDE I VAŠE ŠKUDE, PRODALI STE NAŠU HRVATSKU U ZLOSRETNU UNIJU...


nakon zadnjih događaja, Vlada bi mogla vratitu u hitnu proceduru prijedlog da nitko ne smije imati više od 48% dionica INE?

Vlada nema muda

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



nakon zadnjih događaja, Vlada bi mogla vratitu u hitnu proceduru prijedlog da nitko ne smije imati više od 48% dionica INE?

Vlada nema muda
[/quote]

ako "izgube" INU, 100% su izgubili izbore…. tako da možda negdje pronađu to što nemaju, pa ipak donesu odluku [wink]


nakon zadnjih događaja, Vlada bi mogla vratitu u hitnu proceduru prijedlog da nitko ne smije imati više od 48% dionica INE?

Prva liga [thumbsup]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

sa aspekta društva mislim da sve što hanfa radi je dobro, ali isto tako mislim im je kasno za bilo šta.

sa aspekta mene kao imaoca INA-e, pa zašto nam to opet rade??? a baš sam mislio da će u utorak već bit na 5.000 kn!!!!!

nego nešto puno bitnije: ljudi jel znate vi onaj vic kad Mujo, Haso i ekipa organiziraju grupnjak, i tako oni krenuli i nakon nekog vremena Mujo pali svjetlo i kaže: Dečki dajte ORGANIZIRAJMO SE jer ja već 3 put pušim k….

Tako i mi, mislim da bi se morali organizirati za skupštinu jer bi sića mogla bit jako bitna!!!

New Report

Close