INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

prije bih rekao da hanfa daje vremena mirovincima da prodaju još ht-a pa da udare dalje po kupnji jer mi se čini da su ostali bez keša

tesko druzi do kontrolnog paketa gotovo nemoguci Molovim fali najmanje 90 000 Nasima oko 95 ooo toliko ih nema ni u ponudi po mom sudu jos nekih 150 000 ostalo je u fondovskim rukama


Koji komentari…

Pa naravno da stranci smiju trgovati , no jedno je trgovina a drugo kriminal i pokusaj neprijateljskog preuzimanja….gledajte na drzavni a ne ans voj vlastiti interes….drzava je tu jako zeznula stvar pogotovo Jaca prodajuci braniteljski paket i sad se bore kako znaju i umiju da isprave te greske iz proslosti

IMHO recimo da MOL preuzme INAu i da vi utrpate svoje dionice po 8000kn , vi cete zaraditi no HR gospodarstvo ce itekako osjetiti poslejdice toga, a time i vi automatski tako da ce vasa trenutna dobiti dugorocno postati gubitak kroz poskupljenje ostalih stvari usljed poskupljenja benzina…

Treba geldati malo dalje od svog nosa

joj dajte kolega ne baljezgajte gluposti.
Od kad je to zabranjeno neprijateljsko preuzimanje?
Da li vi uopće znate što znaći taj pojam?

Ovime se krši sloboda kretanja kapitala i t po 2. puta u mjesec dana.
Ima posla za prijaviti Hanfu EU institucijama, taman nam to treba sada pred kraj pregovora.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ovaj put situacija nam ide u korist.
Na otvaranju će možda opet biti jeftinog dokupa ili leti visoko, visoko…….

Može hnafa blokirati, ali uzalud, samo se sramote i pokazuju mentalnu nemoć kada silu koriste .
Ovo su finale !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://www.seebiz.eu/mol-zasto-ne-bismo-kupovali-dionice-ine-izvan-trajanja-javne-ponude/ar-1723/

MOL: Zašto ne bismo kupovali dionice Ine izvan trajanja javne ponude?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Večina ovdje trkelja jer gleda samo svoju korist. Mol je bio u sličnoj situaciji i donio je zakon. Vlada RH se mora povesti za tim i također donijeti zakon. Interesi Države ispred interesa malih pojedinaca…….


http://www.seebiz.eu/mol-zasto-ne-bismo-kupovali-dionice-ine-izvan-trajanja-javne-ponude/ar-1723/

MOL: Zašto ne bismo kupovali dionice Ine izvan trajanja javne ponude?

lp

Sada kada se MOL oglasio nema više razloga da Hanfa blokira trgovanje.

Očito je da imamo 4 grupacije koje kupuju dionicu INA-e:

1. Mol, koji je očito sada to potvrdio
2. Mirovinski fondovi
3. Tajanstveni stranci
4. Domaći špekulanti

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


http://www.seebiz.eu/mol-zasto-ne-bismo-kupovali-dionice-ine-izvan-trajanja-javne-ponude/ar-1723/

MOL: Zašto ne bismo kupovali dionice Ine izvan trajanja javne ponude?

lp

Pitanje je poznaju li oni uopće zakon o preuzimanju kad izjavljuju ovakve stvari? Ja bih rekao da nemaju pojma. Oni tu trabunjaju o špekulativnim ulagačima, kao da je Hanfa trebala zaustaviti fondove i male da kupuju na burzi, a da je trebala njima dopustiti.
Njihova izjava: "Naime, bilo je privatnih investitora koji su ponudili svoje dionice MOL-u što smo prihvatili i kupili". Pazite, oni priznaju da su kupovali dionice nakon javne ponude. E sad, tu se otvara cijeli niz pitanja. Znaju li oni da moraju svim dioničarima koji su im prodali dionice u javnoj ponudi nadoknaditi razliku u cijeni? Zakon o preuzimanju dd naime kaže: "Ako ponuditelj ili osoba koja s njim djeluje zajednički u roku od jedne godine od dana proteka roka trajanja ponude za preuzimanje, stekne dionice ciljnog društva koje su bile predmet ponude, po cijeni koja je viša od cijene iz ponude, obvezan je dioničarima koji su prihvatili ponudu za preuzimanje isplatiti razliku u cijeni u roku od 7 dana od dana stjecanja." Jesu li možda nekome isplatili tu razliku? Nisu, jer nisu ni objavili po kojoj su cijeni preuzeli te dionice. Dakle u gadnom su prekršaju.
Ima tu puno posla za Hanfu.

jel su se ono i podravkaši borili protiv neprijateljskog preuzimanja podravke, nešto nisam baš
osjetio da su htjeli nešto pozitivno napraviti za radnike i hrvatske građane, nekako mi je to izgledalo
više kao za sebe,
ako netko može pojasniti što znači prijateljsko preuzimanje, a što neprijateljsko ?
da li se neprijatelji dijela još uvijek na vanjske i unutrašnje ?
kada se izgubi to prijateljstvo i preraste u neprijateljstvo( Mol je kupio kao neprijatelj dosta Ine od naših prijatelja)

Mr. Bean strikes again [lol]

Jesu li napisali po koliko su plaćali te dionice koje su kupili od "prijatelja"??
Da Ljubo Jurčić može izračunati koliko je milijardi kuna profućkao

Rat oko dividende, isplatiti ili ne , u punom je jeku .

Mol kupuje kako bi s partnerima imao preglas u skuštini.
Zašto MOL ne želi isplatu dividende ? Pa jednostavno zašto bi dijelio dividendu s nekim kada imaju upravljačka prava u INI pa preko nekih kvazi faktura koji bi mogli doći iz MOL u Mađarskoj mogu svu dobit isplatiti sami sebi, a ne da je dijeli tu s nekom hrvatskom Vladom i sličnim nevažnim okolnostima.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close