INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo malo o hoffmanu.

http://www.timesonline.co.uk/tol/news/world/article5720305.ece

tip odrađuje posao za ruse a i povezan je sa slovačkim obavještajnim podzemljem.

inače mu je sjedište holding kompanije istrokapital na cipru.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

inače hoffman nije najbogatiji slovak već je to ekipa iz j&t holdinga .

evo jedne liste bogataša iz slovačke da vidite đta je kapitalizam a ne kao kod nas samo todorić i niko više

http://www.topky.sk/cl/10/168907/Ivan-Kmotrik-a-Mario-Hoffmann-Ich-prve-miliardy—

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


http://www.seebiz.eu/hr/burze/slovacki-tajkun-mario-hoffman-tajno-kupovao-dionice-ine,108843.html
Evo uspjeli su iskopati "dežurnog krivca"! Slovački tajkun! Moš mislit, više mi liči na "dežurnu ovcu" kao što je npr. bio Polančec!

Čini mi se da je ovaj Samodol malo prolupao – kupci mu shebali ( ne )znanje a on njih odmah optuži za pranje love?

Da li se vi slažete da cijeli život plaćamo danak Mađarima iz naših usta radi vaših ili mojih dionica dan as ?

Suprotno bi bilo realno – dakle da država ima koristi od upsteama kao svugdje u svijetu,
Ja da sam sklapao neki Ugovor zasigurno mi ga nebi radio netko tko nije stručan za taj posao.
No to je Hrvatska što ne znači da se trebamo miriti s situacijom.
Biti će izbori a dobro bi bilo birati nekoga tko će unormaliti ovu državu….

ovdje se više ne zna tko pije,tko plaća?! po ovome, MOL je u cijeloj igri nevin, umiješala se polu-mafija koja je za oprani novac napumpala cijenu INE sa 3000 na 4000 kn? MOL s time nije imao veze???
nek nam je Bog na pomoći ako dozvole trgovanje INA-om u ponedjeljak, bit će takav stampedo da će cijena otić u minus blokadu čim ZSE otvori [cry]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


http://www.seebiz.eu/hr/burze/slovacki-tajkun-mario-hoffman-tajno-kupovao-dionice-ine,108843.html
Evo uspjeli su iskopati "dežurnog krivca"! Slovački tajkun! Moš mislit, više mi liči na "dežurnu ovcu" kao što je npr. bio Polančec! Hanfa ga je odmah i osudila i proglasila negov novac "prljavim", sigurno ga je držao u dimnjaku pa je malko "počadio". Kupuje se vrijeme da bi mirovinci mogli nastaviti sa kupnjom i naravno dodatnim "pumpanjem"!

ma kakvo pumpanje cijene?! u ponedjeljak će bit neviđem iskrcaj! ako MOL nije kupovao preko 3. strane, jasno je da je INA napumpana bez osnove sa 2800 na 4000 kn!!

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


ovdje se više ne zna tko pije,tko plaća?! po ovome, MOL je u cijeloj igri nevin, umiješala se polu-mafija koja je za oprani novac napumpala cijenu INE sa 3000 na 4000 kn? MOL s time nije imao veze???
nek nam je Bog na pomoći ako dozvole trgovanje INA-om u ponedjeljak, bit će takav stampedo da će cijena otić u minus blokadu čim ZSE otvori [cry]

Kad su rušili cijenu mimo svakeog razuma to su radile poštenjačine!
A sada kada Ina kao i sve naftne kompanije prati cijenu nafte i plina to cijenu pumpaju kriminalci.
Jedno pitanje za Samodola – Tko pumpa cijenu nafte i plina u svijetu?
Je li to ponuda – potražnja ili—-
Treba li prekinuti trgovinu naftom i plinom jer evo u zadnjh 1,5 godina porasla nafta skoro pa trostruko-

Kolege ,

mudra je odluka MOLa da 950 miliona dobiti uloži INA u razvoj i istraživanje . Za razliku od njih Vlada bi isplatu dividende koju bi onda podjelila parazitima koji bi tu lovu pojeli i po$rali .

Cjena energije u svjetu raste i svakim danom bit će sve skuplja , vjerojatno još narednih 20 godina . Zbog toga sam siguran da su naši Mirovinski fondovi a i svi drugi pametno ulagali . Za budučnost .

Istina , cjeli ćemo život plaćati danak Mađarima zato jer smo prodali INU Mađarima . Prodali su oni koji nisu bili dovoljno stručni , pametni i pošteni (Slavko Linić i prov.Jurčić iz SDPa) , 25 % +1 dionicu po 1000 kn ! Prodali su 25% sa većinskim pravima , naftu ,plin ,vodu …..
I hvalili su se kako su skupo prodali INU , a Mađari su znali da su INU dobili za kikiriki . A di je ta lova završila ? Nitko nezna . I nitko iz SDPa još nije u Remetincu ?
Bit će uskoro izbori pa ćemo glasati za one koji su prodali dionice INE po 1000 kn ? Ili ćemo glasati za one koji su prodali INU po 2800 kn . Ili ćemo glasati za one koji nisu prodali dionice INE već ih kupuju ?

U ponedjeljak neće biti stampedo ,jer su oni prestrašeni već prodali dionice INE . A oni koji još imaju dionice kupovat će ih na rasprodaji . Ako dionice INE budu po 3000 kn bit će to Eldorado za mudre investitore .

Nikoga ja svojim postom ne nagovaram , ali ako će cijena biti jeftina iskoristit ću priliku i dokupiti dionica INE .

Pozdrav

.



http://www.seebiz.eu/hr/burze/slovacki-tajkun-mario-hoffman-tajno-kupovao-dionice-ine,108843.html
Evo uspjeli su iskopati "dežurnog krivca"! Slovački tajkun! Moš mislit, više mi liči na "dežurnu ovcu" kao što je npr. bio Polančec! Hanfa ga je odmah i osudila i proglasila negov novac "prljavim", sigurno ga je držao u dimnjaku pa je malko "počadio". Kupuje se vrijeme da bi mirovinci mogli nastaviti sa kupnjom i naravno dodatnim "pumpanjem"!

ma kakvo pumpanje cijene?! u ponedjeljak će bit neviđem iskrcaj! ako MOL nije kupovao preko 3. strane, jasno je da je INA napumpana bez osnove sa 2800 na 4000 kn!!
[/quote]

Ajmo tehničari, gdje su ostale rupe, gapovi koji se trebaju popuniti!!!

ps Kako stvari stoje veliko će pitanje bit kad će se INA odblokirat, to već ostavlja trag na TK.

Sad kad je broj slobodnih dionica ostao mali, možda bi bilo najbolje delisting sa TK – o čemu sam neki dan pisao…. za sve strane…. a kad se situacija ohladi ponuditi malim dioničarima otkup preostalog… i ovu igrici na bezbolan način završiti…

…imam još nekoliko ideja pa ako hoće neka se Popijač javi na forum…

[lol]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Čemu toliko pljuvanja po ovoj dionici? Kao netko će se uspaničiti i prodati budzašto. Pa na ovom forumu, vjerojatno samo nekolicina posjeduju dionice Ine. Mali dioničari, do 50 dionica, ne participiraju više od 1 % u free-float-u. Od toga, većina nema namjeru prodaje bez obzira na cijenu (dio i zbog nemogućnosti, punoljetnost, ostavinska rasprava i sl.), a manji dio prodao bi, ali iznad 5000.


Mađari su dali obećanje za završetak pregovora u lipnju. Od toga nema ništa, onda nema ni INE.

MOL s druge strane želi dobit INE zadržati u poslovanje, odnosno tim novcem planira investirati daljnja istraživanja. To nebi bio nikakv problem kada bi nakon istraženog i pronađenog INA oplodila ta nalazišta, ali MOL onda planira ta nalazišta preuzeti i INI prodavati gotov proizvod po cijenama bez zarade ili tolike zarade da INA može održavati samo hladan pogon.
U tom slučaju znatno je pametnije da država uzme dividendu kao i fondovi za daljnji dokup.
Fondovi bi dobili novac za dokup nekih 4.000 dionica po današnjim cijenama.
Kako se 4 dioničar INE nije sam želio izjasniti o samom sebi onda je Vlada danas donjela najpametniju odluku optuživši ih za kriminal, a sada je na njima da objasne kako je sve ispravno . ( ako neće Muhamed brdu onda će brdo Muhamedu )
U međuvremenu kako po postoječim zakonima i ugovornim odnosima HR država i MOL nesmiju stjecati daljnje dionice pa tako ni 4 dioničar jer je na optuženičkoj klupi, naši fondovi mogu nesmetano dokupiti još jedan posto, a bez tržne utakmice, ali s vremenskom utakmicom.

mislim da je scenarij mrvicu drugačiji:

Naime, kao se radi o kriminalnom novcu (što će DORH dokazati) – država će nacionalizirati dionice 4. dioničara, pa HR fondovi ne trebaju uopće više kupovati, jer država ima preko 50%+1 dionicu !!! Sve preostale dionice postaju bezvrijedne. Amen.

Da ne bi bilo tarapane na tržištu, npr. da se 4. dioničar ne bi pokušao riješti dionica, ili pak neki OIF-ovi pokušali riješiti dionica, HANFA će do daljnjega držati obustavljeno trgovanje.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Samo Ante Samodol – ‘OnlyDown’ moze blokirati dionicu jer nesto ‘istrazuje’ premda to sto istrazuje ne cini stetu nikomu, a moze to ponistiti kad god se sjeti …
Samo Đuro Popijac – Buffet moze reci da netko sa 1,5 posto dionica predstavlja hostile takeover te da Vlada brani preostalih 97-8 posto i glupe Madare koji ne vide koja im tu strasna opasnost prijeti …
Samo Jadranka Kosor – SEC moze napisati prijedlog zakona ’49 %’ a onda kad joj zazvoni telefon ‘ceka zavrsetak istrage Nase i Vase …’
Samo hrvatski mediji mogu napast inozemnog investitora koji nakon sto je ulozio brdo love, ne zeli povuci dividendu iz tvrtke …
Samo hrvatski mirovinski fondovi mogu sutjeti ko pizde nakon sto su ububali milijardu kuna u pothvat koji ne vodi nikamo …

Zao mi je ljudi koji su vjerovali kako im ne moze nitko potezom pera otet lovu …

Događaji u budućnosti uvjetovani su onima u prošlosti, a na njih više ne možemo utjecati ...


Naime, kao se radi o kriminalnom novcu (što će DORH dokazati) – država će nacionalizirati dionice 4. dioničara, pa HR fondovi ne trebaju uopće više kupovati, jer država ima preko 50%+1 dionicu !!! Sve preostale dionice postaju bezvrijedne. Amen.

upravo tako! ako sutra dozvole trgovanje INA-om, treba što prije pobjeći dok se cijena ne sroka nazad na 2000 kn!

New Report

Close