INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

pero7, bilo bi to jako zanimljivo da danas nije 1.april [wink]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

a što se Sirije tiče, tamo počinje kuhati:

SAD pozvao Amerikance da odu iz Sirije

Američka administracija pozvala je u četvrtak američke državljane da napuste Siriju, gdje dva tjedna traju oštri prosvjedi.

"State Department upozorava američke građane na moguće političke i građanske nemire u Siriji", stoji u priopćanju američke diplomacije koja poziva američke građane da odgode svako putovanje u tu zemlju ako nije nužno i Amerikance koji se tamo nalaze da napuste zemlju, posebice sjeverni dio.

Washingtin je također istaknuo da Siriji trebaju dani, pa i tjedni prije nego informira Sjedinjene Države o uhićenjima američkih državljana. (Hina/AFP)

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Evo u Libiji je još gore:
…..
Hrvatske tvrtke samo su ove godine u Libiji trebale odraditi posao vrijedan više od 350 milijuna dolara, pa je riječ o ozbiljnom gubitku tržišta. Kako će se situacija dalje odvijati ovisi o promjenama u Libiji, ali i sankcijama zbog kojih se mora vidjeti što će ubuduće biti s eksploatacijom nafte i infrastrukturnim radovima jer su oni bazirani na zaradi od nafte, javlja HRT.

Od nafte je zarađivala i naša tvrtka Crosco, koja je opremu morala ostaviti u pustinji. Ondje su im tri bušeća postrojenja, odnosno 20 posto flote za bušenje. Izgube li libijsko tržište, bit će im to velik udarac. ….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ima li ovo veze sa sukobom oko Ine [lol]
http://www.index.hr/vijesti/clanak/ban-josip-jelacic-i-staljin-vise-nisu-pocasni-gradjani-budimpeste-/545117.aspx


“Prema odluci Gradskog vijeća svi su oni proglašeni – neprijateljima mađarske demokracije te su im oduzete titule počasnih građana.”
….

Kolege pesimistični katastrofičari ,

niste shvatili da sam se ja našalio na račun 01.04. ?
Nemojte se bojati , u Siriji je sve u redu , a i u Libiji će biti uskoro .
Postoje ugovori koji će se nastaviti nakon smirivanja situacije .
Borbe se nigdje ne vode uz naftna polja .
A i što je rizik veći cijena nafte je veća , INA zarađuje više i nama dionica i dividenda nose više !
Postoji mogučnost da će INA isplaćivati dobit za 2010. , zavisno od odluke skupštine !
Kolege , nastojite se na sve naćine opravdati zbog prejeftine prodaje INE ali to je nemoguće .
Rađe skupite lovu i u ponedjeljak uplazite ponovo u INU !

Pozdrav

.

Vjerujem da će biti interesantno trgovanje u ponedjeljak….moguća kupovina po 2830?

Kune nisu problem, kuna nema


Evo u Libiji je još gore:
…..
Hrvatske tvrtke samo su ove godine u Libiji trebale odraditi posao vrijedan više od 350 milijuna dolara, pa je riječ o ozbiljnom gubitku tržišta. Kako će se situacija dalje odvijati ovisi o promjenama u Libiji, ali i sankcijama zbog kojih se mora vidjeti što će ubuduće biti s eksploatacijom nafte i infrastrukturnim radovima jer su oni bazirani na zaradi od nafte, javlja HRT.

Od nafte je zarađivala i naša tvrtka Crosco, koja je opremu morala ostaviti u pustinji. Ondje su im tri bušeća postrojenja, odnosno 20 posto flote za bušenje. Izgube li libijsko tržište, bit će im to velik udarac. ….

Zato bez obzira ako u ponedjeljak netko bude nudio na kupnji 4000 ili više treba za inat prodati po 2000 pa neka se misli.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Postoji mogučnost da će INA isplaćivati dobit za 2010. , zavisno od odluke skupštine !

Pero koje dividende :)….. Neki dan ti je bila vjest da nista od dividende ove godine, uprava predlozila a nadzorni odbor potvrdio da sva dobit ide u zadrzanu dobit i zakonske rezerve….nista od dividende jos dugo dugo

...

"""Davor Štern: Država traži dividendu u Ini
Autor/izvor:Večernji list"""

Malo kasno a ?
Dividenda je davno u Mađarskoj !
Možda sada kuže što znači imati 50+1% ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Možda sada kuže što znači imati 50+1% ?

vidjet ćemo što će ulagači skužiti ako u ponedjeljak nestane kupnje na INI, tj.ako se fondovi jednostavno povuku na početnih 2830 kn!

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

vidjet ćemo što će ulagači skužiti ako u ponedjeljak nestane kupnje na INI, tj.ako se fondovi jednostavno povuku na početnih 2830 kn!

Da, to je velika enigma, zato i je ovaj tjedan nervoza i mala likvidnost na TK.

Mislim da će biti i mnogih iznenađenja!

[shocked]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



Postoji mogučnost da će INA isplaćivati dobit za 2010. , zavisno od odluke skupštine !

Pero koje dividende :)….. Neki dan ti je bila vjest da nista od dividende ove godine, uprava predlozila a nadzorni odbor potvrdio da sva dobit ide u zadrzanu dobit i zakonske rezerve….nista od dividende jos dugo dugo

[/quote]

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Iako-Aldott-dobit-zeli-u-Ini-Vlada-bi-dionicarima-isplatila-45-kn-dividende?homesrclink=carousel

New Report

Close