INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da je vladi ovdje cilj destabilizirati inu, iz kojeg razloga ostaje nam za vidjeti [cry]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Kako bi rekao naš legalno izabrani premijer sve vam je to grose špile u kojoj sudjeluje i hanfa. Po svim zakonima svemira ona se trebala oglasiti već na 3000, ali nije jer dovoljno ovčica nije bilo ošišano. Sad kad je već cijelo stado ošišano oni se oglasiše i donijeli su odluku da bi potop dionice izgledao logičan. Žalosno ali istinito. Bajka je završena. Game is over.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Dio dionica INE sam prodao i kupio sam novi Mercedes a dio za sada neću prodati već ću u ponedjeljak dokupljivati ako cijena bude povoljna .

Kolega Pero Sedmi, kažete da ste kupli novi mercedes od prodaje samo jednog dijela dionica INE. Uz pretpostavku da Vam se portfrelj sastoji od najmanje četiri, pet različitih dionica, Vi ste zacijelo jedan od najvećih igrača na našoj burzi. Čestitam na dobrim procjenama i na visokim zaradama. Mislim da nema puno takvih igrača u RH.

Mađari su dali obećanje za završetak pregovora u lipnju. Od toga nema ništa, onda nema ni INE.

MOL s druge strane želi dobit INE zadržati u poslovanje, odnosno tim novcem planira investirati daljnja istraživanja. To nebi bio nikakv problem kada bi nakon istraženog i pronađenog INA oplodila ta nalazišta, ali MOL onda planira ta nalazišta preuzeti i INI prodavati gotov proizvod po cijenama bez zarade ili tolike zarade da INA može održavati samo hladan pogon.
U tom slučaju znatno je pametnije da država uzme dividendu kao i fondovi za daljnji dokup.
Fondovi bi dobili novac za dokup nekih 4.000 dionica po današnjim cijenama.
Kako se 4 dioničar INE nije sam želio izjasniti o samom sebi onda je Vlada danas donjela najpametniju odluku optuživši ih za kriminal, a sada je na njima da objasne kako je sve ispravno . ( ako neće Muhamed brdu onda će brdo Muhamedu )
U međuvremenu kako po postoječim zakonima i ugovornim odnosima HR država i MOL nesmiju stjecati daljnje dionice pa tako ni 4 dioničar jer je na optuženičkoj klupi, naši fondovi mogu nesmetano dokupiti još jedan posto, a bez tržne utakmice, ali s vremenskom utakmicom.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

može li se desiti ovakav scenarij : da " igrač "koji je kupovao dionice preko off shore kompanija u dogovoru sa MOL-om glasa protiv podjele dividende a da za tu "uslugu" od MOL-a dobije malo više lovice nego što bi inkasirao da se podjeli dividenda ?


Dio dionica INE sam prodao i kupio sam novi Mercedes a dio za sada neću prodati već ću u ponedjeljak dokupljivati ako cijena bude povoljna .

Kolega Pero Sedmi, kažete da ste kupli novi mercedes od prodaje samo jednog dijela dionica INE. Uz pretpostavku da Vam se portfrelj sastoji od najmanje četiri, pet različitih dionica, Vi ste zacijelo jedan od najvećih igrača na našoj burzi. Čestitam na dobrim procjenama i na visokim zaradama. Mislim da nema puno takvih igrača u RH.

NEMA, osim DELUXA, PLAVOG I TIGRUSA

[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Mađari su dali obećanje za završetak pregovora u lipnju. Od toga nema ništa, onda nema ni INE.

MOL s druge strane želi dobit INE zadržati u poslovanje, odnosno tim novcem planira investirati daljnja istraživanja.

Kakve ti gluposti sipaš!
Pa gdje to MOL ima neko nalazište?
Gdje mu je upstream?

A ovo što radi HANFA – pa gdje to još ima.

Sama cijena energeata je trebala poduplati cijenu dionice INE i eto nas na 3.500,00 kuna.
Mislim da će cijene energije i dalje rasti a to znači da ni 5.000,00 – 6.000,00 kuna nije nedostižno.
Treba samo nastaviti s ulaganjima u ustream kako u HR tako i u Siriji i Iranu.


Dio dionica INE sam prodao i kupio sam novi Mercedes a dio za sada neću prodati već ću u ponedjeljak dokupljivati ako cijena bude povoljna .

Kolega Pero Sedmi, kažete da ste kupli novi mercedes od prodaje samo jednog dijela dionica INE. Uz pretpostavku da Vam se portfrelj sastoji od najmanje četiri, pet različitih dionica, Vi ste zacijelo jedan od najvećih igrača na našoj burzi. Čestitam na dobrim procjenama i na visokim zaradama. Mislim da nema puno takvih igrača u RH.

kolega kozelj ,

daleko od toga da sam ja jedan od največih igrača na našoj burzi .
Moglo bi se reči da sam ja malo veći mali investitor .
Višak svojih zarada ulažem pomalo u dionice od 1993.
Sada imam 25 raznih dionica od kojih mi je pola u minusu .
Unatoć disperziji .
U minusu su mi dionice kupljene 2007. , nakon toga sam pažljivije investirao .
Ni kune nemam u banki na štednji , odmah kupujem dionice za višak zarade .
Pomalo dokupljujem da smanjim ulaznu cijenu i nadam se da će još neka dionica postati Best buy .
Ova zarada na INI bila mi je prva velika zarada , dividenda je u Hrvatskoj uglavnom mala .
Bio bi veseo da i drugi investitori dobro zarade , pa u tom smislu i pišem postove .

Pozdrav

.


Dio dionica INE sam prodao i kupio sam novi Mercedes a dio za sada neću prodati već ću u ponedjeljak dokupljivati ako cijena bude povoljna .

Kolega Pero Sedmi, kažete da ste kupli novi mercedes od prodaje samo jednog dijela dionica INE. Uz pretpostavku da Vam se portfrelj sastoji od najmanje četiri, pet različitih dionica, Vi ste zacijelo jedan od najvećih igrača na našoj burzi. Čestitam na dobrim procjenama i na visokim zaradama. Mislim da nema puno takvih igrača u RH.

kolega kozelj ,

daleko od toga da sam ja jedan od največih igrača na našoj burzi .
Moglo bi se reči da sam ja malo veći mali investitor .
Višak svojih zarada ulažem pomalo u dionice od 1993.
Sada imam 25 raznih dionica od kojih mi je pola u minusu .
Unatoć disperziji .
U minusu su mi dionice kupljene 2007. , nakon toga sam pažljivije investirao .
Ni kune nemam u banki na štednji , odmah kupujem dionice za višak zarade .
Pomalo dokupljujem da smanjim ulaznu cijenu i nadam se da će još neka dionica postati Best buy .
Ova zarada na INI bila mi je prva velika zarada , dividenda je u Hrvatskoj uglavnom mala .
Bio bi veseo da i drugi investitori dobro zarade , pa u tom smislu i pišem postove .

Pozdrav

.


može li se desiti ovakav scenarij : da " igrač "koji je kupovao dionice preko off shore kompanija u dogovoru sa MOL-om glasa protiv podjele dividende a da za tu "uslugu" od MOL-a dobije malo više lovice nego što bi inkasirao da se podjeli dividenda ?

Može, ali tada će Hanfa proglasiti udruženo neprijateljsko preuzimanje !



Mađari su dali obećanje za završetak pregovora u lipnju. Od toga nema ništa, onda nema ni INE.

MOL s druge strane želi dobit INE zadržati u poslovanje, odnosno tim novcem planira investirati daljnja istraživanja.

Kakve ti gluposti sipaš!
Pa gdje to MOL ima neko nalazište?
Gdje mu je upstream?

A ovo što radi HANFA – pa gdje to još ima.

Sama cijena energeata je trebala poduplati cijenu dionice INE i eto nas na 3.500,00 kuna.
Mislim da će cijene energije i dalje rasti a to znači da ni 5.000,00 – 6.000,00 kuna nije nedostižno.
Treba samo nastaviti s ulaganjima u ustream kako u HR tako i u Siriji i Iranu.

[/quote]

Kolega,

govoriti gluposti nije teško , zar ne ?

znam da imate neke veze s INOM ( dali radite u INI ili tako nešto ), ali to je daleko od znanja poslovnih planova i aktivnosti.

Dok Agrokor kontrolira životnu enrgiju, HT informacije, INA kontrolira sve njih skupa i sva ostala područja života, a MOL to dobro zna kao i naši.
Da li se vi slažete da cijeli život plaćamo danak Mađarima iz naših usta radi vaših ili mojih dionica dan as ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Zar nebi bilo razumno i da sama INA otkupi 1% svojih dionica ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/slovacki-tajkun-mario-hoffman-tajno-kupovao-dionice-ine,108843.html
Evo uspjeli su iskopati "dežurnog krivca"! Slovački tajkun! Moš mislit, više mi liči na "dežurnu ovcu" kao što je npr. bio Polančec! Hanfa ga je odmah i osudila i proglasila negov novac “prljavim”, sigurno ga je držao u dimnjaku pa je malko “počadio”. Kupuje se vrijeme da bi mirovinci mogli nastaviti sa kupnjom i naravno dodatnim “pumpanjem”!

New Report

Close