INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Znači 11.04.2011. INA kreče ponovo u trgovanje.
Sada, neznam dali da odmah ujutro kao prvi prodam po 4500 ili 5500 ????

Bit ćete Vi zadovoljni i s mnogo nižom cijenom.

kozelj ,

to , to , jedva čekam niže cijene da dokupim INU .

Dva tjedna čekam , toliko sam se narajcao za jeftinu kupnju .

Koliko ja čitam između redaka , dobro bi bilo biti u dionicama 100% krajem lipnja .
[/quote]

Što očekujete primanje u EU ili pritvor premijerke?


Kad će Ina vrijediti puno više? Pa recimo kad mađari ostvare sve svoje planove i načine totalnu pretumbaciju u njoj.
Prvo, barem još 50 % zaposlenika treba na neki način riješiti.
OMW je slična po veličini kompanija, obavlja sličan posao i ima manje od 5000 ljudi.
Sljedeći naum je riješiti se svih poslova koji nisu vezani uz naftu.
To su u globalu prva dva koraka.
Možda sve to rade da na kraju prodaju rusima….
Tko zna.
E tada će se moći otići u dućan po auto sa par dionica Ine.

javljam se samo da istaknem kako izgleda tipičan Hrvat (RKincaid) – malo zna a puno ….

1. zašto uopće otpuštati ljude kad su troškovi plaća u svim nanftnim kompanijama (pa i INI) manji od 7-8% svih troškova? Troškovne uštede od toga bile bi zanemarive, a problemi nezanemarivi!
2. OMV nije sličan INI, on je dosta veći!
3. nema OMV 5.000 radnika nego najmanje dvostruko više. Samo što su pumpe OMV-a u najmu kod radnika, a radnici na pumpama INE su u INI.Troškovno ista stvar.
4. suštinski, međutim, Kad bi to napravio u INI, onda bi se odmah napustilo sve pumpe na otocima i u pasivnim krajevima, jer su neprofitablne.

dakle, dragi moji Hrvati – malo smijernosti, neće vam nedostajati.

A, baš me raspiz.io.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Priznajem, greška.
OMW (Austrija) ima oko 6500 ljudi.

Nijedna ušteda nije zanemariva u menađerskim glavama. Kad se odvoje svi biznisi nevezani za istraživanje, preradu i distribuciju, to će biti približno toliko ljudi.

Neprofitabilne pupe će se zatvarati ili dati u koncesiju.

Dakle, još godinu, dvije….ovakve Ine.

Ne ludit, zbog običnog napisa na forumu. To je samo jedno razmišljanje o temi.
[cool]

Ja sam rafinerac,i onaj ko proda INU po nekoj mizernoj cijeni………………….s dužnim poštovanjem je l.. ili ima novaca za bacanje.

peyo

"Nijedna ušteda nije zanemariva u menađerskim glavama. Kad se odvoje svi biznisi nevezani za istraživanje, preradu i distribuciju, to će biti približno toliko ljudi.

Neprofitabilne pupe će se zatvarati ili dati u koncesiju."

Poštovani kolega oprostite ali nemate pojma o strukturi INE i djelatnostima INE.
INA je prije 6 godina odvojila sve od proizvodnje,i tako su zamislili veliki menađeri zbog kojih smo skoro otišli u stečaj.Mi svi smo postali firme kćeri,a INA nam je postala maćeha.To su STSI,CROSCO,SINAKO………odnosno tako je prebacivanjem ljudi u održavanje smanjen broj ljudi na u rns 650.A sav posao koji je održavanje radilo dobivali su vanjski izvođači.Pogodite zašto-pola pijem pola šarcu dajem,jer to su cifre od kojih zastaje dah,za pojedine poslove.Da sad ne širim-došao je Mađar i zatražio da se održavanje vrati pod maticu-ne zato šta smo lijepi,nego zato šta smo u stvarnosti jeftiniji,a na papirima skuplji od dijamanata.Čistke su počele u Ininoj zgradi i po upravama,gdje su sjedili igrači i iz stolice krojili sudbine ljudi koji su stalno zaposleni i dogovaraliposlove sa vanjskim izvođačima.A Mađari su to već prošli i ista stvar je bila kod njih,rastjerali super pametne menađere i one koji su to postali preko noći za vlastitu korist,te vratili kompletna održavanja pod MOL.
Samo da Vam pokušam objasniti vrijednost jednog jedinog čovjeka iz održavanja.Sva postrojenaja u rafinerijama su usko povezana i neka mogu raditi samostalno,ali su u globalu svi vezani na isto -paru.Postoje postrojenja za prizvodnju pare to su energane iWB3.Ako kojim slučajem stanu pumpe koje napajaju sa gorivom te ogromne peći,mi imamo 10 minuta za riješiti kvar.Ako ne sva postrojenja moraju u obustavu,a to su Vam gubici koji pokrivaju plaće cijelog održavanja za više od godinu dana.A inače kad se ide u prisilnu obustavu,50-50 je da će se nešta zapaliti.Isad dolazi i drugi dio priče-kretanje nakon tih kvarova u idealnim uvjetima.Samo jedan mali motor u startu povuče duplo veću struju od nominalne,e samo taj tren kretasnja kad pomnožite sa megawatima koje rafinerija troši puta 2 u startu daje održavanu plaću za još godinu dana.
Problem je u tome šta se u sve umiješala politika i one prve iz fotelja drže umjetno.Stvoreni su cijeli sektori za razmišljanje koje Mađar ne treba a vlada treba.E tu je frka.Ostalo ne smijem govoriti,odnosno o brojkama itd,itd,jer je to pravilo firme,ali trebalo bi mi 10 dana da Vam napišem kako stvari stoje.
Ali najbitnije je to da je INA stala rame uz rame svim rafinerijama u svijetu,modernizirana,automatizirana,………najjači smo i time se ponosimo.Ne dajte to malo dionica šta Vam je ostalo jer za per godina vrijedit će ko suho zlato.Vidite da i vlada sad to shvaća,odnosno da su dijamanti prodani-nažalost.

peyo

uskoro krećemo, baš me zanima šta će biti [lol]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

hvala kolega peyo, stotka čista ko suza.
Mogu drukeri djeliti asove, neće pomoći. INA je suho zlato.

u 11:30 cijena 4.000 kn

Uskoro ćemo vidjeti tko će prvi popustiti.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Uskoro ćemo vidjeti tko će prvi popustiti.

kupnja je vrlo suzdržana, za sad ne kupuju ni naši ni strani fondovi…. prodaja se poprilično naslagala ispod 4000 kn, a neka sitna kupnja je tek na 3400 kn [undecid]

moje pisanje je osobno mišljenje, nije investicijsko savjetovanje niti poziv na kupnju ili prodaju dionica


Uskoro ćemo vidjeti tko će prvi popustiti.

pametniji ne popušta ?



Uskoro ćemo vidjeti tko će prvi popustiti.

kupnja je vrlo suzdržana, za sad ne kupuju ni naši ni strani fondovi…. prodaja se poprilično naslagala ispod 4000 kn, a neka sitna kupnja je tek na 3400 kn [undecid]
[/quote]

Zašto svi ovi koji su drukali o "rastu idućih 20 godina" sad ne kupuju?

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

New Report

Close