INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Izgleda da su je mirovinci odlučili braniti na 3600.
Ne smiju si dopustiti preveliki pad, razapeli bi ih.

lp

mislim da ne bi trebalo ocekivati da ce "netko nesto braniti"

ovdje bi mogao mali invesitior na brzinu popusiti 30-40% para koje investira.
ne ulazite u ovo.


Izgleda da su je mirovinci odlučili braniti na 3600.
Ne smiju si dopustiti preveliki pad, razapeli bi ih.

lp

Točno tako djeluje. Pitanje koliko municije ima na obje strane.
Ali, ipak djeluje da neće tako lako ispod ovih razina.

Živi bili, pa vidjeli…

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Zašto mislite da su mirovinci? Slovaci su isto tako većinu dionica kupili na bidu koji su polako podizali. Tek kad je promet postao mizeran su počeli lupati po asku. Činjenica je da objema stranama trenutno odgovara ova cijena. Za slovake je matematika jednostavna, 3600 je manje nego 4000 za dokup. Mirovinci su s druge strane sa svojim stotinama mil investiranih u ini u plusu.

When speculation has done its worst, two and two still make four.



Izgleda da su je mirovinci odlučili braniti na 3600.
Ne smiju si dopustiti preveliki pad, razapeli bi ih.

lp

Točno tako djeluje. Pitanje koliko municije ima na obje strane.
Ali, ipak djeluje da neće tako lako ispod ovih razina.

Živi bili, pa vidjeli…
[/quote]

Opet će po starom izgleda, od 3 600, pa prema gore postepeno, dok se još 1 veći ne uključi u sakupljanje.
Ljudi nikako da shvate da vlada može donijeti kakav god želi zakon, ali nakon ulaska u EU, isti prestaje vrijediti.

U bitnome se ništa nije promijenilo.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Vlada je nemocna a Europa zagovara trzisno natjecanje.Mislim da ovdije jos uvije moze biti svega!!

Ma sad bi ne znam šta kad su obadvije vlade INU prodale za budzašto.Nek se hebu i jedni i drugi,a za ovo šta je ostalo na tržištu neka plate koliko misle da vrijedi.Ovako su samo spustili cijenu i sami sebi skočili u usta.A evo na cijeloj burzi minus i likvidnosti bez.Pa nije Ina jedina ,ljudi osvijestite se ,čeka nas posao,čik pauza od dva tjedna je prošla.

peyo

Tigruse jel ti se još uvijek čini da ćeš dočekati INU na 2.950?

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!

http://www.poslovni.hr/vijesti/vlada-uzima-ini-novih-105-milijuna-kuna-koncesijske-naknade-176902.aspx

moji postovi nisu investicijski savjeti u smislu ulaganja i/ili kupnje/prodaje dionica!

Zanimljivo je da koliko se istrese dionica po bidu toliko ih je manje na asku .
Međutim to nije problem za trejdere, već su krenuli s 3700 [proud]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

do stare cijene ~4000 k ima oko 220 dionica, oko 900 k kuna, mizerija. Na žalost forumskih drukera koji će je kupovati na 4000+.
Naravno da INA trenutno ne vrijedi ovoliko (ne zadugo). No, ovih 2% vrijedi min. 5k kuna/komad.

Tigruse , ti sve znaš. Koliko su novaca ukupno potrošili mirovinski fondovi / nabavna cijena / za cijeli
kupljeni paket dionica INE ?
I koliko su s tim novcem uspjeli ostvariti prinosa na toj dionici – do ove danas cijene ?

Pretpostavljam da je to ujedno i granica , na kojoj će braniti cijenu Ine, pa neće valjda gledati minus.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


do stare cijene ~4000 k ima oko 220 dionica, oko 900 k kuna, mizerija. Na žalost forumskih drukera koji će je kupovati na 4000+.
Naravno da INA trenutno ne vrijedi ovoliko (ne zadugo). No, ovih 2% vrijedi min. 5k kuna/komad.

Činjenica je da su mnogi fondovi i ulagači po skrbničkim računima ostali nasukani tom idejom o posjedovanju zlatne dionice, jer u praksi se pokazuje da ne ide to tako jednostavno. Teoretski bi ta jedna zlatna dionica mogla vrijedit i milijun kuna, pa i najmanji smrtnik može tako odlučit da ne želi za manje prodat svoju dionicu. Tako da do te priče nećemo doći, drugim rječima, priča o posjedovanju 51 posto dionica se nikad neće ostvarit ovakvim divljim trgovanjem na burzi, a ja sam uvjerenja da će se sve rješit za stolom.

Bolna činjenica svim ulagačima i dalje ostaje da je ina na ovim razinama fundamentalno žestoko precjenjena. Kako će svi nedavni kupci opravdat svoju investiciju? Ne mogu svi skupo prodat svoje dionice nekom trećem zar ne? Sve ima svoju granicu, tako da sumnjam da i državi i Molu trebaju ovakve skupe dionice. Država ionako novaca za njih nema. A mislim da je 2800 kuna ponuđenih od Mola bila fer cijena, oni bi se vjerojatno složili i da otkupe dionice po 3000, al sve preko toga je ludost.

Ma u prvom redu, da je država ozbiljno htjela imat preko 50 posto dionica tako bi se postavili od početka još prilikom prve prodaje dionica Mađarima. Sjetimo se, država je "dopustila" u prvom redu prodaju na isti način tamo 2008.g. gdje si je Mol bez zapreke mogao osigurat preko 50 posto. Sad im je to najednom zasmetalo ?? A upravljačka prava će im ionako bit ista imao Mol 62 il 45 posto dionica.

Jedini razlog ovakvoj divljoj trgovini vidim u fiktivnom podizanju vrijednosti firme. Ko zna, možda je država pokušala izvuć maksimum iz cijene. Pa vrlo dobro se zna da je plan da država kad tad proda 19 posto dionica ( i ostane s kontrolnim paketom od 25 posto ). Možda su ipak ciljali prodat te dionice nešta skuplje od 2800 kuna?

A koja je onda uloga domaćih mirovinskih fondova stvarno mi nije jasno. Prvi put su i neki fondovi prodavali dionice Molu po 2800, nisu ih htjeli kupovat po 1700, a nedavno su ponovo iste dionice kupovali po 3000-4000 kuna, ovog puta tobože za dobrobit države!

Bit će pravo veselje kad se država konačno odluči prodat tih 19 posto. Baš me zanima po kojoj će to ići cijeni. A šta me još više zanima, kome će onda fondovi prodavat? Naravno, onda nitko neće postavit pitanje zašto su uopće u prvom redu skupo kupovali. Fundamentalne opravdanosti nije bilo. Ako tvrde da je bilo, zašto nisu kupovali po 1700 kolika je prethodno iznosila cijena na burzi?!

Mutne su to igre u kojima ne bi ni pod razno sudjelovao, pitanje je na šta će sve to skupa ispast. A najbolje od svega je što javnost nije dobila niti jedan odgovor na bilo koje od ovih pitanja.

Ja bi baš volio kao budući korisnik mirovine znat šta jedan OMF planira radit s tim skupo plaćenim dionicama ( nije htio kupovat po 1700, al je zdušno kupovao po 3600 ). Mene ne zanima kako je OMF pomagao državi u tome ( ako je uopće pomagao ), već me zanima koja je korist tih "ulaganja" za moju mirovinu? Hoću li dobit ikad odgovor? Mislim da ne. A mislim da bi ga itekako morao dobit.

Samo, kakva država, takva burza, takvi OMF-ovi i takva mirovina. Sve je jasno.

never surrender

New Report

Close