INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Naime, kao se radi o kriminalnom novcu (što će DORH dokazati) – država će nacionalizirati dionice 4. dioničara, pa HR fondovi ne trebaju uopće više kupovati, jer država ima preko 50%+1 dionicu !!! Sve preostale dionice postaju bezvrijedne. Amen.

upravo tako! ako sutra dozvole trgovanje INA-om, treba što prije pobjeći dok se cijena ne sroka nazad na 2000 kn!
[/quote]

Prije će cijena na 5000 nego na 2000 kn

Vaš link



Naime, kao se radi o kriminalnom novcu (što će DORH dokazati) – država će nacionalizirati dionice 4. dioničara, pa HR fondovi ne trebaju uopće više kupovati, jer država ima preko 50%+1 dionicu !!! Sve preostale dionice postaju bezvrijedne. Amen.

upravo tako! ako sutra dozvole trgovanje INA-om, treba što prije pobjeći dok se cijena ne sroka nazad na 2000 kn!
[/quote]

Sto ce biti s dionicom, ne znamo. Nece tako skoro otvoriti trgovinu … samo su 2 varijante:

a) ako je kupac cist, on ce kupovati i dalje, trosit cak i vise ako treba, a ako ne treba skupljat ce po cijeni koju ce proizvest ova ‘ravnoteza straha’
b) ako postoji ikakva veza Kupac-MOl koja se moze dokazat onda ce stat … – cijena bi bez njega morala past

Ja mislim da DORH i HANFA mogu dokazat … Marjanovu … oni se mogu zaje… s domacim kokosarima ali da ovaj Netko ima nalog MOL-a za kupnju ili neku takvu izravnu vezu … cisto sumnjam … a ‘pranje love’ je fakat neka kvalifikacija koju u globalnim razmjerima tesko mogu nasi genijalci dokazati … – ne vidim tko bi drugi bio zainteresiran da im pomogne i koga boli briga za MOL-INA-Samodol-OMF zajebanciju … cista Dimna zavjesa za jadnu raju … sve mi se cini da Kosor & Co zele od Madara stvorit nesto kao ‘Srbe Devedesetih’: ne daju nam u Uniju, kradu nas, izvlace nasu naftu iz hrvatske zemlje … -Uuuustani Baaaane Jeeeelaciiiicuuuuu!

Događaji u budućnosti uvjetovani su onima u prošlosti, a na njih više ne možemo utjecati ...

SUTRA NEMA TRGOVANJA

Bilo bi dobro da dionica malo rokne dolje pa dokupimo, ali taj scenarij je vrlo neisvjesan.
Naime, DORH sada vodi istragu i pretpostavljam dok je vodi da će naš kapital ostati zarobljen ili nema trgovanja.
Kada se trgovanje bude otvorilo što se dešava. RH ima 44,84%, a MOL 47,25% ili ukupno imaju 92,09%, znači oboje su daleko od 49% ili ukupno 98%, ali oni vjerojantno i nebi dalje kupovali zbog međusobnog ugovora, a svi ostali, kako naši fondovi tako i Slovak, nemaju limit jer su još puno dalje od 49% pa će se utakmica nastaviti .
Znači u budućnosti mogu kupovati RH, MOL, fondovi, slovaci ili svi u prijevodu, a ta prevaga glasova na skuštini je jako bitna.

Nego što ćemo mi s našim kapitalom u dionicama INE ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

…imam još nekoliko ideja pa ako hoće neka se Popijač javi na forum…

Imam i ja ideju za Popijača i ostale koji raspolažu našim novcima!

Dogovorite se s MOL-om da otkupi dionice MF-ova po 4000 kn i dostojanstveno otiđite s vlasti.

MF-ovi će zaraditi cca 400 mil kn tj. spasiti će 1,2 mlrd kuna od naših mirovina a INA će dobiti vlasnika koji će znati voditi firmu i dugoročno povećati joj vrijednost.

Ni meni se nesviđa činjenica da nam mađari uzeti INU ali stvar se više ne može spasiti, već se može samo upasti u još veća gov….

@Antiša

Vrlo mudar prijedlog.
Sa višestruko pozitivnim učincima: na naše mirovine, na budžet, na gospodarstvo, na tržište kapitala…
Nažalost, ne vjerujem da je ovo izgledna opcija.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Loris prijatelju pa ti si bar stara kuka -između 5000 i 10000.Onaj ko ima 2 % drži sve za jaja,i može sam formirati cijenu,a sva ostala nagađanja mačku o rep.Ono šta ja kupim to je moje,pa nismo više u komunizmu.A naše obadvije vlade su prodale taj Hrvatski dijamant i šta sad -joj ja bi to natrag.Fergesen-oli ti zaboravi.A i ako uhvate fantoma,i ako je i opran novac to treba dokazati,a do tada ulazak u EU i država če morati prodati sve.Pojeo vuk magare.

peyo

Samodol je njuškao, optuživao na temelju indicija, na koncu kada ništa nije pronašao blokirao trgovinu i stvar ili vrući krompir predao bezpotrebno nekom trećem.
Na koncu skoro pa i Vladu podjelio.
Mislim da je vrijeme da se razmisli kuda to vodi.


@Antiša

Vrlo mudar prijedlog.
Sa višestruko pozitivnim učincima: na naše mirovine, na budžet, na gospodarstvo, na tržište kapitala…
Nažalost, ne vjerujem da je ovo izgledna opcija.


možda i je izgledna jer Vlada u svom priopćenju sramežljivo najavljuje dogovor s Molom ako nepoznati kupac nastavi stjecat dionice, osim toga naš DORH sa Slovacima nema veze i šta on njima može dokazati to su gluposti odnosno izgovor za koliko toliko častan uzmak Vlade koja je očito pritisnuta od nekog iz EU u svezi donošenja zakona koji su najavljivali po meni postoje dva rješenja
a) da se nastavi bezpoštedna borba što cijenundionice može dići do neslućenih visina
b) da se Vlada i Mol dogovore jer je Vlada ionako svjesna da na ovaj način ovu bitku nemože dobiti.



Naime, kao se radi o kriminalnom novcu (što će DORH dokazati) – država će nacionalizirati dionice 4. dioničara, pa HR fondovi ne trebaju uopće više kupovati, jer država ima preko 50%+1 dionicu !!! Sve preostale dionice postaju bezvrijedne. Amen.

Vlada bi trebala imati muda da nacionalizira dionice 4.dioničara .
Mirovinski fondovi su jako dobro uložili naše novce za mirovine u dionice INE .
Kad ćemo mi ići u mirovinu dionice INE će vrijediti 15.000 kn .
Energija je a i bit će sve skuplja a INA će zaraditi sve više i više .

Interesantno mi je da o INI pišu uglavnom oni kolege koji te dionice nemaju .

Kod vaših kalkulacija obavezno morate uzeti u obzir Zakon kojim Hrvatska mora prodati još 22% dionica INE prije ulaska u EU !
Zar ste svi zaboravili na taj zakon , ili se pravite da neznate za njega ?
upravo tako! ako sutra dozvole trgovanje INA-om, treba što prije pobjeći dok se cijena ne sroka nazad na 2000 kn!
[/quote]

izgleda da će ipak odobriti trgovanje INA-om?!?
pa nisu normalni, u situaciji gdje se vodi istraga zbog kupnje dionica INE opranim novcem, a s druge strane vlada najavljuje zabranu stjecanja preko 49% dioncia INE [shocked]
sad možemo samo [pray]

moji postovi ne predstavljaju financijske savjete niti preporuke za kupnju ili prodaju dionica

E pa da vidimo jeli igrokaz bio dovoljno uvjerljiv. Molim poštovane kolege koji imaju kompletan uvid u prodaju da nam istu predoče pa da se uvjerimo jeli došlo dovoljno novih dionica na istu.
lp


Loris prijatelju pa ti si bar stara kuka -između 5000 i 10000.Onaj ko ima 2 % drži sve za jaja,i može sam formirati cijenu,a sva ostala nagađanja mačku o rep.Ono šta ja kupim to je moje,pa nismo više u komunizmu.A naše obadvije vlade su prodale taj Hrvatski dijamant i šta sad -joj ja bi to natrag.Fergesen-oli ti zaboravi.A i ako uhvate fantoma,i ako je i opran novac to treba dokazati,a do tada ulazak u EU i država če morati prodati sve.Pojeo vuk magare.

MI nikada i nismo bili u komunizmu vec u socijalizmu. Inace, zakon o golf-u dovodi u pitanje ovu vasu izjavu, mozda nismo u komunizmu, ali smo u "zajedničarenju". Doduše, taj se zakon promjenio, no nagledat cemo se jos zajednicarenja ne brinite, jer to se nece promjeniti jos godinama. Inače, ne kuzim sto se sada Samodol toliko brine oko opranog novca, a kako bi bilo da utvrdi podrijetlo imovine poduzeca u RH, ima li tu opranog novca?

New Report

Close