INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slovački list tvrdi da Inine dionice kupuje private equity kompanija J&T, ali ne direktno već preko bliskih ciparskih kompanija

Prema pisanju slovačkog dnevnika, J&T i Istrokapital od prije surađuju zajedno. Surađivali su primjerice kada je MOL preuzeo Slovnaft u Bratislavi. Tada su i J&T i Istrokapital preuzeli paket od po 15 posto dionica što su pametno iskoristili u pregovorima s MOL-om.

Međutim, hrvatska vlada prije ulaska u Uniju kako bi se smanjila svoj ​​udio na 25 posto, na tržištu daje više od zanimljivo izvješće za kupnju dionica od malih dioničara ne nastaviti u kampanji kroz "tajni" kupac. Američki Convergex je po Hanf kupio 161.411 dionica (1,6 posto) za više od 500 milijuna kuna, odnosno protuvrijednost od 72.200.000 €. Ali ne za sebe, ali očito nepoznat tri ciparskih tvrtki – Uprecht Investment Limited , Stomarli Holdings Limited , Equity Limited Unosi . Njihov kapital od 1700 € do 4000 € je jasno izvan njihove kupovne moći. Stoga je evidentno da je za njih još uvijek netko drugi.

J&T
BANKA, kao strateški usmjeren na klijente i obrte koji zahtijevaju visoko individualnom pristupu. Pored sveobuhvatne privatnih bankarskih usluga, Banka nudi specijalizirana financiranja za nekretninske projekte i poslovne akvizicije i obrta u vrijednosne papire za privatne investitore. Osim Češke J & T banke, J & T Grupa također uključuje podružnice u Slovačkoj, švicarske J & T banka (Švicarska) Ltd, J & T banke ZAO sa sjedištem u Rusiji, i J & T Banka & Trust Corporation sa sjedištem u Barbados.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

u 19 i 20 stoljeću bi se ovo što se događa s Inom zvalo mađarizacija, smiješno je gledat tv kalendar i slušat šta se događalo u povijesti s nama i mađarima, kao da gledaš dnevnik na današnji dan. žestoka mađarizacija u tijeku već dugo al niko to nesmije ni spomeniti. Da je država kako treba, trebalo je Inu zadržat za sebe. Ovako malo po malo gubimo sve što se godinama stvaralo, na kraju će sve i otić kvragu.

Serbian tourist arrives at the Croatian border. Immigration officer asks him: "Occupation"? The Serb: "No, no, just visit".

ZAGREB – Tajni ulagač na meti hrvatskih vlasti zbog sumnje u kupovinu Ininih dionica i njihovo podizanje vrijednosti jest slovački privatni equity fond J&T, objavio je slovački list Hospodárské Noviny, a prenosi Banka.hr . Prema tamošnjim medijima, fond dionice nije kupovao direktno, već preko ciparskih firmi, i to ne samo za sebe nego i za klijente.

I što sad?
Jel mi može netko objasniti zašto naši fondovi mogu kupovati Inu a strani ne mogu?

Kad su prije podosta godina, jedna ekipa dečkiju iz kvarta zapalili mađarsku zastavu na Trgu, zaslužili su da ih danas zovemo rodoljubima, ilircima, jednom riječju – pozitivci do jaja. A danas kad klinac zapali plavu zastavu sa zvjezdicama – mogao bi u zatvoru završit.

I što sad?
Jel mi može netko objasniti zašto naši fondovi mogu kupovati Inu a strani ne mogu?

Suprotno,

istraga radi svoje, ali svi mogu kupovati i dalje, čim više, ako su slovaci sigurni što rade i da je sve čisto upravo će nastaviti skupljati dionice.
Iz mojeg gornjeg posta možete vidjeti da upravo to rade svugdje po EU, a onda od protivničkih većinskih strana debelo naplaćuju svoju prevagu u glasovima, a to je čist posao .

Jedna od strana, MOL ili RH, debelo će na kraju platiti tih njihovih niti 2% .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Tom privatnom slovačkom fondu jedna od osnovnih djelatnosti je kupovina dionica upravo onih kompanija gdje se vodi borba oko toga tko će biti većinski vlasnik. Po meni RH im može staviti "soli na rep". Ne rade ništa protuzakonito, osim što kao i svi ostali žele u svemu ovome zaraditi. Od ponedjeljka se nastavlja trgovanje, početna cijena iznad 4000! [yawn]




Znači 11.04.2011. INA kreče ponovo u trgovanje.
Sada, neznam dali da odmah ujutro kao prvi prodam po 4500 ili 5500 ????

Za početak bi dobro bilo odrediti cijenu dionice INE 5.000,00 kn .
Bar ću ja pokušati tako .
[/quote]

Vjerojatno ću ponuditi na prodaji moje dionice INE po cijeni između 4.500 kn i 5.000 kn .
Istovremeno ću ponuditi kupnju dionica INE po cijeni između 2.200 kn i 3.000 kn .
Sve varijante mi odgovaraju i na prodaji , i na kupnji .
Inaće danas se dionice INE nude po cijeni između 4.000 kn i 15.000 kn !
Valjda vlasnici dionica znaju koliko vrjedi INA .
Dvadeset dionica INE po 15.000 kn i evo Mercedes !
Iako će možda dionica u ponedjeljak zbog straha Prestrašenih opasti budućnost je pred INOM .
Rast sljedećih 20 godina .

Pozdrav
[/quote]

Istine radi možda treba znati :

INA London
price 650
bid 527
ask 729

Kaj se to nas smatra ?

Pozdrav Inoljupci

.

…mozda realnu cijenu?…mozda i to da tamo 1 dolar sigurno vrijedi više od 5kn koliko dobiješ u RH?

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Kako-je-pao-Mr.-5-do-10-posto/?utm_source=news29032011-k&utm_medium=email&utm_campaign=daily_newsletter&utm_content=najcitaniji&utm_term=link

Znači 11.04.2011. INA kreče ponovo u trgovanje.
Sada, neznam dali da odmah ujutro kao prvi prodam po 4500 ili 5500 ????

Bit ćete Vi zadovoljni i s mnogo nižom cijenom.

Znači 11.04.2011. INA kreče ponovo u trgovanje.
Sada, neznam dali da odmah ujutro kao prvi prodam po 4500 ili 5500 ????

Bit ćete Vi zadovoljni i s mnogo nižom cijenom.

kozelj ,

to , to , jedva čekam niže cijene da dokupim INU .

Dva tjedna čekam , toliko sam se narajcao za jeftinu kupnju .

Koliko ja čitam između redaka , dobro bi bilo biti u dionicama 100% krajem lipnja .

.

Kad će Ina vrijediti puno više? Pa recimo kad mađari ostvare sve svoje planove i načine totalnu pretumbaciju u njoj.
Prvo, barem još 50 % zaposlenika treba na neki način riješiti.
OMW je slična po veličini kompanija, obavlja sličan posao i ima manje od 5000 ljudi.
Sljedeći naum je riješiti se svih poslova koji nisu vezani uz naftu.
To su u globalu prva dva koraka.
Možda sve to rade da na kraju prodaju rusima….
Tko zna.
E tada će se moći otići u dućan po auto sa par dionica Ine.

New Report

Close